X

Simson-SR 50-uk豉d zap這nowy

16 May 2006 09:05 RORomaniczok
  • #31 16 May 2006 09:05
    goldwinger
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Helpful post? (0)
    problem nie tkwi w przerywaczu tylko gdzie indziej. Je瞠li wszystko jest dobrze wyregulowane przerwa na przerywaczu na 鈍iecy prawid這wa 鈍ieca odpowiednio dobrana to s dwie mo磧iwo軼i uk豉d zap這nowy lub ga幡ik. Najcz窷ciej uszkodzona jest ta aluminiowa cewka po w陰czeniu 鈍iate motor ga郾ie bo jest za s豉ba iskra za ma貫 napi璚ie dochodzi do niepe軟ego spalania i tworzy si nagar na 鈍iecy kt鏎y uniemo磧iwia przeskok iskry a jeszcze jak 鈍ieca nieprawid這wa to nie ulega ona samooczyszczeniu podczas pracy musisz wszystko dobrze poustawia
    Pozdrawiam
  • #32 16 May 2006 11:42
    Romaniczok
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Nie wiem jak to dok豉dnie jest. W moim przypadku to robi貫m r騜ne, przer騜ne kombinacje. Tak jak wcze郾iej napisa貫m, prawie wszystkie elementy uk. zap. s po wymianie na nowe-oprocz kola magnesowego:D. 安ieca ISOLATOR SPEZIAL ZM 14-260. My郵alem najpierw, 瞠 przyczyn ga郾iecia motorowerka mog by z貫 po陰czenia masowe. Wydaje mi si, 瞠 jest ma豉 energia iskry bo po zmniejszeniu przerwy o po這w motorek ruszy i je寮zi do dzisiaj. Skoro cewka zap這nowa w iskrowniku jest nowa to zostaje tylko ko這 magnesowe.... Szokuje mnie to, 瞠 u kolegi thomas__1 iskra wali z paru centymetr闚.
  • #33 16 May 2006 11:56
    goldwinger
    Helpful post? (0)
    jak masz teraz przerw na 鈍iecy a jak mia貫 wcze郾iej?
  • #34 16 May 2006 13:06
    Romaniczok
    Level 12  
    Teraz przerwa 0,25 mm a przedtem by豉 0,4 mm.
  • #35 16 May 2006 15:34
    goldwinger
    Helpful post? (0)
    a jak wypala 鈍iec znaczy jaki jest jej wygl康
  • #36 16 May 2006 15:54
    Romaniczok
    Level 12  
    Po wygl康zie 鈍iecy wida, 瞠 mieszaka jest ok je瞠li o to chodzi. Kolor popielato-br您owy, w ka盥ym razie 鈍iadczy o prawid這wym sk豉dzie mieszanki. Zreszt co tu m闚i o wygl康zie 鈍iecy skoro motorowerek dosy rzadko jest w u篡ciu bo je寮zi nim m鎩 ojciec i je瞠li ju to na kr鏒kich odcinkach. 疾by m鏂 co stwierdzi po kolorze 鈍iecy to trzeba przejecha pare 豉dnych kilometr闚.
  • #37 26 May 2006 23:33
    linx
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    A mo瞠 cewka 豉dowania - ta co zasila te stop jest nie dokr璚ona do podstawy statora :?: - ja tak mia貫m
  • #38 27 May 2006 10:31
    bemka
    Level 15  
    Helpful post? (+2)
    Ja te mam SR 50 CE i ju przejecha 30 tys. KM i nic mi sie nie psu這 w uk豉dzie zap這nowym i powiem wam 瞠 lepiej da dla kogo kto tylko sie simsonami zajmuje i wam naprawi ni samemu grzeba bo mo積a w nim nie幢e narozwala i tylko potem wieksze koszta bed:)WYdaje sie 瞠 wszystko banalne a ma造 szczeg鏊 zawazy na mocy silnika, Ja mia貫m wyprzedzenie zap這nu 幢e ustawione o 2mm i motor o 10 na godzine mniej chodzi!Mam simsona 4 lata i znam ju jego wybryki i radze wszystkim 瞠 je瞠li wczes郾iej nie mieli tego motorka to da go komu do naprawy 瞠 to profesjonalista zrobi a sami zobaczycie jak bedzie hula :) na cylinderku niemieckim 50 mo積a wycisn望 85km/h na prostej :)
  • #39 10 Jun 2006 07:36
    jan24064
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    cze,oj ten Simson;] kolor iskry na 鈍iecy ma by fioletowy.gdy zap這ny wypadaj to strzela po t逝mniku. albo masz 磧e pod陰czone cewki albo mase tych cewek a przerwa powinna by 0,3mm a ja zawsze ustawiam 0,5.sprawd sobie omomie瞠m kable od za進lania zap這nu od cewek ;]]]
  • #40 03 Sep 2006 13:06
    simek13
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    ja mam simsona s51 elektronic i moge tylko wycisn望 55km/h i jaet ma這 mocy i niewiem czym to jest zpowodowane mogli軼ie mi pomuc prosze
  • #41 03 Sep 2006 15:00
    goldwinger
    Helpful post? (0)
    mo瞠 z豉 regulacja ga幡ika, a mo瞠 nie ma spr篹ania ewentualnie 幢e ustawiony zap這n trzeba sprawdzi ga幡ik i zap這n i 鈍iec
  • #42 03 Sep 2006 19:55
    simek13
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    ale 鈍ieca jest nowa a zap這nu czy ga積ika nie umie ustawi jak by軼ie mogli to mi wytumaczcie jak to ustawi please

Dodano po 2 [minuty]:

aaa zapominia貫m w silniku na wale korbowym poszed mi simering czy to moze tesz przyczynia si do tej s豉bej jazdy:?:
  • #43 03 Sep 2006 20:27
    goldwinger
    Helpful post? (0)
    bardzo mo瞠 si przyczyni i na pewno si przyczyni這 ale to ju nie jest elektryczna usterka
    a co do ga幡ika to zerknij tutaj
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic487823.html
    ale na pocz徠ek wymie simering i zobacz czy b璠zie dobrze
  • #44 09 Sep 2006 18:29
    andrew117
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    na pewno obci窸o ci klin na kole zamachowym sprawd najpierw to!
  • #45 10 Sep 2006 14:45
    goldwinger
    Helpful post? (0)
    jakby 軼ie這 klin to by zapewne w og鏊e nie zapali bo zap這n przestawi豚y si za du穎
  • #46 16 Sep 2006 19:22
    andrew117
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    nie koniczenie wystarczy ze ko這 magnesowe przesunie sie o troche i juz iskra pojawia sie w z造m miejscu. iskra jest ale jest z貫 spalanie i jak sie doda gazu na fula to silnik zaczyna przerywa. tak zdarza sie czesto mi to przytrafi這 sie juz kilka razy bo ko這 zawiesi這 sie w pewnym miejscu a iskra i tak by豉, zapalic zapali ale z trudem i zazwyczaj na popych i trzeba d逝go go rozgrzewa a na dodatek jest s豉by. moim zdaniem to jest to. pozdro jesli nie mam racji to sory nara
  • #47 23 Mar 2008 12:39
    andrew117
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    a ten problem wyst徙i po zmianie stacyjki czy mo瞠 wyst瘼owa ju wcze郾iej?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products