Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Seat,CB, radio - słaby odbiór.

kowad 25 Sty 2006 18:04
  • #1 25 Sty 2006 18:04
    kowad
    Poziom 16  

Witam wszystkich!

Mam problem z odbiorem stacji radiowych w radiu samochodowym w Seacie Ibizie. Mój układ jest trochę inny niż standardowo, dlatego założyłem nowy post. Mianowicie mam w samochodzi CB radio, radio samochodowe (nie oryginalne Sony cdx-2250) i całość na antenie Midlad mini podłączone przez konwerter z radmora. całość jest dobrze zestrojona. CB działa bez problemów, natomiast odbiór radia jest bardzo słaby.Odrzucam brak masy, ponieważ wtedy nie zestroił bym CB. Próbowałem podłączyć wzmacniacz antenowy, jednak w radiu pojawiły się straszne piski. W jakisposób można jeszcze usprawnić odbiór sacji??

• #2 25 Sty 2006 18:26
    djlj24
    Spec od car audio

Czy antena radia (tego Sony) jest zasilana - znaczy masz separator zasilania?

• #3 25 Sty 2006 21:03
    kowad
    Poziom 16  

Na schemacie przedstawiłem w jaki sposób jest podłączona antena. Masa jest podłączona z masą samochodu - nie zaznaczone na schemacie. Nie ma żadnej separacji na torze konwerter - radio. Nie wiem jak wygląda w środku konwerter. Wzmacniacz prubowałem wpiąć zaraz za radiem (bez separacji pojemości). Wzmacniacz był uniwersalnu za ok 20 pln z jednej strony wtyk antenowy, a z drugiej gniazdo i zasila. Obecnie zasilacz jest wyjęty. Gdy odbierałem na zwykłej antenie była różnica, ale niewielka. Praktycznie niezauważalna. Więc odpowiadająć na pytanie antena nie jest zasilana, nie zabardzo jest jak to zrobić, ponieważ jest łączona z CB.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty