X

Ustawienie anteny Cyfra +

16 Jan 2006 14:34 BIbilon5
  • #1 16 Jan 2006 14:34
    bilon5
    Level 2  
    Helpful post? (+4)
    Witam !
    Mam problem z ustawieniem anteny Cyfry +, chciałbym się dowiedzieć jak powinna być ona ustawiona. W jakim kierunku ?
  • Helpful post
    #2 16 Jan 2006 14:45
    pajo21
    Level 35  
    Helpful post? (+3)
    w kierunku południowym,satelita Hotbird 13stopni wschód,kąt elewacji około 31 stopni(kąt elewacji zależy od twojej lokalizacji)możesz skorzystać z tej strony przy obliczaniu kąta http://www.satkurier.pl/azel/
  • Helpful post
    #3 16 Jan 2006 14:47
    piotr_45ta7
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    zainstaluj sobie ta aplikacje wybierz hotbird pozycja 13 i zobaczysz jak powinna być antena załozona masz kont elewacji itp
  • #4 13 Nov 2008 09:47
    folio
    Level 17  
    Helpful post? (+1)
    Witam Wszystkich.
    Wiem że temat jest wałkowany ...rozwałkowany ale muszę zadać pytania bo mi nie wychodzi ustawienie anteny... a właściwie złapanie programów.
    Tuner 6010 w którym był nieaktywny (czytaj zmasakrowany) port RS232.
    Port naprawiłem, tuner podłączyłem pod komputer i zmieniłem:
    EPROM wsad 2MB
    Soft ver 7.04.04.30
    Listę kanałów
    i całą tę resztę bez emulatora. Z ustawieniem na niego wgrywania wpisów tuner się zatrzyma.
    Tuner podłączyłem, na telewizorze widzę panele nowe, odpalam instalację / szukaj satelity.
    W antenie wymieniłem konwerter z analogu bo taki miałem. Podłączyłem czujnik sygnału i szukam, szukam...
    Znalazłem w obrębie pola zasięgu anteny 3 sygnały. Jeden słaby, średni i bardzo mocny! Kłopot w tym że antena uregulowana na ten sygnał a w szukaniu satelity na tunerze sygnału ...BRAK!???
    Domyślam się że pewnie to nie HotBird???
    Na pozostałych 3 sygnałach z innych kierunków również sygnału brak!
    Pytanie, czy nie złapałem HotBirda a on lezy poza zasięgiem anteny czy moze tuner ma złe wsady które mu coś blokują. W programie DSX Multiloader v 0.4g ustawia się na jaką satelitę wpisujemy i jest tam HotBird albo HotBird+Astra albo HotBird+Astra+Syrius czy jakoś tak.

Koledzy... CO MAM ROBIC ABY ZADZIAŁAŁO, GDZIE JEST BŁĄD?
    Ustawienia w tej chwili anteny to: Południe +- 10stp, kąt od sciany - ziemi ok., 30stp, konwerter przekręcony patrząc od przodu w lewo ok. 10 stp.

PROSZĘ WAS O POMOC.
  • #5 16 Dec 2008 20:13
    tomek8826
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    witam mam pytanie czy konwektor w cyfrze plus tez się ustawia proszę o pomoc
  • #6 16 Dec 2008 20:24
    =X=
    Level 15  
    Helpful post? (+3)
    Konwerter też się ustawia przekręcając go o 2 do 8 stopni w prawo (w zależności od lokalizacji)przeciwnie do ruchu wskazówek zegara(stojąc przed anteną)
    Z resztą tu masz link do samodzielnego ustawiania anteny :
    Link
  • #7 17 Dec 2008 01:11
    matzg
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    tomek8826 wrote:

Witam ,tu masz kalkulator do ustawienia anteny http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/index.html
  • #8 30 Sep 2009 17:44
    Przybylek
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Da mi ktoś punkta bo nie mogę ściągnąc tego pliku???
  • #9 30 Sep 2009 18:15
    matzg
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Przybylek wrote:
    Da mi ktoś punkta bo nie mogę ściągnąc tego pliku???

Witam,wystarczy użyć wyszukiwarki... Link
    Pozdr
  • #10 30 Sep 2009 18:49
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
    Helpful post? (0)
    tomek8826 wrote:

Hmm od kiedy to konwektory służą do odbioru TV Sat? ;)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products