Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 3513 nie woła toneru!

marcinserw 20 Sty 2006 18:01 1100 13
  • #1 20 Sty 2006 18:01
    marcinserw
    Poziom 14  

Witam
    kopiarka jak w temacie nie pokazuje braku tonera (choć toner jest w tubie) ale robi coraz bledsze kopie, nie dozuje tonera do wywoływaczki.
    SPRAWDZIŁEM: Silniczek napędu tonera działa, czujnik ID podmieniony na inny, odczyty paramertów z czujnika według Sm w normie, wykonałem reset płyty, powtórną inicjalizację developera (developer ma przebieg ok10k), sprawdziłem połączenia z płytą główną i czujnikiem.
    Podmieniłem płytę główną na inną ale okazało się że jest uszkodzona(E11) więc nie mogę sprawdzić płyty głównej.
    Co z tym zrobić, ręce mi opadają POMÓŻCIE
    Acha toner oryginał.

Pozdrawiam

• #2 20 Sty 2006 19:04
    Velaa
    Specjalistka od kserokopiarek

Nie piszesz, czy rozbierałeś wywoływaczkę, być może problem w nie obracającym się mieszadle.

• #3 20 Sty 2006 19:29
    marcinserw
    Poziom 14  

gdyby nie obracało sie mieszadło to toner przynajmniej byłby przesypywany do wywoływaczki, no i pokazywałoby brak tonera i próbowało uzupełnić, a ja mam inny przypadek. Prosze czytać uważnie.

• #4 20 Sty 2006 19:59
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

A może "drobna" próba oszustwa:

- zadozuj ją ręcznie (obracając dozownikiem po wyjęciu wywoływaczki) ale nie za mocno ! załóż wywoływaczkę do kopiarki i poinicjuj ponownie. Kiedyś miałem podobnie w 3713 i po zdozowaniu ręcznym i inicjalizacji odczyty się ustabilizowały i do tej pory jest spokój. Sam nie wiem co mogło być tego przyczyną :cry:

- zmniejsz delikatnie napięcie ładowania na generatorze potencjometrem VRC i zrób trochę kopii i sprawdź odczyty. Dzięki temu ID sensor nie może ustalić poziomu czerni i zacznie dozować toner.

Jak mi coś jeszcze piknie do głowy to się ozwę :D

C.

• #5 20 Sty 2006 20:55
    clip7
    Poziom 23  

Panowie.
    Myślę że czasem trzeba pomyśleć jak maszyna! Po pierwsze: dlaczego kopiarka ma pokazywać brak tonera - przecież piszesz, że odczyty parametrow z ID sensora są ok no i toner jest w tubie. Po drugie: dlaczego piszesz, że nie dozuje tonera do wywoływaczki? Przecież problem może tkwić wszędzie! To, że kopia jest blada nie znaczy, że od razu "nie dozuje"! Po trzecie: skupiłbym się na transferze.
    Zrób tak. Połż na szybę jakiś ciemny test. Wyłącz maszynę gdy połowa kopii przejdzie pod bębnem. Potem zobacz jak wygląda bęben. Czy pozostała połowa obrazu na bębnie jest ok, czy jednak jest blada. Jak ok to coś z transferem lub HVT. Jeżeli Vsp i Vsg są w porządku to tu bym szukał przyczyny.
    pozdrawiam

• #6 20 Sty 2006 22:57
    marcinserw
    Poziom 14  

do COPYMAN
    spróbuje jak piszesz choć ręcznie dosypałem tonera i na 6 dni starczyło aż nie zaczęło znowu robić tak blado że prawie cień kopii widać było. Ale inicjację zrobiłem gdy było blado i to może był błąd.
    do Clip7
    sprawa rozbija się o brak tonera w zesp wywoł. bo jak "pomacam palcami" to co jest na wałku to wyczuwam tylko developer, pozatym gdy wsypałem troche tonera do zesp. wywoł. to kopie zaczernione były że hej, ale z biegiem wykonywania kolejnych (ok 170) wróciło do bladych, a gdy niebyło już pewnie wcale tonera to na ręcznym zciemnieniu na kartce miałem rozmazujący się rzecz jasna developer. I właśnie dlatego powinna pokazywać brak tonera kiedy go tam niema!

Pozdrawiam
    Mile widziane jeszcze jakieś pomysły.

• #7 20 Sty 2006 23:07
    clip7
    Poziom 23  

Witam ponownie.
    To dziwne. W tych maszynkach przy normalnych odczytach z ID nigdy nie miałem problemów z czernią. Ile pokazuje Vsp przy bladych kopiach?

• #8 20 Sty 2006 23:09
    marcinserw
    Poziom 14  

Sprwdzę jutro i podam
    dzięki

• #9 20 Sty 2006 23:59
    martinkrys

wyczyścić, sprawdzic wszystkie nastawy, zasypać nowy developer, zainicjalizować i musi być dobrze

• #10 21 Sty 2006 08:21
    marcinserw
    Poziom 14  

Witam
    zauważyłem że teraz nie działa regulacja Vsg Sp 54 cały czas pokazuje 0.04 jak pokręce pr to zmienia się do 0.02-0,06 natomiast SP 55 cały casz poazuje 3.37 przy wciśniętym "0" i pokazuje 0 przy wciśniętym "1" przy kopiowaniu. Coś najwyraźniej pokićkało się z płytą.
    może spróbuje wylutować ten VR102 i inny wlutuje.

???

• #11 21 Sty 2006 09:41
    martinkrys

a jak wyjmiesz developing i zrobisz 10 kopii? co pokaże?

Dodano po 1 [minuty]:

a swoja droga, to nim coś wylutujesz - zrób wykasujj jej pamięć, te maszyny miały takie różne błędy

• #12 21 Sty 2006 11:50
    clip7
    Poziom 23  

Witam.
    Czyli jednak odczyty są złe. Jeżeli nie można w sp54 ustawiś 4,00V to mogą być następujące przyczyny: uszkodzony lub zabrudzony id sensor, połaczenie id z płytą coś nie tak, listwa nie zbiera tonera z bębna - przedozowuje, bęben styrany, uszkodzony potencjometr od regulacji.
    Ile ma bęben?
    pozdrawiam

• #13 21 Sty 2006 16:09
    martinkrys

jak nie ma połączenia to jest 0,0 cały czas

• #14 23 Sty 2006 19:50
    gregoryse
    Poziom 14  

sprawdź srebrną blaszkę z dziurkami w górnej części wywoływaczki. Mogą być przytkane i za malo dosypuje.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme