Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Seat,CB, radio - słaby odbiór.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RadiaSamochodowe Serwis -> Seat,CB, radio - słaby odbiór.
Autor
Wiadomość
kowad
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Tychy

Post#1 Post autora tematu 25 Sty 2006 19:04   

Witam wszystkich!

Mam problem z odbiorem stacji radiowych w radiu samochodowym w Seacie Ibizie. Mój układ jest trochę inny niż standardowo, dlatego założyłem nowy post. Mianowicie mam w samochodzi CB radio, radio samochodowe (nie oryginalne Sony cdx-2250) i całość na antenie Midlad mini podłączone przez konwerter z radmora. całość jest dobrze zestrojona. CB działa bez problemów, natomiast odbiór radia jest bardzo słaby.Odrzucam brak masy, ponieważ wtedy nie zestroił bym CB. Próbowałem podłączyć wzmacniacz antenowy, jednak w radiu pojawiły się straszne piski. W jakisposób można jeszcze usprawnić odbiór sacji??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sty 2006 19:04   

Powrót do góry

djlj24
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 25 Sty 2006 19:26   

Czy antena radia (tego Sony) jest zasilana - znaczy masz separator zasilania?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sty 2006 19:26   

Powrót do góry

kowad
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Tychy

Post#3 Post autora tematu 25 Sty 2006 22:03   

Re: Seat,CB, radio - słaby odbiór.

Na schemacie przedstawiłem w jaki sposób jest podłączona antena. Masa jest podłączona z masą samochodu - nie zaznaczone na schemacie. Nie ma żadnej separacji na torze konwerter - radio. Nie wiem jak wygląda w środku konwerter. Wzmacniacz prubowałem wpiąć zaraz za radiem (bez separacji pojemości). Wzmacniacz był uniwersalnu za ok 20 pln z jednej strony wtyk antenowy, a z drugiej gniazdo i zasila. Obecnie zasilacz jest wyjęty. Gdy odbierałem na zwykłej antenie była różnica, ale niewielka. Praktycznie niezauważalna. Więc odpowiadająć na pytanie antena nie jest zasilana, nie zabardzo jest jak to zrobić, ponieważ jest łączona z CB.

Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RadiaSamochodowe Serwis -> Seat,CB, radio - słaby odbiór.
Strona 1 z 1