Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czy można odzyskać archiwum GG?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Czy można odzyskać archiwum GG?
Autor
Wiadomość
mariusz.s
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: zachodniopomorskie

Post#1 Post autora tematu 12 Sty 2006 11:34   

Witam, czy mozna odzyskac archiwum GG, gdy sie je usunie z komunikatora?
pozdrawiam
Powrót do góry

mkos1
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Chełm

Post#2 12 Sty 2006 11:57   

archiwum GG

Raczej nie - archiwum jest przechowywane o ile się nie mylę tylko na kompie, gdzie masz zainstalowane GG.
Na serwerze możesz mieć tylko wyeksportowaną (o ile ją wyeksportowałeś !) listę kontaktów.
Powrót do góry

neo_plonsk
Poziom 17
Poziom 17

Post#3 12 Sty 2006 12:20   

Re: archiwum GG

Mozesz sprobowac jakims programem do odzyskiwania danych, ale marnie to widze.
Powrót do góry

ianus
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Tarnowskie Góry

Post#4 12 Sty 2006 17:19   

Usunięcie archiwum w gg powoduje jego usuwanie w folderze uzytkownika - a raczej nadpisywanie - chyba nic z tego.
Powrót do góry

Pi-Vo
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Lublin

Post#5 12 Sty 2006 18:23   

archiwum GG

To jest tak.Archiwum jest przechowywane w pliku archive.dat.Taki plik jest w podkatalogu z każdym profilem użytkownika i tam użytkownik ma swoje archiwum.Dopóki z podkatalogu danego użytkownika nie zostanie usunięty ten plik to można z niego odzyskać każdą rozmowę ,nawet jeśli po każdym gadkowaniu ktoś ją kasuje i nie jest ona w pliku nadpisywana.Oczywiście trzeba mieć dostęp do komputera na którym jest zainstalowane interesujące nas GG bo na serwerze faktycznie nie ma archiwów.Można zrobić to programikiem który jest w załączniku tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1975672#1975672
Konkretnie będzie to ggundel.exe.Ja to zrobiłem i dowiedziałem się..........Szkoda gadać..........
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sty 2006 18:23   

Powrót do góry

mariusz.s
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 Post autora tematu 12 Sty 2006 20:03   

archiwum GG

Wlasnie pi-vo chce sie dowiedziec...
Dzieki za pomoc
pozdrawiam
Powrót do góry

Pi-Vo
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 12 Sty 2006 20:50   

archiwum GG

Gdybyś potrzebował program do odczytu hasła z dowolnego profilu użytkownika GG to daj znać ,jak będę w domu to podeślę jutro bo teraz jestem w pracy i na dysku go nie mam.Co prawda można odzyskane archiwum czytać kopiując je do dowolnego profilu ale niewygodnie się czyta bo trzeba się domyślać co kto pisze.Zresztą zobaczysz sam jak już odzyskasz archiwum.Po prostu skopiuj sobie gdzieś swój plik archive.dat jeśli nie chcesz swojego archiwum stracić i z tego profilu który chcesz odczytac skopiuj plik do swojego.Gdybyś znał hasło to po prostu logujesz się jako użytkownik którego archiwum czytasz.Wtedy masz pełny komfort.
Powrót do góry

paweliw
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Bydgoszcz

Post#8 12 Sty 2006 23:29   

Pi-Vo napisał:
Gdybyś potrzebował program do odczytu hasła z dowolnego profilu użytkownika GG to daj znać ...

Program do odczytu haseł z gg (Gadu-Reader) jest ogólnie dostępny w internecie np.: http://dutkiewicz.mail.waw.pl/gadureader.zip
Powrót do góry

Pi-Vo
Poziom 23
Poziom 23

Post#9 14 Sty 2006 13:12   

Zgadza się tylko nie pamiętałem gdzie poza moim dyskiem go szukać.To co porzednio załączyłem w swoim toppicu o odzyskiwaniu archiwum też gdzieś w sieci jest ale też nie pamiętam gdzie.Dlatego załączyłem do tematu.
To było tu http://v-lo.krakow.pl/~anszom/ggarch/index.pl.shtml
Znalazłem jednak.

Mam coś jeszcze.Ten program eksportuje archiwum GG razem ze skasowanymi wiadomościami do pliku .txt albo .htm włącznie z emotikonami i jeśli wskaże się ścieżkę do pliku smseab.dat w którym jest lista kontaktów to przy odzyskanych rozmowach w pliku .htm są użytkownicy a nie numery użytkowników GG którzy rozmawiają.Czyta się to komfortowo przy użyciu przeglądarki internetowej w formacie .htm albo notatnika (gorzej) w formacie .txt.Nie trzeba podstawiać archiwum do żadnego klienta GG ani żadnych haseł.Program wyciąga wszystkie rozmowy z pliku razem z czasem ,emotikonami itd.Załączam program.

Post był raportowany.

Pisanie postu pod postem.
Należy używać przycisku ZMIEŃ.
Scaliłem dwa posty. [hefid]

Załączniki:
Powrót do góry

mariusz.s
Poziom 20
Poziom 20

Post#10 Post autora tematu 01 Lut 2006 13:22   

archiwum GG

czy tak samo mozna odtworzyc archiwum z tlena?
Powrót do góry

Pi-Vo
Poziom 23
Poziom 23

Post#11 01 Lut 2006 14:20   

archiwum GG

Nie używałęm tlena i nie wiem jaki format ma archiwum.Jeśli taki sam to da się.Sprawdź czy są pliki archiwe.dat i smseab.dat.Jeśli są to spróbuj i daj znać jak wyszło.Komuś na pewno się przyda.
Powrót do góry

fufa
Poziom 2
Poziom 2

Post#12 07 Lut 2006 01:55   

Witam a moze ktos wie czy po zalozeniu profilu w gg i skasowaniu go potem, mozna odczytac numer na jaki bylo zalozone. Jak tak to w jaki sposob?
Powrót do góry

Pi-Vo
Poziom 23
Poziom 23

Post#13 07 Lut 2006 09:50   

archiwum GG

To już tylko po odzyskaniu plików z profilu.Czyli takie programy jak do odzyskiwania danych ,Final Data ,Bad Copy itd.Jest sporo na forum o odzyskiwaniu skasowanych plików.Jeśli ze skasowanego profilu odzyskasz archives.dat ,config.dat i smseab.dat to masz już wszystko i programami podanymi wyżej odczytasz hasło i archiwum.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lut 2006 09:50   

Powrót do góry

-=UFo=-
Poziom 5
Poziom 5

Post#14 01 Lis 2006 16:59   

witam, czy wiecie może, w jaki sposób mogę sprawdzić dane /te bliższe prawdy/ użytkownika gg, który do mnie sie odezwał? chodzi mi tutaj o ip, czy choćby miasto.
za info dzieki z góry.
Powrót do góry

Asia923
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: skierniewice

Post#15 05 Sty 2007 16:25   

Witam. Da sie usunąc arhiwum zupelnie ze wszystkich komputerów na których jest założone gadu-gadu, jeżeli możesz kożystasz tylko z jednego komputera??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2007 16:25   

Powrót do góry

313846
Usunięty

Post#16 05 Sty 2007 16:47   

@Asia923
Nie da się. Musialabyś mieć dostęp do dysków twardych tych komputerów.
Powrót do góry

E a s y
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Pogorzela

Post#17 11 Sty 2007 17:22   

Nowa wersja gg przechowuje archiwum w pliku dll.. jak to odtworzyć ? :)
Powrót do góry

gladiator
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: ZS/ZPL

Post#18 24 Sty 2007 20:11   

I mam kolejny problem, ale z GaduGadu :kwasny:

Microsoft Visual C++ Runtime Library

Runtime Error !
Program: C:\Program Files\Gadu Gadu\gg.exe

This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application's support team for more information.

Ale przezciez w serwisie GG nic nie wiedza kazał mi odinstalowac i zainstalowac na nowo :kwasny: inteligent powiatowy :chytry: tyle to i ja wiem napisałem drugi raz i do dzisiaj niemam odpowiedzi :kwasny: Wielki mi serwis pomocy GG :rotfl:

Problem odkryłem jak nie mogłem włączyc archivum w GG.

Powrót do góry

piotrek_plc
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Płock

Post#19 25 Sty 2007 01:10   

@-=UFo=-
Można to zrobić programem PowerGG z zainstalowaną wtyczką Inwigilator. Żeby odczytać numer IP jakiejś osoby musi Cię ona mieć wpisanego na listę kontaktów i musi mieć włączone połączenia P2P w GG. Dzięki tej wtyczce odczytasz także za pomocą IP providera i przybliżoną lokalizację. Nie wiem, czy PowerGG jest dostępny dla najnowszych wersji GG, ja go używam na GG w wersji 6.1 bodajże. Pozdrawiam!

@Gladiator
Masz zainstalowany GoogleToolbar w przeglądarce? Spróbuj go odinstalować w panelu sterowania. Nawet bez restartu powinno zadziałać.
Pozdro!
Powrót do góry

mkos1
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Chełm

Post#20 25 Sty 2007 07:28   

:arrow: piotrek_plc - weź jeszcze jedna rzecz pod uwagę. W ustawieniach GG możesz wpisać adres jakiegos serwera proxy i .... "po zawodach".
W takim przypadku sprawdzając IP np. sąsiada zza ściany okaże się, że ma adres pochodzący np. z Rosji ;)
Tak więc jeśli osoba korzystająca z GG ma nieco pojęcia to ... potrafi się ukryć.
Zresztą w wyższych wersjach GG mamy przycisk "Informacje", gdzie mogą być wyświetlone jaki ma adres IP dana osoba więc nie ma potrzeby używania "Inwigilator'a".

Pozdrawiam !

P.S. przetestuj np. taki adres serwera proxy: 81.25.5.133:3128
Powrót do góry

piotrek_plc
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Płock

Post#21 29 Sty 2007 02:52   

Nie używam nowszych wersji GG :P Jakoś mnie odpychają, nie wiem czemu :) A co do proxy to racja, ale podałem tu jedynie przykład. Faktycznie, nie napisałem, że program nie jest w 100% skuteczny i że nie zawsze podaje prawdziwe wiadomości ale cóż, taki urok Sieci. Nigdy nie wiadomo, kto siedzi po drugiej stronie :P
Powrót do góry

swtgirl
Young Lady
Young Lady

Post#22 01 Lut 2007 12:32   

a u mnie jest tak:
KTOS przyszedl do mnie i zalozyl sobie swoj profil w moim kompei na gg ( tzn ma swoj num i wszedl na niego na moim kompie), pogadal, pogadal, skonczyl i skasowal profil. Ja na ten profil sama weszlam ;) i teraz czy da sie odzyskac arhiwum? I jak tak to w jaki sposob prosze o szybka odpowiedz.
:)

Aha i tym programem ggarh juz probowalam przed chwila i pokazuje 0mesege a jak sprobowalam odtworzyc moje arh gzie nigdy nie kasowalam profilu z kompa to mi sie pokazala tylko ostatnia rozmowa wczorajsza....

Dodano po 24 [minuty]:

Pi-Vo napisał:

Konkretnie będzie to ggundel.exe.Ja to zrobiłem i dowiedziałem się..........Szkoda gadać..........

a teraz dopiero przeczytalam ze robic to ggundel, a ja zrobilam ggarh a jak teraz zrobilam tym co ty podajesz to nawet przy moim gg pokazalo ze 0mesage
Powrót do góry

Pi-Vo
Poziom 23
Poziom 23

Post#23 01 Lut 2007 23:18   

To by znaczyło że z tego profilu nikt nie kasował wiadomości.
Powrót do góry

swtgirl
Young Lady
Young Lady

Post#24 02 Lut 2007 00:10   

Hmm nie rozumiem?
Chodzi mi o to czy mogę odzyskać archiwa osoby która po zakończeniu rozmowy skasowała archiwum, a następnie skasowała swój profil z mojego komputera.
Ja ten profil utworzyłam bo znam hasło, ale w archiwum jest pusto!
Da sie cos z tym zrobić?
Może mi ktoś powiedzieć jak sie posługiwać Final Data?
quote="Pi-Vo"]To by znaczyło że z tego profilu nikt nie kasował wiadomości.[/quote]
A co do tego to ja kasowałam jakiś czas temu coś tam z archiwum.
Uff znowu ja cięgle sie mecze, niby odzyskałam ten plik i archiwum, ale jak robie to GGarh to pokazuje "archiwum numeru 0"
No a od tego mam gg wersje 7.6.0 czy to cos zmienia?
Może ten plik został zastąpiony już innym bo ta osoba po raz kolejny założyła swój profil i skasowała ( w tym czasie nie gadała z nikim) i może ja odzyskuje ten ostatni plik? A jak odzyskać poprzedni? Da się?
Powrót do góry

asta_jb
Young Lady
Young Lady

Post#25 02 Cze 2007 10:06   

Cześć
Mam taki problem, bo przypadkiem usunęło mi się gg, a co za tym idzie też archiwum, a miałam tam zapisane bardzo ważne rozmowy i informacje. Czy jest możliwość żeby przywrócić archiwum, ale nie w pliku tylko normalnie do archiwum gg, po prostu żeby było tak jak wcześniej ze wszystkimi rozmowami? Bo miałam tam rozmowy z przed roku...bardzo cenne dla mnie....czekam na odp.
Powrót do góry

anika2222
Young Lady
Young Lady

Miasto: Lidzbark Warmiński

Post#26 05 Lip 2007 12:59   

PI-VO proszę pomóż mi ja znam program do odczytywania hasła, ale chodzi mi teraz o skasowane archiwum w GG.
Chcę je otworzyć tylko nie wiem jak tym programem się obsługiwać?
Proszę napisz mi na gg 8861243 Anka
Powrót do góry

maciek905
Poziom 2
Poziom 2

Post#27 05 Lip 2007 13:46   

Mam podobny problem jak anika2222.
Proszę o pomoc
Powrót do góry

anika2222
Young Lady
Young Lady

Miasto: Lidzbark Warmiński

Post#28 05 Lip 2007 22:33   

Juz znalazłam i doszłam co i jak chodz wszystkiego nie odzyskałam i sporo się dowiedziałam :cry: ale miło że są takie programy
Powrót do góry

kasiek0312
Young Lady
Young Lady

Miasto: wrocław

Post#29 30 Lip 2007 02:53   

Re: Czy można odzyskać archiwum GG?

mam takie pytanko!!! czy mozna odzyskac archiwum nawet wtedy kiedy w opcjach gg ma sie zaznaczone nie archiwizowanie wiadomości??proszę o odpowiedz! z góry dzieki!pzdr
Proszę edytować ten post przyciskiem: Czy można odzyskać archiwum GG? i dokonać stosownych zmian w pisowni.
Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
Pisownię niektórych postów koryguję sam, jednak nie jest to moim obowiązkiem.
Proszę nie używać wielokrotnie ( ?? lub !! ) itd. to nie są ozdobniki.
TONI_2003

Powrót do góry

kasiek0312
Young Lady
Young Lady

Miasto: wrocław

Post#30 02 Sie 2007 00:29   

Re: Czy można odzyskać archiwum GG?

Ja myślałam że to forum jest po to, żeby można było sie czegoś dowiedzieć a nie po to, żeby ktoś czepiał się pisowni! Chodziłam do szkoły i wiem jak sie pisze i nikt mnie nie musi tego uczyć, ale czasem jak sie spieszę to zapominam o jakichś przecinkach! Czy to takie ważne??

Moderowano przez jankolo:
Regulamin Forum punkt 10.9 zabrania:
10.9 pisanie z użyciem slangu młodzieżowego (branżowego), notoryczne popełnianie błędów ortograficznych, pisanie z użyciem przycisku "Caps Lock" (wszystkie litery duże) zarówno w tytule jak i w treści tematu,
a inne jego punkty zabraniają:
10.2 pisanie wiadomości nic nie wnoszących do dyskusji np.: dziękuję, sprawdzę jutro (dozwolone jest podziękowanie za pomoc, co jest jednoznaczne z zakończeniem tematu),
10.4 pisanie postów nie związanych z tematem, ironizowanie w formie docinek czy uśmieszków,

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sie 2007 00:29   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Czy można odzyskać archiwum GG?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny