X

SZYNA CAN, Co to takiego? VW

damkoz 12 Jan 2006 19:59
  • #1 12 Jan 2006 19:59
    damkoz
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Przymierzam się do instalacji alarmu w vw t5 jednakże na forum wyczytałem że niektóre auta grupy vw posiadają szynę can i wówczas montaz alarmu jest trudniejszy. Osobiście z VW nie mam za dużo doczynienia i chciałem zapytać co to właściwie jest ta szyna CAN, jakie problemy stwarza przy montażu zabezpieczeń i jak te problemy najłatwiej ominąć.
  • Helpful post
    #2 12 Jan 2006 20:21
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Helpful post? (0)
    W t5 nie musisz martwić się CAN'em, z prawej str. kierownicy masz body computer i na nim znajdziesz wszystkie potrzebne sygnały (jak w golfie 4).
  • Helpful post
    #3 12 Jan 2006 20:30
    Michał Walczak
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Napisze ogólnie - szyna CAN to 2 przewody konkretnie skretka do których przypiete jest wiekszosc urzadzen w samochodzie. Mozna ja porównac do sieci komputerowej na starym przewodzie ekranowanym. Wszystkie elementy widza sie nawzajem i moga sie ze soba komunikowac. Alarm wpinasz do sieci CAN i komunikuje sie on z modulami w samochodzie odczytujac z nich np. czy drzwi zostaly otwarte lub wlacza kierunkowskazy (wykozystujesz istniejaca instalacje auta) oraz komunikuje z innymi elementami alarmu równiez podpietymi do tej szyny. Komplikacje to np brak komunikacji z jakims elementem systemu alarmowego i komplikacje w instalowaniu alarmu.
  • #4 12 Jan 2006 20:59
    damkoz
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (0)
    Czyli z tego co rozumiem podłączenie do auta z szyną can standardowego alarmu jest raczej niemożliwe i należy zastosować typowy do can?? Jeżeli źle myślę to w jaki sposób dostosować alarm do can (nie chodzi mi tu akurat o t5 ale choćby golfy lupo itp jak by coś się zdarzyło to warto wiedzieć).
  • #5 12 Jan 2006 22:42
    wojtas69
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Coraz więcej firm produkuje systemy alarmowe "chodzące " po CAN- DOG, MOBITEL, META...
    Szukaj gotowych rozwiązań najlepiej dedykowanych do konkretnego modelu, po omacku niczego nie zrobisz.
  • #6 13 Jan 2006 07:32
    rysiu666
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    damkoz podłączenie standardowgo alarmu do samochodu z szyną can jest możliwe. Nie ma przeciwskazań.
  • Helpful post
    #7 13 Jan 2006 08:53
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    can odpowiada za komunikację sygnałem cyfrowym,oprócz tego w samochodzie jest jeszcze standartowa instalacja w której mozna złapać sygnały ptrzebne do montażu zwykłego alarmu i po prostu jest to czasem bardziej czasochłonne bez rozpiski.
  • #8 13 Jan 2006 13:22
    damkoz
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (0)
    A ma moze ktoś rozpiskę do t5
  • #9 13 Jan 2006 14:52
    rysiu666
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Nie apmietam dokładnie i musisz sprawdzic ale:
    - drzwi tylna klape znajdziesz po lewej stronie kierownicy na której z kostek;
    - w tym samym miejscu znajdziesz centralny;
    - kierunki na komputerze przy pedale gazu.
  • #10 13 Jan 2006 17:12
    swirk
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    tu masz rozpiske do alarmu bezpilotowego, np. cz. drzwi sa opisane, i jak posprawdzasz te przewody, to pewno wszystko rozszyfrujesz a i i komfort uruchomisz
    powodzenia
  • #11 26 Jan 2006 23:13
    wjarek
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witajcie. Czy protokół sygn. w CAN BUS jest taki sam w każdym aucie czy każdy producent ma swój patent. Skąd wiadomo jakie funkcje obsługuje CAN BUS? Gdzie najlepiej znaleźć te kabelki? Pozdrawiam Jarek.
  • #12 27 Jan 2006 16:56
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    tu masz mniej więcej opisane co i jak jeżeli chodzi o can:
    http://www.certus.pl/news.php?i=9

Dodano po 3 [minuty]:

a co do kolorów to najlepiej posługiwać się rozpiską,bo są to alarmy dedykowane do danego,konkretnego typu pojazdu.
  Search 4 million + Products
Browse Products