Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie i dobre (!) interconnect-y

Trabi 07 Sty 2006 18:09 6263 8
  • Może to i błacha sprawa, ale po zakupie amlitunera nie miałem zamiaru wydawać kupy szmalu na "jakieś" kable do połączenia sprzętu, czyli tzw. "interconnect-y", no i ja nie jestem z tych, co to dadzą się omamić kosmiczna jakością przewodów za 1000zł :D (tu sie pewnie narażę audiofilom). Sprzęt połączony kabelkami z supermarketu wołał o pomstę do nieba ;) ; zacząłem szukać czegoś z czego można zrobić w miarę porządne kable.
    Przewody mam za free - są to kable od jakiejś zdezelowanej aparatury naukowej. Są to dwie żyły 0,5mm² (miedź) we wspólnym oplocie. Przewodu miałem na tyle dużo, ze zrobiłem jak na razie 6 kabli (2x70cm i 4x50cm) i jeszcze coś zostało. Taka średnica żył wydawała mi się niezła jak na sygnał który ma przepuszczać. Wtyczki kupiłem w sklepie; wybrałem te które... mi się wizualnie podobały (niezłe kryteria, co? :D ). Ekrany są połączone TYLKO przy jednym wtyku który jest wetknięty w amiplituner (ponoć tak trzeba). Wtyki "ekranowane" oznaczyłem kawałkami czarnej koszulki termokurczliwej.
    Efekt? jestem zaskoczony jakością jaką udało się przenieść z CD-Playera. Pojawiła się większa głębia dźwięku i ogólnie zaczęło wszystko piękniej brzmieć. Kable zaniosłem do kolegi, nie pokazjuąc mu co to za kable poprosiłem o mozliwość podpięcia ich do jego sprzętu i odsłuchu. Był mile zaskoczony brzmieniem, pytał co to za firma :D . Cóż, czasami firma "Krzak & Co." daje niezłe wyniki.

A koszty? 2,90zł za jedną wtyczkę. Czyli 6 kabli kosztowało mnie 34,80zł. Niezły wynik cenowy jak na to co uzyskałem :) . Ponoć nadają się kable mikrofonowe do takich kabli (2 żyły + ekran).

A moje wygladają tak:

Fajne!
  • Megger
  • #2 07 Sty 2006 19:40
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

wyglądają profesjonalnie :)

• Megger
  • #3 07 Sty 2006 20:13
    Piotrek Stp
    Poziom 10  

Witam
    Tak. Temat z pozoru błahy, ale tylko z pozoru - szczególnie jeśli elementy zestawu są dobrej jakości. Ja np różnice między interkonektami wyczuwam. Może nie na zasadzie czarny-biały ale przynajmniej na tyle, aby określić który bardziej mi odpowiada.:roll:
    Sam osobiście mam obecnie przewody, które polutowałem sobie sam.
    Tak dokładnie tak samo: dwie żyły w ekranie. Jedna żyła sygnałowa, druga to masa. Ekran dołączony tylko z jednej strony, tylko u mnie przy żródle sygnału.:idea:
    Próbowałem na różnych przewodach i róznice były. Najlepiej wypadł jakiś przewód KLOTZ-a i używam ich do dziś.
    Zaleta samodzielnego robienia przewodów jeszcze taka, że możemy zrobić je jak najkrótsze. A im krótsze tym lepsze jeśli chodzi o zakłócenia.

Pozdrawiam

• #4 07 Sty 2006 22:29
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Mhm, KLOTZ jest świetny a w dodatku tani. Ja póki co mam kabel Alpharda - ma dziurawy ekran jak sito, ale starcza narazie.

• #5 08 Sty 2006 14:30
    Hefajstos
    Poziom 35  

Co byście mi polecili? Mam zamiar zrobić interkonekt na kablu Gotham GAC-2. Czy klotz będzie lepszy? Czy lepiej dać kabel jednożyłowy czy dwużyłowy (z osobną masą sygnałową i ekranem)?

--
    pozdrawiam
    Hefi

• Megger
  • #6 08 Sty 2006 14:36
    Trabi
    Poziom 36  

Tylko i wyłącznie kabel dwu-żyłowy plus ekran. Ekran lutujesz tylko do jednej wtyczki!

• #7 08 Sty 2006 15:38
    Z.B.
    Poziom 16  

Temat ten jest szczegółowo opisany na forum hi-fi,można poczytać,jest co.Moim zdaniem warto zadać sobie trudu i wykonać porządny przewód.Sam wykonałem z profesjonalnego gac-2(do kupienia w neopcie)z wtykami nakamichi(złocone)+cyna bezołowiowa(najlepiej ze srebrem).Kabel wymaga tzw. wygrzania potem ustalają się parametry i jest super.Porównałem brzmienie z drogim interkonektem(wspólnie z właścicielem)-wniosek nie warto wydać na kabel 400 zł.lepiej samemu zrobić.

• #8 11 Sty 2006 00:53
    przema72
    Poziom 19  

mały offtopic:
    podziwiam was koledzy że potraficie wyłapać różnice miedzy kablami , ja tylko zauważam jak szumi :cry: ale to pewnie od nadmiaru techniawki której słucham :D
    a odnośnie tematu to jestem za... tym że czasami tzw. home made jest o niebo leprze niż jak jakaś tania chińska maszynka polutuje drogi chiński kabelek

• #9 11 Sty 2006 02:20
    Hefajstos
    Poziom 35  

Znalazłem Audioquesta Coperhead ze szpuli - normalnie kosztuje 275zł z wtykami, z metra 55zł... Będę robił dla pewnej osoby (system mniej więcej za 7000) dwa kable - Coperhead do CD i GAC-2 do tunera. Jak już to trochę tak pogra (hehe, wygrzewanie na tunerze, szum jak znalazł:D), to zamienimy je miejscami. Napiszę czy jest jakaś różnica.

--
    pozdrawiam
    Hefi

PS: Z tą srebrem właśnie do mnie dotarło - tu nie chodzi o jakieś srebro dla srebrnych uszu, tylko o brak ołowiu w lucie... A srebro ułatwia lutowanie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME