Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Żelazko Philips Azur 52 (termostat)

StonesR 07 Sty 2006 12:22
  • #1 07 Sty 2006 12:22
    StonesR
    Poziom 12  

Witam.Mam żelazko jak w temacie.Symbol HD 1728/B.
    Przestało grzać,więc je rozebrałem i zauważyłem,że jeden z "noży zasilających"(nie wiem jak to nazwać) odpadł od termostatu a dokładnie od tej blaszki termostatu.Jak to naprawić,to było chyba jakoś zgrzane,bo żadnych śladów lutowania czy czegoś podobnego nie widać.Tak samo połaczone są "noże"do bezpieczników termicznych.
    Zrobiłem to tymczasowo prowizorycznie,żelazko grzeje,ale nie jestem pewien czy dobrze działa termostat.
    Moje pytania:
    1.Jak ewentualnie połączyć oderwaną część do termostata?
    2.Gdybym chciał wymienić termostat musiałbym chyba połaczyć go z tymi bezpiecznikami- jak to zrobić?
    3.Gdzie dostanę taką część?(W podpiętych linkach do sklepów nic nie znalazłem)
    4.Czy jest sens (finansowy)naprawy tego żelazka?
    Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 07 Sty 2006 16:56
    Monterek 1969
    Poziom 11  

Wymiana termostatu w tym żelazku jest nieopłacalna i trudna do wykonania w domowych warunkach.Jeśli chcesz dobrze połączyć te elementy to polecam wywiercić malutki otworek i dobrać malutką śrubkę z nakrętką.Trochę zachodu ale efekt murowany.Tyko wierć bardzo ostrożnie.Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #3 08 Sty 2006 08:25
    Olo999
    Poziom 20  

Termostatu samego nie dostaniesz. Producent wysyła komplet ze stopą, więc wymiana stopy raczej nie opłacalna. Zrób tak jak radzi Monterek 1969 albo, jeżeli na termostat idzie założyć konektor to ściśnij do niego przewód w izolacji na wysoką temperaturę i podłącz do przewodu zasilającego (tego w szmacianej izolacji). Lutować tych blaszek nie można, bo cyna się roztopi

• #4 08 Sty 2006 22:07
    StonesR
    Poziom 12  

Dziękuję bardzo za porady.Może zrobię to na srubki,bo na razie wywierciłem otwór(jeden juz był) i skreciłem drutem elementy.
    Zobaczę jak będzie sie sprawowało.Najprawdopodnie kupię jednak żelazko Tefal i bedzie chyba najlepiej.
    Pozdrawiam i temat uwazam za wyczerpany dla mnie.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty