Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sony KV-32FX68K - dioda mruga cztery razy

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Serwisanci -> Sony KV-32FX68K - dioda mruga cztery razy
Autor
Wiadomość
Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Legnica

Post#1 Post autora tematu 26 Sty 2006 12:33   

Witam
Mam telewizor Sony KV-32FX68K, telewizor sie nie wlacza, slychac kilka pstrykniec po czym przechodzi dalej w stan czuwania. Mruga dioda zasilania 4 razy po czym jest krotka przerwa i tak w kolko. W zwiazku z tym ze gwarancji juz nie ma (byla tylko na rok) wezwalem najblizszy serwis ale nie Sony. Pan ktory przyszedl stwierdzil ze to procesor i usuniecie tej usterki bedzie kosztowalo 380 zl po czym zabral telewizor do zakladu.
Przegladalem troche tematow na forum i akurat nie spotkalem podobnej usterki zeby komus dioda mrugala cztery razy wiec nie wiem co moglo sie ewentualnie zepsuc w telewizorze. Prosze szanownych forumowiczow o sugestie bo cos mi sie wydaje ze gosc robi mnie w balona.
Nie jestem elektronikiem tylko elektrykiem ;-)
--
pozdrawiam
Artur Wojtkowski
Powrót do góry

stanislaw piechucki
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Stargard szczecinski

Post#2 26 Sty 2006 12:53   

Dobrze ci sie zdaje.Jesli naprawi TV i bedzie twierdzil ze to procesor to zarzadaj starego,sprawdz przy nim czy byl wymieniony sprawdz u SONEGO nr.serij,i wszystkie dostepne dane.Zarzadaj gwarancij,wszystko na pismie.Jesli kombinuje to go uwalimy.Musisz byc pewny swego!.Zdarzaja sie fachowcy co w tydzien chca zarobic tyle co inni w miesiac.Nie daj sie wymanewrowac,i daj znac jak to sie skonczylo.Powodzenia.
Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 26 Sty 2006 13:13   

Re: Sony KV-32FX68K - dioda mruga cztery razy

Dzieki wielkie za odpowiedz.
Prosze powiedz mi jeszcze Stanislawie czy podejrzewasz jaka to moze byc usterka? Sadzac po kodzie mrugania tej diody.
Jak gosc zabieral telewizor to zastrzeglem sobie ze przed wymiana jakiegos elementu (niby tego procesora) to ma mnie jeszcze poinformowac a ja zdecyduje czy to naprawiac. Mam cos wiedziec przed 18 albo jutro rano to napewno napisze.
Tylko gdybym wiedzial mniej wiecej co moze mu dolegac lub po kodzie bledu wykluczyc ze to np. nie procesor to moze bym gosciowi zasugerowal i nie potraktowal by mnie zle. Nie wiem czy tak sie da cos stwierdzic.
--
pozdrawiam
Artur Wojtkowski
Powrót do góry

robert75n
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Gorzów

Post#4 26 Sty 2006 13:14   

Jest to chassis AE6B i wpisz to w wyszukiwarkę o tu; http://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php?sid=c0cb8632453edb2e6c8c755aeca59abf a dowiesz się wiecęj na temat tego chassis. A tu masz co oznacza mrugnięcie 4 led http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=214806&highlight=ae6b&sid=f332d5bb6a9d5b5f9f6407b716ede7e0 ale oczywiście kolega Stanislaw Piechucki dobrze ci radzi.
Powrót do góry

HenrykB
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 26 Sty 2006 13:29   

Witam!
Jak to w Sony, często są to zimne luty.
Głownie jednak piszę, bo bardzo spodobało mi się Wasze stanowisko w tej sprawie (stanisław piechucki i robert 75n). Popieram.!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Sty 2006 13:29   

Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 26 Sty 2006 13:31   

Dzieki dobrzy ludzie. Poczytam uwaznie wszystkie linki, moze cos lizne teamtu ;-)
--
pozdrawiam
Artur Wojtkowski
Powrót do góry

DTaras
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 26 Sty 2006 15:21   

skoro dioda mryga znaczy ze procek żyje i zasilacz jakoś tam istnieje
4 mrygi to zwarcie
czyli
sprawdzamy zasilacz czy daje odpowiednie 135 V (lub jakie tam ma być)
i sprawdzamy blok wysokiego gdzie jest zwarcie - najcześciej na tych 135V)
Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#8 Post autora tematu 26 Sty 2006 18:57   

A wiec drodzy Panowie znam juz diagnoze. Wlasnie wrocilem z zakladu RTV. Wchodze do zakladu i pytam o moj telewizor, jaka to usterka. Pan mi oswiadcza ze poszedl uklad. Mowie na to ze sie ciesze ze to tylko scalaczek a nie procesor bo na forum elektroda Panowie wykluczyli taka mozliwosc. A Pan mi na to ze wlasnie to procesor niestety jest uszkodzony po czym pokazal mi plytke o wymiarach 4x5 cm i wskazal gdzie sie znajduje na tej plytce sprawca awari czyli ten nieszczesny procesor. Notabene widzialem dzis na forum zdjecie takiej plytki.
Rece mi opadly ale coz, sprzet sie psuje i nie zawsze tak jakbysmy tego chcieli. Jutro mam zadzwonic okolo 12 w poludnie i zapytac czy ta czesc bedzie, na kiedy i za ile. Poprosilem tez zeby Pan tej starej czesci nie wyrzucal i jakby sie troche speszyl. Ale to moze tylko moje takie wrazenie.
Cos moge jeszcze zrobic?
--
pozdrawiam
Artur Wojtkowski
Powrót do góry

Pawel wawa
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#9 26 Sty 2006 19:20   

Myślę,że warto zaniechać naprawy u tego dobrego Człowieka, jeśli byłby padnięty procesor to dioda nie pokazywała by kodów błedu! Proszę o skorygowanie tej wypowiedzi kolegów z większym doswiadczeniem w naprawach tv.
Nie daj się nabić w butelkę:)
Pozdrawiam!
paweł
Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#10 Post autora tematu 26 Sty 2006 20:29   

Chetnie zabralbym telewizor i byc moze tak zrobie. Czekam jeszcze do jutra do 12 zeby sie dowiedziec ile bedzie kosztowalo usuniecie usterki. Kiedys, zaraz po zepsuciu sie telewizora czyli jakies 2 tyg. temu kiedy zapytalem co mogloby to byc to juz sugerowal ze jesli to procesor to koszt naprawy wyniesie 280 zl wraz z robocizna. Dzis kiedy juz przyjechal po telewizor powiedzial ze jesli to procesor to koszt naprawy wyniesie 380 zl. Ja zwlekalem z oddaniem go do zakladu bo wiadomo, brak kasy. Ale juz na tym przykladzie widac ze ten Pan nie jest konsekwentny.
Jeszcze mi sie cos przypomnialo. Mianowicie jak zobaczyl ze sie zmartwilem ta usterka ze jest to procesor pocieszyl mnie i powiedzial ze jest jakas firma w Lodzi (ostatnio ja odkryl lub sie dowiedzial) i maja czesci zamienne o polowe taniej. Tym samym zasugerowal mi ze naprawa moze wyniesc okolo 200 zl. Gdyby tak bylo to sie pewnie zdecyduje, nie ma nic gorszego jak targanie takiego 70 kilowego kolosa. Zreszta nie wiem komu mozna by bylo zaufac w moim miescie lub okolicy.
Ten zaklad w ktorym stoi moje pudlo jest znany w Legnicy i bardzo polecany. No i daja pol roku gwarancji na to co wykonali. Ale jakby ta gwarancja wygladala w praktyce to nie wiem. Wszak moze sie popsuc cos innego.

Chcialbym jeszcze przy okazji dodac ze ciesze sie ze w necie jest takie miejsce jak to, ze sa ludzie ktorzy dziela sie bezinteresownie swoja wiedza, na ktorych pomoc mozna jeszcze liczyc.
--
pozdrawiam
Artur Wojtkowski
Powrót do góry

ogryz
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Kościan

Post#11 27 Sty 2006 00:06   

Witam!
:arrow: Pawel wawa
Nie do końca - poszukaj na forum informacji o chassis FE-2. W tym chassis często przebija trafo, uwalając przy okazji właśnie procesor. Objaw jest taki, że wyświetlany jest kod błędu, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistą usterką. Po za tym usterka procesora nie musi oznaczać, że przestaje on wogóle działać (zobacz chociażby wspomniane chassis sony'ego).

:arrow: Artur Wojtkowski
Cytat:
Mianowicie jak zobaczyl ze sie zmartwilem ta usterka ze jest to procesor pocieszyl mnie i powiedzial ze jest jakas firma w Lodzi (ostatnio ja odkryl lub sie dowiedzial) i maja czesci zamienne o polowe taniej. Tym samym zasugerowal mi ze naprawa moze wyniesc okolo 200 zl.

To mi się nie podoba. Na twoim miejscu powiedziałbym, że rezygnuję z naprawy z przyczyn finansowych i zaniósł TV do innego serwisu.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

robert75n
Poziom 21
Poziom 21

Post#12 27 Sty 2006 11:29   

Kolego Arturze Wojtkowski co do modułu M-bord to dzieją się z nim różne cuda ale uszkodzenia z kodem -dioda mruga cztery razy to jeszcze nie spotkałem. Co do naprawy u tego pana to w końcu musisz komuś zaufać, bo przecież przez internet nikt ci go nie naprawi, a zabieranie tv do innego zakładu może się żle dla tego tv skończyć sam nie raz naprawiałem po kimś kto musiał nerwowo skręcić tv i od dać . Sugerowałbym naprawę już w tym zakładzie bo jak sam powiedziałeś ma dobrą opinie w okolicy tylko poprosić o zwrot wymienionych części i gwarancję na piśmie ,życzę powodzenia i pozdrawiam.
PS.proszę napisać jak się to za kończyło.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sty 2006 11:29   

Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#13 Post autora tematu 27 Sty 2006 13:37   

Wiec tak. Dzwonilem teraz do zakladu. Pan zamowil juz czesc, na wtorek ma byc telewizor gotowy. Co do ceny nie mozna jeszcze tego powiedziec.

Ja mam jeszcze do Was koledzy jedno pytanie. Czy ta plytka z tego linku http://www.malawishop.pl/Telewizor/m-board.jpg jako caly element nazywa sie M-Board ? Czy wymienia sie na niej poszczegolne elementy (np. wylutowuje sie uszkodzony procesor i wlutowuje nowy) czy takie dzialanie jest niemozliwe? Czy na tej plytce moga sie zepsuc inne elementy oprocz tego procesora? W koncu czy kazdy zaklad RTV ma mozliwosc lub pojecie wylutowywania tak malych elementow i delikatnych jak procesor ?

Jesli odbiore telewizor to pewnie dostane jakies czesci, zrobie zdjecia i pokaze je na forum.
--
pozdrawiam
Artur Wojtkowski
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sty 2006 13:37   

Powrót do góry

robert75n
Poziom 21
Poziom 21

Post#14 27 Sty 2006 13:47   

Oczywiście że można wymieniać pojedyncze elementy sam procesor, pamięć i tak dalej ale zdarza się że nie jest to winna procesora tylko zimnych lutów na tej płycie nie koniecznie tak musi być w twoim przypadku to pierwsza sprawa a druga to cena procesora która jest zbliżona do ceny całego modułu zapytaj tu; http://www.tvaudiovideo.com.pl/
Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#15 Post autora tematu 27 Sty 2006 14:04   

Dzieki Robert. Napisalem juz e-mail do tej firmy. Pewnie nic mi to nie da jak juz sie dowiem ile to kosztuje bo wplywu na koszty naprawy i tak nie mam. Najwazniejsza dla mnie informacja ile zaplace koncowo w zakladzie i czy naprawa bedzie skuteczna :-) Co sie tyczy jeszcze tego zakladu to jesli ten Pan sie nie pomylil i naprawa moze kosztowac okolo 200 zl to pewnie nie zamowil calego M-Board tylko jakas czesc z tej plyty. Gdzies wczoraj trafilem na watek w ktorym ktos podal cene calego M-Board ze kosztuje 200 zl - a gdzie robocizna i targanie tego kolosa z domu do zakladu i spowrotem ;-)
--
pozdrawiam
Artur
Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#16 Post autora tematu 27 Sty 2006 21:57   

Robert, dostalem odpowiedz z firmy ktora sprzedaje te czesci ze czesc ze zdjecia http://www.malawishop.pl/Telewizor/m-board.jpg czyli ten m-board kosztuje 252 zl brutto + 10 zl kosztow wysylki.

Teraz juz wiem ze jesli ten Pan z zakladu skasuje mnie mniej to raczej nie wymienil calego tego elementu.
--
pozdrawiam
Artur Wojtkowski
Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#17 Post autora tematu 01 Lut 2006 13:05   

Bylem w poniedzialek w zakladzie dowiedziec sie i potwierdzic czy telewizor bedzie naprawiony na wtorek. Widzialem ze Pan go akurat naprawial. Potwierdzil ze dostal ta czesc i go wlasnie robi oraz ze bedzie napewno na wtorek po czym wzial numer komorki ze zadzwoni. Czekalem caly dzien na telefon i sie nie doczekalem. Dzis dzwonie i pytam jaki jest stan i dowiaduje sie ze caly czas go robi.
Mysle ze Wasza uwaga byla sluszna. Gosc pomylil sie w diagnozie, zamowil m-board i pozniej sie okazalo pewnie ze to nie to. Nie wiem czy sobie poradzi z ta usterka. Nie chce mu sugerowac tego o czym pisaliscie bo mogloby to byc conajmiej nietaktowne. Zreszta co ja laik moge mu powiedziec. Jak cos lizne tamtu to zanim dojde do zakladu juz nie pamietam o czym pisaliscie ;-)
--
pozdrawiam
Artur Wojtkowski
Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#18 Post autora tematu 01 Lut 2006 19:15   

No i w koncu final tej sprawy. Nikt juz nie odpowiada w tym watku ale widze ze jeszcze dwie osoby go sledza wiec odpowiem.
Zakladowi RTV nie udalo sie naprawic mojego telewizora. Chca mi go oddac. Pan twierdzi ze zrobil wszystko co mogl i nie ma juz pomyslow. Wymienil jakies elementy, telewizor gral 1,5 h i padl, poszly te same elementy. Stwierdzil tez ze procesor jest ok, wogole moj m-board jest sprawny. Sprawdzil wszystko co mogl (zimne luty tez) a nie ma chyba wysokiego napiecia.
Twierdzi ze moze to byc wada plyty, ze osadzane na niej elementy przyklejane sa na klej a pozniej lutowane. Sadzi ze moze pod ktoryms z elementow byc mikrozwarcie. Zalecil zawiezienie telewizora do serwisu Sony.
Do najblizszego serwisu Sony mam 70 km, ponoc jest we Wroclawiu. Chyba w Legnicy juz nie mam szans na naprawe. Eh, zle sie to skonczylo :-(
--
pozdrawiam
Artur Wojtkowski
Powrót do góry

piterek4
Poziom 12
Poziom 12

Post#19 02 Lut 2006 00:51   

to w serwisie SONEGO zapłacisz ze 4 stówki i dalej nie będziesz wiedział co było:D
Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#20 Post autora tematu 02 Lut 2006 01:10   

No wyszlo kiepsko, co zrobic. Przeciez nie bede wiozl telewizora przez pol Polski do kogos kto by sie tego podjal.
A moze ktos zna dobry serwis we Wroclawiu ktory podjalby sie usunac ta usterke?
--
pozdrawiam
Artur
Powrót do góry

robert75n
Poziom 21
Poziom 21

Post#21 02 Lut 2006 11:59   

Tragedia:cry::cry::cry: Czy chociaż TV jest w takim samym, stanie co przed naprawą mi ma te same objawy? proponuje oddać tv do pewnego serwisu,pozdrawiam
Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#22 Post autora tematu 02 Lut 2006 12:12   

Wlasnie o to nie zapytalem czy objaw jest ten sam czyli czy dalej mruga dioda 4 razy. Czytalem na forum ze po dlubaniu czasami zaczyna inaczej mrugac. Dzwonilem do autoryzowanego serwisu Sony do Jeleniej Gory ale serwis jest w samym rynku i nie mozna podjechac gdzies blisko, sam nie wtargam kolosa do zakladu. Dzwonilem tez do Wroclawia ale nie mozna bylo z nikim pogadac, dopiero miedzy 12 a 13 bedzie Pan technolog od TV :-) A mowiac ze zle sie skonczylo to mialem na mysli to ze juz sprzet jest dlubany a wiadomo, nikt tego nie lubi.
Juz zdecydowalem zeby oddac do serwisu Sony bo jak oni nie naprawia tego to bede musial kupic nowy telewizor.
Ja jeszcze skorzystam z Twojej uprzejmosci Robert i zapytam Ciebie jaka bys marke polecil. Zdecydowany jestem na telewizor 42'' plazmowy lub LCD. Moglbys stwierdzic jakie psuja sie najmniej? Czy do 7 tys zl mozna kupic juz cos dobrego?
--
pozdrawiam serdecznie
Artur
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lut 2006 12:12   

Powrót do góry

robert75n
Poziom 21
Poziom 21

Post#23 02 Lut 2006 12:34   

Witaj pechowcu poczytaj to; http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1398&highlight=plazma&sid=2bbafc100272db346bdc7095fb9cced1 i to ; http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=420910&highlight= i to; http://www.tomshardware.pl/display/20050309/index.html ,a osobiście to tak naprawdę to nie wiem co ci polecić do naprawy ani jedne ani drugie zaczęsto nie trafiaja tak że ci nic nie powiem o tych TV ja osobiście mam Nokie 100Hz 10 letnią: :D i jestem z niej zadowolony,pozdrawiam Robert a zapytaj co kupić tu; http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewforum.php?f=43&sid=2bbafc100272db346bdc7095fb9cced1
Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#24 Post autora tematu 02 Lut 2006 12:37   

Slicznie dziekuje za linki. Juz zabieram sie za lekture.
--
Artur
Powrót do góry

Jurgen40
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: dolnośląskie

Post#25 02 Lut 2006 12:43   

Czy wiadomo Ci , jakie elementy były uszkodzone ? Nie napisałeś zbyt wiele , lecz jeżeli uszkodzony był układ odchylania poziomego , to sugerować to może trafopowielacz . Już parę takich Sony zmęczyłem ze skutkiem pozytywnym . Jeżeli możesz , to dowiedz się co było wymieniane . To jest chassis AE6B , a w FE-2 to rzeczywiście uszkadzają się procesory wizji od padniętego trafopowielacza . Teoria o mikrozwarciach w tym przypadku to dla mnie są bzdury .
Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#26 Post autora tematu 02 Lut 2006 12:48   

No nie ma ze mnie wielkiego porzytku bo niejestem elektronikiem i nie moge zapamietac tego co mi gosc mowil. Przed sekundka zadzwonilem i zapytalem co bylo uszkodzone ale juz w tej chwili zapamietalem tylko tyle ze byl jakis rezystor i jakis uklad w odchylaniu uszkodzony. Chyba dokladnie to o czym piszesz.
--
Artur
Powrót do góry

Jurgen40
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: dolnośląskie

Post#27 02 Lut 2006 13:04   

Czyżby w Legnicy nie było fachowca , który by sobie z tym poradził ? Serwis nie jest najtańszy i wcale nie najlepszy . Chętnie bym pomógł , ale mieszkam trochę za daleko od Legnicy . Warto chyba jeszcze popytać w innych zakładach . To nie jest bardzo skomplikowana usterka !
Teraz zajrzałem do serwisówki - 4 mrugnięcia diody oznaczają uszkodzenie w układzie odchylania pionowego . Jeżeli naprawiacz mówi , że wymieniał jakiś układ to by się zgadzało .
Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#28 Post autora tematu 02 Lut 2006 13:23   

Pomyslalem wlasnie o Panu ale jechac kawal drogi nie ma sensu. Rozmawialem wlasnie z serwisem we Wroclawiu. Umowilem sie ze dowioze sprzet. Po opisaniu usterki Pan stwierdzil ze da sie to naprawic i z reguly koszt wynosi ok. 400 zl (ktos tu wlasnie juz o tym pisal :-), jak Wy wszystko wiecie :-) ) O ile wczesniejszy zaklad nic od siebie nie "dolozyl".
A co do innych zakladow boje sie ze telewizor postoi, bedzie znow grzebany i moga nie usunac usterki. Juz mnie oczy bola od patrzeba w kilkucalowy telewizor i stad tez zalezy mi na czsie.
Wszystkim dziekuje slicznie za porady i po naprawie postaram sie napisal co w koncu mu dolegalo, moze dostane jakies czesci to zrobie zdjecia i zamkne ten temat.
--
Artur
Powrót do góry

Artur Wojtkowski
Poziom 6
Poziom 6

Post#29 Post autora tematu 17 Lut 2006 00:10   

Witam po dluzszym czasie :)
Serwis okreslil usterke. Uszkodzony blok odchylania, za czesci 323 zl i za robocizne 300 zl - razem 623 zl. IMO niezle ;-)
--
pozdrawiam
Artur
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Serwisanci -> Sony KV-32FX68K - dioda mruga cztery razy
Strona 1 z 1