X

pompa paliwa - opel corsa b

kkkasza 18 Jan 2006 22:27
  • #1 18 Jan 2006 22:27
    kkkasza
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Jestem na 99% przekonany (wcześniej już tak było), że mam uszkodzoną pompę paliwa. Za nową w serwisie po "wielkich zniżkach" życzą sobie ok. 600zł... ;( Znalazłem za to kilka ogłoszeń z zamiennikami. Nie wiem jednak jaka pompa się do mnie nadaje? Samochód to Opel Corsa B X14SZ. Najbardziej zależy mi na informacji, czy pasuje pompa od innego Opla (np. Corsa C - taką mogę kupić za grosze od znajomego). Z góry dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • #2 29 Jan 2006 14:55
    UcioX
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Do pompy paliwa podawane jest stałe napięcie więc teoretycznie może być wstawiona każda elektryczna. Problem jest z gabarytami, ja do swojej corsy wstawiłem pompe od clio i chodzi ok, tylko problem był z umocowaniem. Jedymy parametr który zostaje do omówienia to ciśnienie pompy, w corsach b ciśnienie w układzie: 0.76 bara, po zamontowaniu pompy od corcy c możesz zmieżyć ciśnienie i będziesz wiedzał czy ok. Ja u siebie nie mierzyłem ciśnienia tylko zapaliłem przejechałem na paliwie ok 150 km i wszystko ok.
  • #3 29 Jan 2006 21:27
    KingKong
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Pompa od twojego samochodu kosztuje na szrocie od 100 do 150 PLN. Pasuje prawie od każdego Opla 1.4 z monowtryskiem. Nawet z Kadetta. Ja takową utargowałem na 100 PLN i jeżdżę już z nią cztery miechy. Po co więc zamiennik.
  • #4 29 Jan 2006 22:21
    technik0
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Pompa od Corsy C NA PEWNO nie będzie pasować bo jest gabarytowo mniejsza .
  Search 4 million + Products
Browse Products