Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na Alphardzie HW1200 :) Nietypowe obicie :))

matej_mlody 14 Sty 2006 12:03 8154 18
  • Witam to jest moja pierwsza konstrukcja I udana konstrukcja Tanio wyszło a jakość super

Kosztorys :

-Głośnik Alphard HW1200 44 zł (allegro) przesyłka ok.20 zł
    -Bass reflex 4 zł x 2 (allegro)
    -Terminal 3 zł (allegro)
    -Trójkąty montarzowe 5 zł 20 szt (miałem)
    -Płyty wiórowe 30 zł (miałem)
    -Sylikon 8 zł (miałem)
    -Kabel Głośnikowy 7 zł --> 20 m (miałem)
    -Wkręty 7 zł --> Paczka 50 szt. (miałem)
    -Gąbka wytłumiająca 10 zł m2 (miałem)
    -Nóżki 2 zł 4 szt (miałem)

Obicie:

-Skaj (derma) 15 zł pół m2 (miałem)
    -Gąbka pod skaj (miałem)
    -Pineski 2 zł 30 szt (miałem)
    -Zaślepki na śruby 50 gr 50 szt (miałem)
    -Wykładzina 53 cm x 3,5 mb --> 20 zł
    -Butapren 2 x 3.56 zł (w tesco )
    -Pędzel 1,78 zł --> Do rozprowadzania Kleju (w tesco )

PODSUMOWANIE:

KOSZT 190 zł (bardzo szczegółowy)

JA WYDAŁEM 90 zł TAKI SUB JEST WARTY TYLE KASY
    Wygląda znakomicie , z basem schodzi nisko miły dzwięk polecam ! LUDZIE CO DO EW120 NIE RÓBCIE OBUDOWY ZAMKNIĘTEJ GŁOŚNIK SIE WTEDY KSZTUCI ! Wymiary 50cm x 50 cm Pomagał mi mój starszy tzn. Przycinał tylko płyty MAM 15 LAT

FOTKI :

Fajne!
  • #3 14 Sty 2006 12:18
    kiepol
    Poziom 16  

Ładna pufa :P Jeżeli chodzi o wykonanie, to mi się nie podoba, pomysł ze skają może dobry, ale wykonanie fatalne, jeden kolega z elki zrobił też obicie ze skaji, ale jemu wyszło to zdecydowanie lepiej (zobacz sobie temat o subie na dwóch STX'ach 27-150-x SC). Jeżeli chodzi o przetwornik, to hmmm... z alphardem miałem już do czynienia niejednokrotnie i uważam, że w większości są to śmieci, bo albo grają beznadziejnie albo rozlatują się bardzo szybko (wyjątek stanowi tutaj Alphard CW1202C). Za tą cenę mógłbyś nabyć chociazby STX'a, który jak mniemam zasponsorowałby Ci znacznie więciej pozytywnych wrażeń niż ten Alphard.

• #4 14 Sty 2006 12:39
    ROŚ
    Poziom 15  

6. project nie jest zły. na ile go stroiłeś i jakim programem? troche te pinezki wokół głośnika psują efekt. A propos obudowy to nie musisz "krzyczeć" że ten głośnik nie należy robić w obudowie zamkniętej. Jest on na twardym zawieszeniu i raczej wszyscy to wiedzą. nie podobają mi sie stopki- zabrałeś mamie z kuchennej szafki ? :) skaj w porządku. jaką gąbkę dałeś pod niego ?

• #5 14 Sty 2006 12:44
    matej_mlody
    Poziom 15  

Może wyszlo mu lepiej lecz ma o wiele wiecej pinesek dlatego mi sie nie podoba jego wykonanie moje wyglada gorzej ponieważ obijalem to po przykręceniu głośnika i zasylikonowaniu go wiec sa skutki :)) Ale dodam ze ja mam dopiero 15 lat i jest to moja pierwsza konstrukcja :)

Dodano po 4 [minuty]:

[quote="ROŚ"]stopki- zabrałeś z kuchennej szafki ?

Cytat:

Stopki są orginalne :)) Kupione :)) A gąbka to ona jest specjalna pod skaj miałem ja z dzwi byla fabrycznie obita :)) pozdrawiam

• #6 14 Sty 2006 12:46
    ALTON
    Poziom 38  

Jedno ale.To nie jest EW120 tylko HW1200

• #7 14 Sty 2006 12:51
    matej_mlody
    Poziom 15  

ALTON napisał:
    Jedno ale.To nie jest EW120 tylko HW1200

Na katronie pisze EW 120 a na Głośniku HW1200 hmm czyzby dostalem inne pudełko :/

• #8 14 Sty 2006 14:50
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Duzo za duza buda, za male porty br, wykonczenie ni to do domu, ni to na impry, ale co kto lubi. Czemu skrecales na katowniki plastikowe a nie bezposrednio?

• #9 14 Sty 2006 14:59
    ROŚ
    Poziom 15  

Racja. to jest HW1200. Zależy co zamawiałeś. ale chyba dali ci inne pudełko bo EW pewnie robił byś zamkniętą bude (zawieszenie piankowe). Chociaż już sam nie wiem bo piszesz że sie krztusi w zamkniętej - czyli go testowałeś. Ja osobiście nic nie kupuje na Allegro :PP POZDR

• #10 14 Sty 2006 16:10
    matej_mlody
    Poziom 15  

Tak jest to HW1200 kupywałem od qumpla on wczesniej zamawiał EW120 i HW1200 i dał mi inne pudełko błąd poprawiłem :)) Tak testowalem zatkałem br i głośnik sie dusi wiec po testach nie polecam robić zamkniętej budy :) pozdrawiam

Dodano po 9 [minuty]:

chaka napisał:
    Czemu skrecales na katowniki plastikowe a nie bezposrednio?
    One lepiej trzymają i na początku sub miał byc bez obicia wiec chciałem ukryć wkręty :)) ale wszytko inaczej sie potoczyło i dobrze trzyma :0

• #11 14 Sty 2006 23:09
    virtuoz
    Poziom 12  

Nigdy nie robiłem subwoofera ale coś mi się wydaję że lepszy bybłby głośnik na miękkim zawieszeniu i lepiej gdyby to nie był alphard :). Ale spoko też mam 15 lat a jak naprawiałem swoje kolumny tonsila to kilka razy zmieniałem projekt. Jak na pierwszy raz to w miare fajnie

• #12 15 Sty 2006 11:31
    virtuoz
    Poziom 12  

Do tego suba na alphardzie jaką wsadziłeś zwrotnice? Nic o tym nie napisałeś

• #13 15 Sty 2006 13:28
    matej_mlody
    Poziom 15  

Zwrotnicy nie ma :/ niebyło juz kasy a tak to dobrze gra i bez :)

• #14 15 Sty 2006 23:26
    UnnamedYesusiq
    Poziom 18  

hmm.. szczerze mówiąc to nie podoba mi się. Z reguły to nie podoba mi się w ogóle obicie ze skóry jak i szarym obiciem. Co do głośnika... koledzy z maluchów może i maja inną opinie na temat tych głośników. Niestety fakt jest taki ze głośniki alphard hałasują bardziej aniżeli grają.

Pozdrawiam i życzę więcej konstrukcji a przede wszystkim udanych.

• #15 17 Sty 2006 17:48
    PZ IX
    Poziom 32  

gratuluję. lecz też mam 14 lat i na razie nie moge nic wykonać. Nie umiem lutować (podbiore lutownicę i sie sam nauczę hehe) i mam kompletny brak kasy.
    Z tym subem to niezłe, ale martwiłbym się o to, czy tobie nie poluzuje się obudowa. Wolałbym przykręcić ścianki i może dodatkowo podkleić.
    A i radzę ci wstawić zwrotnicę. Ten głośnik ma power około 100w. Przy takich mocach radzę zrobić zwrotnicę DIY (sporo roboty, ale wynik może być niezły). Jeszcze spróbuj z dłuższymi kanałami bass reflex.
    Oceniam twojego suba na(daję głównie za wkład pracy): 4/5

• #16 19 Sty 2006 17:02
    206105
    Usunięty  
  • #17 21 Sty 2006 00:32
    karbon
    Poziom 21  

Ja mam tesli (TVM) i głośniki tej firmy też będą w moich satelitach :D [foty umieszczę jak zbuduję monitorki]

• #18 22 Sty 2006 17:09
    dywan86
    Poziom 18  

no ten alphard:-\ to sa slabe glosniki wiec o jakosci to nie ma za duzo cos gadac, za ta cene mailbys stx a ma napewno lepsze parametry! mnie to wyglada na pufe:-))) no ale twoj pomysl, wazne ze miales odwage to zrobic i pokazac!!!

• #19 12 Paź 2008 14:20
    nemo666
    Poziom 21  

hmm . po pierwsze.
    1. alpierd (mógł by być stx i bez tego obicia, tylko porządnie wyszpachlować i oklić okleiną)
    2. za małe bass reflexy
    3. za krókie bass reflexy
    4. nie zauważyłem wygłuszenia
    5. za cenę wykonania miałbyś gotowy subik napewno lepiej grający niż ten
    6. skrzynia na oko
    7. totalna kiszka
    i jeden plus : plus za wytrwałość :)
    pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME