X

Jak odłączyć akumulator? Czy kolejność odłączania jest istotna?

burgue 22 Jan 2006 11:01
  • #1 22 Jan 2006 11:01
    burgue
    Level 9  
    Helpful post? (-3)
    padł mi akumulator, jak to zimą... Chcę go zabrać do domu i naładować.
    Odłączanie go powinno następować w jakiejś kolejności?
    Podłaczanie do ładowania też?
    Podłączanie spowrotem do auta też?

proszę o radę
    dzięki
  • #2 22 Jan 2006 11:06
    stefano11
    Level 21  
    Helpful post? (-1)
    Z regóły odłączając w samochodzie to najpierw minus a potem plus podłączając w odwrotnej kolejności

Tylko po to żeby nie zrobić zwarcia
    Podłączajac do ładownia nie ma ruznicy .
  • #3 22 Jan 2006 11:11
    lolo.lz
    Level 12  
    Helpful post? (+4)
    cześć, jeżeli masz zamek centralny to trzymaj kluczyki przy sobie, gdyż przy odłączaniu akumulatora mogą się drzwi zamknąć,nie ma znaczenia który najpierw odłączysz i tak przerwiesz dopływ prądu.cześć
  • #4 22 Jan 2006 11:15
    stefano11
    Level 21  
    Helpful post? (-3)
    lolo.lz wrote:
    cześć, jeżeli masz zamek centralny to trzymaj kluczyki przy sobie, gdyż przy odłączaniu akumulatora mogą się drzwi zamknąć,nie ma znaczenia który najpierw odłączysz i tak przerwiesz dopływ prądu.cześć

Niewidziałem żeby jescze bez prądu zamek zadziałał :)
    raczej przu podłaczaniu a jesłi nie ma Alarmu to jak ci się zamknie:)
  • #5 22 Jan 2006 11:17
    Stefanek1
    Level 26  
    Helpful post? (+2)
    stefano11 wrote:
    Z regóły odłączając w samochodzie to najpierw minus a potem plus podłączając w odwrotnej kolejności

Tylko po to żeby nie zrobić zwarcia .

a to wymyśliłeś.......................

:D:?::D:?::D:D:D:D:D:D
  • #6 22 Jan 2006 11:18
    K3
    Level 21  
    Positive voted Helpful post? (+7)
    [b] generalnie nie ma znaczenia, natomiast zaleca się na początek odłączyć minus....

powód: gdybyś na początek odkręcał plus, to w przypadku braku uwagi jest ryzyko zrobienia zwarcia kluczem pomiędzy plusem, a karoserią auta (minus)...
  • #7 22 Jan 2006 11:21
    stefano11
    Level 21  
    Helpful post? (+2)
    K3 wrote:
    [b] generalnie nie ma znaczenia, natomiast zaleca się na początek odłączyć minus....

powód: gdybyś na początek odkręcał plus, to w przypadku braku uwagi jest ryzyko zrobienia zwarcia kluczem pomiędzy plusem, a karoserią auta (minus)...

Odp dla Stefanek1
    Chyba już nie muszę odpowiadać kolega juz udzielił tobie odpowiedzi.
  • #8 22 Jan 2006 11:43
    qryszard
    Level 20  
    Helpful post? (+2)
    A centralny potrafi się zamknąć nawet bez alarmu.Przerabiałem to w Mondeo MKI.Dobrze że były kluczyki rezerwowe.
  • #9 22 Jan 2006 11:49
    Removed
    Helpful post? (-2)
    Nie zamknie się bez akumulatora,a z chwilą zakładania ostatniej klemy usłyszymy "bzzzyyy" i samochód zamknety.Na szczęście czasami wystarcza zdjąć kleme,i przy kilkukrotnym dotknięciu do słupka akumulatora centralny otworzy.
    Co do odkręcania stefano11 ma rację-jak majdasz kluczem w ciasnych zakamarkach,w jakich czasam tkwi akumulator (corsa na podszybiu,Merc i BMW pod kanapą) to jest możliwe zrobić przypadkowo zwarcie.
  • #10 22 Jan 2006 11:59
    burgue
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (+1)
    dzięki wielkie za info

Zamek centralny sie nie zamknął :]
  • #11 22 Jan 2006 22:25
    marian11@
    Level 20  
    Helpful post? (-1)
    Witam.
    A ja kiedys w nubirze odlaczajac kleme zalaczyłem alrm i drzwi sie pozamykały.
  • #12 22 Jan 2006 22:28
    Stefanek1
    Level 26  
    Helpful post? (-1)
    Przyznaję, macie rację z tą kolejnością ściagania klem i dłuuuugim majdającym kluczem, ale posiadacz Syrenki musi jednak odwrotnie!!?? :D
  • #13 23 Jan 2006 09:14
    SID-71
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Co do ładowania ze niama znaczenia podłaczenie sie nie zgodze
    wszystko zalezy od prostownika umnie naprzykład najpierw podłaczam + puzniej - a dopiero właczam prostownik do sieci najlepiej przeczytac instrukcje prostownika :) :D też teraz ładuje bo -24 robi swoje :P
  • #14 27 Jan 2006 21:07
    tc
    Level 16  
    Helpful post? (-1)
    Z prostownikiem należy uważać szczególnie przy odłączaniu aby nie zaiskrzyć bo może dojść do eksplozji nagromadzonych gazów wytworzonych podczas ładowania najlepiej najpierw odłączyć go od sieci.
    Jeśli chodzi o centralny to często zdarza się zamknięcie drzwi podczas podłą czania akumulatorka.
  • #15 27 Jan 2006 21:16
    Gumaty
    Level 12  
    Positive voted Helpful post? (+9)
    Jest wiele szkół, ale ja osobiście uważam i nigdy mnie to nie zawiodło, że odłączanie powinno odbywać się w kolejności najpierw - a potem +, żeby nie doszło do zwarcia. Podłączanie w kolejności odwrotnej. Co do prostownika, to najpierw podłączam +, potem _ (choć tu to już nie ma takiego znaczenia) a dopiero wtedy włączam do prądu. Odłączenie aku od prostownika jest poprzedzone wyłączeniem prostownika od prądu.
    Ostatnio dosyć często odpinam aku od auta (jest stary i może paść na mrozie) a o zwarcie kluczem nietrudno.
  Search 4 million + Products
Browse Products