Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ciągle komunikat mało miejsca na dysku : C !

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Ciągle komunikat mało miejsca na dysku : C !
Autor
Wiadomość
leszekf
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Bielsko-Biala

Post#1 Post autora tematu 27 Sty 2006 00:14   

od kąd założyłem internet to kiedy go używam ciągle maleje mi wolne miejsce na dysku C .zapełnia mi sie folder "USTAWIENIA LOKALNE" musze go wykasowywac prawie codziennie .czy to tak ma byc ?.jesli mozna tego uniknac moze przez zmiane ustawien .to prosze o podpowiec .mam tez jeszcze jedno pytanie odnosnie "SKEYPA"czesto zdarza sie ze głos jest zmieniony przypomina robota ,lub dochodzi z opoznieniem sa momety kiedy słychac idealnie a po chwili "robot" .internet mam 128 radiowke .pozdrawiam i prosze o pomoc
Moderowano przez TONI_2003:
Zmieniłem temat postu!
Posty zostały scalone Byś nie musiał już szukać swych postów !

:D
Powrót do góry

jacobs242
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa/Działdowo

Post#2 27 Sty 2006 00:19   

dysk C ciągle komunikat mało miejsca

Wróżki odleciały już do ciepłych krajów.
Napisz jaki masz dysk, bo jak jakiś 600MB to normalne że sie zapycha.
Powrót do góry

OMAN
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Wrocław

Post#3 27 Sty 2006 01:00   

Jeśli masz mały dysk lub mało wolnego miejsca a korzystasz intensywnie z internetu to to zupełnie normalne, wyłącz w opcjach przeglądarki cache, tak by nie ściągała obrazków, styli css itd.
Po wejści na daną stronę przeglądarka przy standardowych ustawieniach automatycznie ściąga obrazki itp., aby przy ponownym odwiedzeniu strony szybko załadować je z lokalnego dysku.
Z radiówkami tak to już bywa, że czasami lubią zwolnićm szczególnie jeśli połączenie jest na dużych odległościach.
Powrót do góry

gabik001
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: KORD/EPKK

Post#4 27 Sty 2006 07:21   

1. Zmniejsz ilosc przydzielonego miejsca dla Temporary Internet Files (tymczasowe pliki internetowe)
2. Przeskanuj antywirusem dysk systemowy, poszukaj czy nie ma jakis paszkwili (sa takie co po wykasowaniu od razu kopiuje sie sam i zapelnia miejsce)
3. Zmniejsz przydzial miejsca dla Recycle Bin (kosz)
4. Wylacz hibernacje
5. Zmniejsz przydzielone miejsce dla "System Recovery" (przywracanie systemu). Dla dysku D: mozesz wylaczyc.
6. Mozesz wlaczyc kompresje dysku w celu zmniejszenia zajetosci dysku - ale nalezy pamietac ze wtedy system narazony jest na szybsze lapanie roznego "syfu" (chyba ze masz dobrze zabezpieczony system).
Wiecej grzechow nie pamietam ...
Pozdrawiam
PS. Jezeli to nie pomoze to nalezy zebrac kaske i udac sie do sklepu w celu zakupu wiekszego dysku...
Powrót do góry

leszekf
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 27 Sty 2006 09:26   

Re: dysk C ciągle komunikat mało miejsca

wyłącz w opcjach przeglądarki cache, tak by nie ściągała obrazków, styli css itd.
i tu mam problem bo nie wiem gdzie mam tego szukac mam XP kiedy wchodze w opcje inter. to nie widze tam takiej opcji wyłacz cache.czy szukam nie tam gdzie trzeba .a co do wielkosci dysku to mam 40G ale zawaliłem juz na wstepie bo na partycji gdzie mam system przeznaczyłem 2,5 G moze by mozna przeniesc na inny dysk te katalogi gdzie zapisuja sie te "cuda" konkretnie katalog USTAWIENIA LOKALNE bo ten z plikami tymczasowymi juz mi sie udało wywalic na D
Powrót do góry

leszekf
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 Post autora tematu 27 Sty 2006 10:28   

ciagle komunikat mało miejsca na C

Pytałem już o to wczoraj, ale znikł mój temat .
Mam dysk 40G zawaliłem na wstepie bo na partycji gdzie mam system zostawiłem sobie 2.5G a mam XP od kąd zalozyłem sobie internet nieustannie pojawia mi sie komunikat mało miejsca na dysku C.
Przeniosłem juz katalog: Tymczasowe pliki internetowe na D, ale ciagle zapisuja sie jakies pliki na C w katalogu: Ustawienia Lokalne /Temp .
Czy nie mozna go gdzies przeniesc bez szkody dla systemu lub poprostu ustawic cos w opcjach : moze ze by sie nie zapisywały lub kasowały na przykład po zamknieciu strony inter.
Jedna z osob podpowiedziała mi ze mozna wyłaczyc w przegladarce cache , ale nie wiem gdzie to mozna znalesc.
Grzebałem w opcjach inter. ale nic nie znalazłem .
Prosze o podpowiedzi .
Pozdrawiam leszek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sty 2006 10:28   

Powrót do góry

paweliw
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Bydgoszcz

Post#7 27 Sty 2006 10:37   

leszekf :arrow:

2,5 GB na XP to trochę mało.
Zastosuj się do porad gabik001 wyłączając nr 6 bo sobie możesz narobić problemów.
Dodam jeszcze, że możesz też zmniejszyć plik wymiany windowsa (System->Zaawansowane->Wydajność->Ustawienia->Zaawansowane->Pamięć wirtualna) lub nawet przenieść go na inną partycję. Nie jest to co prawda zalecane przy jednym dysku (partycja systemowa jako pierwsza jest najszybsza) ale co zrobić.
W katalogu ..\Ustawienia lokalne\ są właściwie tylko 4 podkatalogi Dane aplikacji, Historia, Temp i Temporary Internet Files. Najwięcej zajmują dwa ostatnie ale w miarę prosto można je przenieść na inną partycję bez utraty czegokolwiek.
Tutaj masz opis jak to zrobić http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=5989&st=30&#entry54500

Radziłbym jednak zmienić rozmiar partycji i na systemową przeznaczyć max 8 GB (dla FAT32) przy NTFS rozmiar nie ma większego znaczenia (ale za dużo też niedobrze).
Powrót do góry

maroo
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: -

Post#8 27 Sty 2006 10:41   

Korzystarz z sieci p2p?
Jeśli tak to zacznij od nich.
Powrót do góry

leszekf
Poziom 11
Poziom 11

Post#9 Post autora tematu 27 Sty 2006 10:53   

Re: ciagle komunikat mało miejsca na C

Przepraszam, ale nie mam pojecia co to jest p2p?
Powrót do góry

maroo
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: -

Post#10 27 Sty 2006 10:58   

DC++, eMule, etc...
Powrót do góry

leszekf
Poziom 11
Poziom 11

Post#11 Post autora tematu 27 Sty 2006 11:02   

Nic takiego nie mam...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sty 2006 11:02   

Powrót do góry

forestx
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Gdzieś na Podkarpaciu

Post#12 27 Sty 2006 11:33   

Czym robiłeś partycje?
Jeśli z instalki windowsa to może być problem :cry:.

Ściagnij sobie z www.cichy.w.pl dyskietkę startową zawiera PQmagica i zmień rozmiar partycji.
Powrót do góry

chlo
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Łódź

Post#13 27 Sty 2006 12:17   

Tak, zdecydowanie zmiana rozdzielczości partycji to raz. Jeśli nie spróbuj coś odinstalować, ewentualnie zainstaluj sobie program np. odkurzacz - polski programik - czyściciel zbednych plików m.in. z tempa.
A co do wielkości partycji-conajmnie 9GB :)
Powrót do góry

forestx
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#14 27 Sty 2006 12:40   

Cytat:
A co do wielkości partycji-conajmnie 9GB
tu bym nie rzucał cyferkami - bo każdemy wg potrzeb. Ja w domu mam XP (sam system) na 2G partycji (plik wymiany oczywiście na innej) i dzięki regularnym porządkom jakoś o miejsce nie wrzeszczy. A w pracy (właśnie sprawdziłem) sam katalog windows ma 4,37 GB :D .
Osobiście sugeruje swoim klientom od 5 do 20 ale to tez trzeba wyczuć (bo wiadomo że dzieciak w tydzień 20GB zapcha grami)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sty 2006 12:40   

Powrót do góry

Sezam_komputerowy
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Łódź

Post#15 27 Sty 2006 13:16   

leszekf napisał:
Można wyłaczyć w przeglądarce cache
Właściwie to nie można. Jedynie możliwe jest automatyczne czyszczenie cache po zamknięciu przeglądarki. Służy do tego opcja Opróżniaj folder tymczasowych plików internetowych podczas zamykania przeglądarki, która znajduje się w Panelu Sterowania ->Opcje internetowe-> Zaawansowane->Zabezpieczenia. Wskazówka dotyczy Internet Explorera 6 z SP1 i nie wiem, jak w innych wersjach.
Na dysku C zanjduje się wersja instalacyjna Windows XP, która zajmuje około 500 MB. Możesz ją usunąć, ale bedziesz wtedy proszony w czasie instalowania nowych elementów komputera o włożenie płyty do napędu optycznego.
Powrót do góry

forestx
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#16 27 Sty 2006 13:51   

Re: Ciągle komunikat mało miejsca na dysku : C !

Tu masz napisane co można wywalić: http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_optymalizacja.php
I wogle całkiem niezła stronka - polecam mniej i bardziej zaawansowanym.
Powrót do góry

paweliw
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#17 27 Sty 2006 13:58   

Sezam_komputerowy napisał:

...Na dysku C zanjduje się wersja instalacyjna Windows XP, która zajmuje około 500 MB.

Pomyliło Ci się z Windows ME, instalka XP nie jest kopiowana na dysk.
Jest natomiast wiele zbędnych rzeczy, warto poczytać co, jak i gdzie można usunąć w XP http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=5989&st=30&#entry54493
Powrót do góry

leszekf
Poziom 11
Poziom 11

Post#18 Post autora tematu 27 Sty 2006 14:07   

Zacznij od [ opcja Opróżniaj folder tymczasowych plików internetowych podczas zamykania przeglądarki, która znajduje się w Panelu Sterowania ->Opcje internetowe-> Zaawansowane->Zabezpieczenia.

Zrobiłem tak ale pozamknieciu nic sie nie zmieniło Temporary Internet Files jest taki jak był ten folder mam przeniesiony na D moze dlatego, ale jest jeszcze folder Temp w opcjach niema nic by sie czyscił autom. po zamknieciu przegladarki.
Powrót do góry

forestx
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#19 27 Sty 2006 14:20   

No tu koles przesadził:
Cytat:
Komunikat o małej ilości miejsca na dysku:
Jego pojawianie się można wyłączyć poprzez stosowną edycję rejestru:
- to faktycznie rozwiąże problem :lol: i rotfl
Powrót do góry

leszekf
Poziom 11
Poziom 11

Post#20 Post autora tematu 27 Sty 2006 14:31   

Co z miejscem na dysku forestx?
Powrót do góry

paweliw
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#21 27 Sty 2006 22:21   

Czytałeś linki, które Ci podałem ?
Tam jest wszystko bardzo dokładnie opisane, dokładniej się chyba nie da. I wszystko jest sprawdzone, na właściwie zainstalowanym systemie zawsze działa.
Chyba, że nie czytałeś dokładnie (lub wogóle) to wtedy nasza pomoc jest Ci zbędna bo nie za bardzo chcesz z niej skorzystać ...

A forestx się "nabija" z powyższej porady ...
Chyba nie do końca go zrozumiałeś ..
Powrót do góry

leszekf
Poziom 11
Poziom 11

Post#22 Post autora tematu 30 Sty 2006 22:14   

Czytałem nawet zapisałem w ulubionych .
Co do tymczasowych plików internetowych to udało mi sie przeniesc na D, ale to ustawienie które powoduje kasowanie po zamknieciu przegladarki nie działa .
Dokonałem zmiany w opcjach internetowych tzn. odfajkowałem, ale jakos nie kasuje .
Ale co do podkatalogu Temp to jest on dalej na C nie wiem jaka sciezke wpisac .
Wiem ze moze to budzic usmiech, ale nie wiem .
Bede jeszcze probował, a tak wogole to po jaka cholere to sie tak zapisuje jak rozmawiam ze znajomyni to nie maja takiego problemu .
Mi po wizycie na alegro przybywa tych smieci nawet 1G .
Mozna zwariowac . Idealnym rozwiazaniem byłoby zeby sie kasowały po zamknieciu przegladarki .
Bardzo dziękuje za wasze rady i za wasz cenny czas mam nadzieje ze czegoś sie nauczę .
Tak juz poza problemem z C przez wekend mosiałem odpoczac od kom. tak dla rownowagi psych.:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2006 22:14   

Powrót do góry

forestx
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#23 31 Sty 2006 09:24   

:arrow:leszku naprawdę wszystko masz juz napisane wyżej, zrezygnuj z hibernacji, przywracania systemu, helpów raczej chyba nie czytasz - i tu już jest 1G lub tak jak pisałem pqmagic i zwiększ patrycje.
Powrót do góry

paweliw
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#24 31 Sty 2006 10:08   

Naprawdę tak trudno zastosować się do tego opisu zmiany położenia katalogu TEMP (pkt.2) http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=5989&st=30&#entry54500 ?

To tylko kwestia zmiany dwóch parametrów TEMP i TMP w zmiennych środowiskowych dla użytkowników i dla systemu oraz utworzenie wcześniej katalogu TEMP na innej partycji.
Cała operacja nie zajmie więcej niż minutę !
Powrót do góry

parker-1992
Poziom 8
Poziom 8

Post#25 31 Sty 2006 13:59   

Jeśli nie chcesz żeby on sie wyświetlał to skorzystaj z programu xp-Antispy. Znajdziesz go na płycie czasopisma niezbędnik 4/2005 (październik-grudzień).
Powrót do góry

paweliw
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Post#26 31 Sty 2006 14:29   

parker-1992 napisał:
Jeśli nie chcesz żeby on sie wyświetlał to skorzystaj z programu xp-Antispy. Znajdziesz go na płycie czasopisma niezbędnik 4/2005 (październik-grudzień).

Coś słabo czytałeś temat, nie chodzi o wyłączenie komunikatu, pisał o tym forestx !

Ponadto xp-AntiSpy jest bezproblemowo dostępny w necie http://amnezja.org/modules.php?name=News&file=article&sid=9512
Powrót do góry

vampirespire
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Nadolce

Post#27 31 Sty 2006 14:34   

a moze log z programu dr. watson Ci rosnie? zrob tak: pokaz sobie ukryte pliki (wejdz do moj komputer i narzedzia/opcje folderow/widok) i sprawdzaj ktory folder dokladnie Ci tak duzo zajmuje. jak znajdziesz to napisz to pomyslimy co dalej.
Powrót do góry

leszekf
Poziom 11
Poziom 11

Post#28 Post autora tematu 31 Sty 2006 14:57   

Temporary internet files oraz Temp przeniosłem na inny dysk chyba bo takie same katalogi sa rowniez na C . hibernacja wył. wszystko ok.komunikat ze jest mało miejsca znikł ale przeciez te katalogi beda sie zapełniac i niedługo pojawi sie komunikat ze brakuje miejsca na innym dysku . ale dlaczego one sie automatycznie nie kasuja( tymczasowe pliki internetowe )przeciez jest taka opcja w panel -opcje internetowe - zaawansowane - zabezpieczenia - oprózniaj folder tymczasowych plikow ....
Powrót do góry

gladiator
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: ZS/ZPL

Post#29 01 Wrz 2007 20:24   

A jeżeli chodzi o system to mam taki dziwny problem. jak kolega wyżej !
Pokazuje mi za mało miejsca na dysku C !
A po sprawdzeniu i dodaniu wszystkiego jest inaczej o polowe więcej pokazuje.
Skanowałem antivirem i anty anty innym i nic dalej jest problem.
Co to za Virus lub co sie stało, ze pokazuje więcej miejsca zajętego niż jest faktycznie ?
Ciągle komunikat mało miejsca na dysku : C  !Ciągle komunikat mało miejsca na dysku : C  !
Ciągle komunikat mało miejsca na dysku : C  !Ciągle komunikat mało miejsca na dysku : C  !Ciągle komunikat mało miejsca na dysku : C  !
A może usunąć pliki ukryte?
Tylko Które?
Moderowano przez TONI_2003:
Proszę przeczytać...
Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

Powrót do góry

igawar
Young Lady
Young Lady

Miasto: Wrocław

Post#30 03 Wrz 2007 00:59   

Najedź na ikonkę IE, prawy klawisz, właściwości, w "Ogólne" "Tymczasowe pliki internetowe" wciśnij "ustawienia" i ustaw "ilość miejsca na dysku do użycia" na np 1MB
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Ciągle komunikat mało miejsca na dysku : C !
Strona 1 z 1