Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Termin ważności tuszy do HP

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Profesjonalne -> Termin ważności tuszy do HP
Autor
Wiadomość
panmechanik
Poziom 20
Poziom 20

Post#1 Post autora tematu 17 Sty 2006 13:30   

Termin ważności tuszy do HP

Witam mam pytanie czy ktos wie jak sie pozbyć problemu z datą ważności tuszy??tusze są pełne jednak w drukarce wystepuje błąd o przeterminowaniu.Moja drukarka to HP color inkjet printer cp1700 a cartridge to HP C4840A.Byłbym wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2006 13:30   

Powrót do góry

panmechanik
Poziom 20
Poziom 20

Post#2 Post autora tematu 17 Sty 2006 19:36   

Re: Termin ważności tuszy do HP

mam ostatnie pytanie czy zresetowanie zegara rzeczywistego drukarki dało by coś??czy lepie jsobie odpuścić??CZy ktosposiada schemat do drukarki HP CP1700??
Powrót do góry

piekarz
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Koszalin

Post#3 18 Sty 2006 23:37pomocny post - solucja   

Jakiś rok temu dotarłem w Internecie do informacji, że należy wyjąć baterię podtrzymującą pamięć z płyty drukarki (dotyczyło to jakiegoś kombajnu HP). Po ponownym włożeniu tusze powinny ruszyć. Nie pamiętam tylko jak długo trzymać drukarkę bez baterii, ale na zdrowy rozum doba powinna wystarczyć. Czyli takie zresetowanie zegara powinno coś dać.

Pozdrawiam
Darek Piekarz
Powrót do góry

Lafaar
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Toruń

Post#4 18 Sty 2006 23:38pomocny post - solucja   

W HP 2000C pomagała zmiana daty w komputerze.
Powrót do góry

wladek83
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Lubuskie

Post#5 18 Sty 2006 23:52pomocny post - solucja   

Nie robiłem tego , bo nie miałem jeszcze takiej potrzeby . Na zachodnich forach piszą , że odłączenie baterii na godzinę powoduje zresetowanie licznika i tusze , które były sygnalizowane jako "przeterminowane" już nie wywoływały takiego komunikatu . Proponują nawet zainstalowanie na stałe przełącznika na przewodzie baterii , aby w przyszłości nie rozkręcać drukarki . Opisy i dyskusje tu :
http://www.fixyourownprinter.com/forums/inkjet/26847#8 , http://www.land.netonecom.net/tlp/ref/letters/hpPrinters.php , http://www.misterinkjet.com/hp14colorreset.htm .

Co do zmiany daty w komuterze - działa , ale najpierw należy odinstalować sterowniki drukarki , cofnąć datę w komputerze i zainstalować sterowniki znajdujące się w Windows XP ( nie te ze strony HP ! ) . W czasie tych kombinacji drukarka jest odłączona .

Jeśli potrzebujesz instrukcji serwisowej to mam ją w pdf-ie , język angielski .

Pzdr.
Powrót do góry

panmechanik
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 Post autora tematu 19 Sty 2006 12:53   

Witam dziękuje za odpowiedz.Dzisiaj zamierzam rozkręcić drukarke i byłbym wdzięczny gdybyś podełał mi schemat tej drukarki. oto mój e-mail Panmechanik(malpa)wp.pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2006 12:53   

Powrót do góry

Syriusz74
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Szczecin

Post#7 19 Sty 2006 17:40pomocny post - solucja   

Witam
Schematy do drukarek są tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic141886.html
a do Hp cp1700 tu
http://www.elektroda.pl/rtvforum/sutra1543876.html#1543876
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2006 17:40pomocny post - solucja   

Powrót do góry

wladek83
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Lubuskie

Post#8 19 Sty 2006 18:04pomocny post - solucja   

Tak , manuale są , ale za jakie punkty ... Na ten poświęciłby 15 punktów . Podam link - http://www.nodevice.com/manual/Hewlett_Packard.html - tutaj są instrukcje serwisowe do ogromnej masy sprzętu za darmo ! ( jeszcze ) . HP , Canon, Epson, Lexmark , Kyocera , Panasonic , Sharp , Xerox i inne . Radzę pościągać na zapas , aby później nie było płaczu ... .

Pzdr.
Powrót do góry

panmechanik
Poziom 20
Poziom 20

Post#9 Post autora tematu 19 Sty 2006 22:04   

mam prośbe bo szukam szukam na stronie microsoftu sterownika do mojej drukarki i nie moge znaleść czy ktos mógłby podesłać mi sterownik od Microsoftu albo podać link??Najpierw chce przetestować pierwszy sposób czyli zainstalowanie sterowników od Microsoftu a nie od HP.Jeżeli to nie pomoże będe ingerował w drukarke.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2006 22:04   

Powrót do góry

sebacz
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Opole

Post#10 19 Sty 2006 23:20   

wladek83 napisał:
Tak , manuale są , ale za jakie punkty ... Na ten poświęciłby 15 punktów . Podam link - http://www.nodevice.com/manual/Hewlett_Packard.html - tutaj są instrukcje serwisowe do ogromnej masy sprzętu za darmo ! ( jeszcze ) . HP , Canon, Epson, Lexmark , Kyocera , Panasonic , Sharp , Xerox i inne . Radzę pościągać na zapas , aby później nie było płaczu ... .

Pzdr.
czesc ,wlasnie wszedlem na ta strone ,za darmo to te pliki chyba nie sa. Tam trzeba sie zarejestrowac ,a za korzystanie trzeba zaplacic. Chyba ze robie cos nie tak. A ty sciagasz bez problemu? .
Powrót do góry

panmechanik
Poziom 20
Poziom 20

Post#11 Post autora tematu 19 Sty 2006 23:32   

Niestety ja też nie moge ściagnąć.Aby mieć tą możliwość należy wpłacić pieniądze.Czyli będe musiał poświęcić 15 punktów i ściągnąć serwisówki z elektrody.
Powrót do góry

panmechanik
Poziom 20
Poziom 20

Post#12 Post autora tematu 22 Sty 2006 17:10   

Zresetowałem drukarke i już nie woła o termin:)Dziękuje wszystkim za pomoc
Powrót do góry

maxvonsopop
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: najbliższy pub

Post#13 15 Paź 2006 21:28   

jak to jest z data we wkladach hp10 i hp11?
-jezeli na opakowaniu jest data lipiec2004 to wiadomo ze drukarka nie ruszy?
-ale jezeli data w nowym wkladzie konczy sie dokladnie za miesiac to ozancza to ze drukarka odmowi posluszenstwa dokladnie za miesiac.?
Powrót do góry

forsoft
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Suwałki

Post#14 07 Maj 2007 14:50   

Data na opakowaniu jest o kilka miesięcy wcześniejsza niż data zapisana w chipie. Tak więc drukarka "zbuntuje się" długo po upłynięciu terminu z opakowania.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Profesjonalne -> Termin ważności tuszy do HP
Strona 1 z 1