Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Akumulator...jakiej firmy wybrać?

bhtom 26 Sty 2006 10:11
  • #1 26 Sty 2006 10:11
    bhtom
    Poziom 34  

Witam.
    Zamierzam kupić akumulator do swojej polówki (1,3i 1990r.) i w związku z tym proszę o poradę jaką firmę wybrać. Myślałem nad:
    1. Centra Futura
    2. Varta BLUE dynamic
    Która firma lepsza?
    Dzięki za informacje.
    Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #2 26 Sty 2006 10:30
    staker
    Poziom 15  

Obie firmy są bardzo dobre, ja bym wziął Centre...czemu...bo sprawdziłem, jeżdże i nie narzekam :)

• Pomocny post
    #3 26 Sty 2006 11:49
    Slawek J
    Poziom 30  

W przed ostatnim numerze Motoru byl test akumulatorow i najlepszym okazal sie akumulator Varta, drugi byl Bosch trzeci Delphi. Test byl wykonany w najlepszym instytucje w Polsce czyli mozna uznac go za pomocny. Dlatego jak zamierzasz pojezdzic troche tym autem jeszcze to kup sobie Varte lub Boscha.
    Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #4 26 Sty 2006 11:54
    Usunięty
  • Pomocny post
    #5 26 Sty 2006 12:00
    czapajew
    Poziom 21  

Witam
    Z tymi akumulatorami to jest tak ile firm tylu zwolenników.
    Ja znów używam Varte to jest mój już trzeci aku tej firmy i zawsze spisują się dobrze.
    Ostatnio kupiłem 50 Ah pochodzi on z parti która miała być montowana w nowych Fordach, nawet pisze nanim chyba "Instalation in Ford"

• Pomocny post
    #7 26 Sty 2006 14:02
    Mariiusz
    Poziom 15  

centra ale koniecznie plus nie inna.bardzo dobra za rozsądne pieniądze

• #8 26 Sty 2006 14:04
    bhtom
    Poziom 34  

Czyli Centra Plus jest lepsza od Futury?

• Pomocny post
    #9 26 Sty 2006 14:50
    Ryszard49
    Poziom 31  

Witam.
    Mam obecnie akumulator VARTA BLUE dynamic. Podczas ostatnich mrozów żadnych problemów z uruchomieniem samochodu!.
    Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #10 26 Sty 2006 16:22
    Mariiusz
    Poziom 15  

bhtom napisał:
    Czyli Centra Plus jest lepsza od Futury?

z aku jest tak że producenci nauczyli się wyliczać ich żywotność do okresu gwarancji. jedynie dla taksówkarzy jest gwarancja skrócona z powodu mocnej eksploatacji. przy centrze plus masz pewność że przechodzi dwa lata i jego prąd rozruchowy prawie do końca będzie duży . nie polecam tańszych ponieważ już po roku będziesz miał problemy przy minus 5 st. a gwarancji ci nikt nie uzna.

• #11 26 Sty 2006 18:17
    leszeksz2
    Poziom 16  

Osobiście wybrałbym Centre lub ZAP Piastów. Wybór należy do Ciebie.
    P.S. Jeżeli chcesz kupować akumulator w hipermarkecie bądż ostrożny ponieważ nie wiadomo jak długo leży na półce i mogą być już pierwsze oznaki zasiarczenia.

• #12 26 Sty 2006 18:46
    karol99
    Poziom 13  

U mnie Varta 3 lata i na śmietnik(recykling) .Kupiłem centre plus. Pytanie : Dlaczego na niektórych centrach jest napisane " importer Centra S.A."

• #13 26 Sty 2006 18:52
    baraka
    Poziom 17  

witam
    tak jak napisał kolega wyżej , nie kupuj w supermarkietach i nie radze kupować tych nieznanych firm
    ja kupiłem miesiąc temu ako w takim sklepie , trzymał 2 tygodnie i kaput , po naładowaniu tydzień , a jak przyszły mrozy to juz nie mogłem odpalić auta przy -10 °C , oddałem go , zwrócili mi kasę , i kupiłem ze sklepu , był0 -30°C i auto odpaliło bez problemów
    pozdrawiam

• #14 26 Sty 2006 19:46
    BeBe_1
    Poziom 12  

Osobiście wybrałbym Boscha.Przed kupnem sprawdz datę produkcji zwłaszcza przy "okazyjnej"cenie. Teraz mam w Golfie 1,9 TDI aku firmy TOPLA ma on 7 lat i ciągle kręci a o tej firmie wcześniej nie słyszałem.

• Pomocny post
    #15 26 Sty 2006 20:19
    Usunięty
  • #16 27 Sty 2006 10:03
    bhtom
    Poziom 34  

Czyli nie VARTA, czy CENTRA a TOPLA jest lepsza?

• Pomocny post
    #17 27 Sty 2006 11:45
    robert45
    Poziom 21  

Nikt się nie chwali jak długo eksploatował akumulatory poszczególnych firm.
    Myślę,że żywotność akumulatora stanowi o jego jakości.
    Ja się pochwalę miałem różne Centrę,Five Star i ZAP Piastów.
    I tak :Centra (stara)jako taka ok.4 lat eksploatacji
    Five Star -totalna porażka nie wytrzymał 2-ch lat
    ZAP Piastów 60Ah -eksploatowany w Polonezie z silnikiem rovera od 1998r (to autentyczny fakt)jest już trochę słaby, ale przy ostatnich morozach dawał sobie jeszcze radę.
    Jeszcze jedna rada po zakupie nowego akumulatora jeśli jest taka możliwość to należy sprawdzić poziom elektrolitu.Miałem taki przypadek ,że zakupiony akumulator(nowy), miał już częściowo odkryte płyty.
    Wybór marki należy oczywiście do zainteresowanego.

• #18 27 Sty 2006 16:06
    marian11@
    Poziom 20  

Witam.
    Ja centre 55ah mam w ladzie samarze 1.3 kupilem go razem z autem ktore mam juz 5 lat i dziala.Kupiłem do forda tranzita 2,4 disel 71ah i nie zawsze mi zakreci.
    wszystkie te pojemnosci akumulatorow oraz prad rozruchowy zgodny z parametrami zalecanymi przez producenta auta.
    Ja mysle ze prawie kazdej popularnej marki akumulator jest dobry.
    Tylko ze producenci aut nie raz zanizaja moc i pojemnosc akumalatora.
    Jak bym kupił do forda 100ah napewno bym nie narzekał.

• #19 27 Sty 2006 18:15
    SENATORX
    Poziom 10  

Witam, kupiłem kiedyś akumulator niemieckiej firmy - Der Akku - kupiłem go używanego za 60 zł od kolesia który handlował akumulatorami. Akumulator miał pojemnosc 68 Ah/600A - jakoś tak - uzrytkowałem go rok w fordzie eskorcie 1.4 + tuba ze wzmacniaczem w bagażniku. Zawsze zakrecał mimo mrozów, śłuchania głośno radia przy wyłączonym silniku. Po roku eskort sie rozbił, akumualtor stał nie używany pół roku poczym oddąłem go wujkowi jakieś 7 miesiecy temu i używa go do dziisaj na taksówce ( mercedes 190 , 2.0 diesel). Więc sądze że to dobry akumlator. Tera zobecnie kupiłęm nowy akumulator 60Ah/480 A firmy ZAP Piast za 146 zł, zobaczymy jak będzie śmigał w moim Oplu Vectzre 2.0 i.

• #20 27 Sty 2006 18:59
    JAFO
    Poziom 25  

robert45 napisał:
    Nikt się nie chwali jak długo eksploatował akumulatory poszczególnych firm.
    Myślę,że żywotność akumulatora stanowi o jego jakości.
    Ja się pochwalę miałem różne Centrę,Five Star i ZAP Piastów.
    I tak :Centra (stara)jako taka ok.4 lat eksploatacji
    Five Star -totalna porażka nie wytrzymał 2-ch lat
    ZAP Piastów 60Ah -eksploatowany w Polonezie z silnikiem rovera od 1998r (to autentyczny fakt)jest już trochę słaby, ale przy ostatnich morozach dawał sobie jeszcze radę.
    Jeszcze jedna rada po zakupie nowego akumulatora jeśli jest taka możliwość to należy sprawdzić poziom elektrolitu.Miałem taki przypadek ,że zakupiony akumulator(nowy), miał już częściowo odkryte płyty.
    Wybór marki należy oczywiście do zainteresowanego.

Potwierdzam.
    Mam taki sam kupiony w lutym '98 a więc 8 lat temu. VECTER.
    Przy -25°C kręci słabiej, ale odpala. Tej zimy przy mrozach do -26°C cały czas siedział w samochodzie na dworze i nie był doładowywany, więc chyba dobry jest z niego egzemplarz.
    Miałem go 7 lat w poldku i od roku mam go w Passacie.
    Bo Passka kupiłem z siedzącym akumulatorem. :D

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty