Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uwe strikes again ;) teraz monitorki!!

uwe300 24 Sty 2006 22:16 3541 11
  • Witam kolegów DIY-owców!

Spłodziłem sobie;) monitorki... obudowa 11l

przetworniki:
    Aurum Cantus 130MK2
    Vifa DX25TG

Zwrotnica:
    Polink 1.4mm & 1.2mm w korektorze i wysokich tonach, Jantzen wszedzie, w sumie około 700g- 800g jedna zwrotka ;)

Wykończenie:
    Płyta stolarska fornir dębowy 8 warstw lakieru pół-mat
    Podstawki lity dąb

sorki za jakosc zdjec, jak wyrwe lepszy aparat to zmienie;)

fotki...
    i uwe ;)
    oto nie obudowane 30W w klasie A by Nelson Pass którym napędzam "pierdziaweczki"(60W 4R thd1%, niedlugo tez wyladuje na elce ;))

Fajne!
  • #2 24 Sty 2006 22:29
    dj_zibi
    Poziom 18  

Bardzo ładne wykonanie UWE!!!

Dla mnie to ocena 7 w skali na 6:D

• #3 24 Sty 2006 22:29
    takero
    Poziom 31  

Jak dla mnie HI END !!! :D
    (nie licząc radiatorów :P )

opisz brzmienie itp.

• #4 24 Sty 2006 22:31
    Mefu
    Poziom 22  

Cóż moge powiedzieć..... kolor nie w moim stylu, ale mimo to ładne. Gratuluje udanej konstrukcji :) Zgrabnie nawinięte cewki.... kondensatory MKP.... tylko coś niekojaze głośników.... ale najważniejsze jest pytanie:

Jakie wrazenia odsłuchowe ??

• #5 24 Sty 2006 22:37
    uwe300
    Poziom 20  

hehe fakt postarałem sie... kasy tez nie pozalowalem :/
    oj Takero poczekaj az skoncze wzmaka dopiero komentuj ;) brzmienie... hmm... takie hydrauliczne <rotfl> a powaznie... jest tak jak chciałem :D ostatnio mi basu brakowalo ale dzisiaj wsadzilem brakujace 4xirfp240 do alepha i miodzio... nei ma co pisac, trzeba posluchac ;) hehe basu jest tyle ze nigdy bym nie pomyslal ze 13cm glosnik moze tak zagrac;) nie schodzi jak 2x18cm tesla ale glosny, szybki prawdziwy bas, kontrabas Marcusa brzmi jak kontrabas, nic nie dudni, wreszcie perkusja gra!! z pre lampowym na ecc82 kolumny znikają, nie slychac ze to one grają, niestety ten lampki troche słabe, czekam na e88cc i bedzie super, teraz gram bez pre i jest extra :D

• #6 25 Sty 2006 00:53
    kiepol
    Poziom 15  

Bardzo ładne są te.. głośniczki. No takie bardzo ładne, piękne. Jejku one sa cudne, bo takie drogie :D Uwe musiałeś dostać pożądny zastrzyk gotówki skoro pozwolileś sobie na przetworniki za prawie 300 pln sztuka.

• #7 25 Sty 2006 01:07
    uwe300
    Poziom 20  

wystarczy ze jako student nie pije codziennie ;)

• #8 25 Sty 2006 09:45
    kiepol
    Poziom 15  

Tylko prawie codziennie :P:P:P ? ... Kiedyś kombinowalem zrbić głośniczki podstawkowe na Visatonach Ti100 i nawet kase miałem (starczyłoby mi na dwa), ale poźniej pomyślałem sobie, że dokupic do tego hi-endową kopułkę jeszcze i zrobić porządną zwrotnice a także skrzynie z mdf-u to wyjdzie poza moje możliwości finansowe, a niestety nie mam stałego napływu gotówki, zrezygnowałem. Natomiast Twoja konstrukcja jest hi-endowa od początku do końca, gratuluje...

• #9 25 Sty 2006 11:21
    uwe300
    Poziom 20  

dziękuje wszystkim bardzo ;)
    przdstawiam moj kolejny projekt w fazie realizacji ;)

• #10 25 Sty 2006 16:51
    kkca
    Poziom 1  

Gratuluję uwe300 bardzo fajnie wykonane monitory. Pod względem stolarki bardzo dobra robota oceniam na 5+ (skala 1-6). Mam tylko zastrzeżenie do części opisowej projektu stąd też moje pytanie: czy mógłbyś podać schemat zwrotki z wartościami elementów, może jakieś pomiary (jestem zainteresowany tymi przetwornikami).

Pozdrawiam

• #11 25 Sty 2006 17:57
    uwe300
    Poziom 20  

nie jestem pewien... to sa chyba ostatnie pomiary, musialbym ogarnac dokladniej ten moj pupit ;) wydaje mnie sie ze cos jeszcze poprawialem. zwrotka na razie tylko na pw...

Dodano po 33 [sekundy]:

• #12 25 Sty 2006 21:16
    bocian90
    Poziom 27  

Mhm jakie cacko,pięknie Ci wyszły cena mówi sama za siebie,piękna stolarka,a te podstawki poprostu miód.Można je z pewnością postawić koło produktów fabrycznych wartych z 4000zł.Jak widze takie kolumny to mi aż ślinka cieknie.Ocena 10/10. Pozdrawiam!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME