X

Ci庵le komunikat ma這 miejsca na dysku : C !

26 Jan 2006 23:14 LEleszekf
  • #1 26 Jan 2006 23:14
    leszekf
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    od k康 za這篡貫m internet to kiedy go u篡wam ci庵le maleje mi wolne miejsce na dysku C .zape軟ia mi sie folder "USTAWIENIA LOKALNE" musze go wykasowywac prawie codziennie .czy to tak ma byc ?.jesli mozna tego uniknac moze przez zmiane ustawien .to prosze o podpowiec .mam tez jeszcze jedno pytanie odnosnie "SKEYPA"czesto zdarza sie ze g這s jest zmieniony przypomina robota ,lub dochodzi z opoznieniem sa momety kiedy s造chac idealnie a po chwili "robot" .internet mam 128 radiowke .pozdrawiam i prosze o pomoc
    Moderated By TONI_2003

Zmieni貫m temat postu!
    Posty zosta造 scalone By nie musia ju szuka swych post闚 !

:D
  • #2 26 Jan 2006 23:19
    jacobs242
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Wr騜ki odlecia造 ju do ciep造ch kraj闚.
    Napisz jaki masz dysk, bo jak jaki 600MB to normalne 瞠 sie zapycha.
  • #3 27 Jan 2006 00:00
    OMAN
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Je郵i masz ma造 dysk lub ma這 wolnego miejsca a korzystasz intensywnie z internetu to to zupe軟ie normalne, wy陰cz w opcjach przegl康arki cache, tak by nie 軼i庵a豉 obrazk闚, styli css itd.
    Po wej軼i na dan stron przegl康arka przy standardowych ustawieniach automatycznie 軼i庵a obrazki itp., aby przy ponownym odwiedzeniu strony szybko za豉dowa je z lokalnego dysku.
    Z radi闚kami tak to ju bywa, 瞠 czasami lubi zwolni熤 szczeg鏊nie je郵i po陰czenie jest na du篡ch odleg這軼iach.
  • #4 27 Jan 2006 06:21
    gabik001
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    1. Zmniejsz ilosc przydzielonego miejsca dla Temporary Internet Files (tymczasowe pliki internetowe)
    2. Przeskanuj antywirusem dysk systemowy, poszukaj czy nie ma jakis paszkwili (sa takie co po wykasowaniu od razu kopiuje sie sam i zapelnia miejsce)
    3. Zmniejsz przydzial miejsca dla Recycle Bin (kosz)
    4. Wylacz hibernacje
    5. Zmniejsz przydzielone miejsce dla "System Recovery" (przywracanie systemu). Dla dysku D: mozesz wylaczyc.
    6. Mozesz wlaczyc kompresje dysku w celu zmniejszenia zajetosci dysku - ale nalezy pamietac ze wtedy system narazony jest na szybsze lapanie roznego "syfu" (chyba ze masz dobrze zabezpieczony system).
    Wiecej grzechow nie pamietam ...
    Pozdrawiam
    PS. Jezeli to nie pomoze to nalezy zebrac kaske i udac sie do sklepu w celu zakupu wiekszego dysku...
  • #5 27 Jan 2006 08:26
    leszekf
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    wy陰cz w opcjach przegl康arki cache, tak by nie 軼i庵a豉 obrazk闚, styli css itd.
    i tu mam problem bo nie wiem gdzie mam tego szukac mam XP kiedy wchodze w opcje inter. to nie widze tam takiej opcji wy豉cz cache.czy szukam nie tam gdzie trzeba .a co do wielkosci dysku to mam 40G ale zawali貫m juz na wstepie bo na partycji gdzie mam system przeznaczy貫m 2,5 G moze by mozna przeniesc na inny dysk te katalogi gdzie zapisuja sie te "cuda" konkretnie katalog USTAWIENIA LOKALNE bo ten z plikami tymczasowymi juz mi sie uda這 wywalic na D
  • #6 27 Jan 2006 09:28
    leszekf
    Level 11  
    Pyta貫m ju o to wczoraj, ale znik m鎩 temat .
    Mam dysk 40G zawali貫m na wstepie bo na partycji gdzie mam system zostawi貫m sobie 2.5G a mam XP od k康 zalozy貫m sobie internet nieustannie pojawia mi sie komunikat ma這 miejsca na dysku C.
    Przenios貫m juz katalog: Tymczasowe pliki internetowe na D, ale ciagle zapisuja sie jakies pliki na C w katalogu: Ustawienia Lokalne /Temp .
    Czy nie mozna go gdzies przeniesc bez szkody dla systemu lub poprostu ustawic cos w opcjach : moze ze by sie nie zapisywa造 lub kasowa造 na przyk豉d po zamknieciu strony inter.
    Jedna z osob podpowiedzia豉 mi ze mozna wy豉czyc w przegladarce cache , ale nie wiem gdzie to mozna znalesc.
    Grzeba貫m w opcjach inter. ale nic nie znalaz貫m .
    Prosze o podpowiedzi .
    Pozdrawiam leszek
  • #7 27 Jan 2006 09:37
    paweliw
    Spec od komputer闚
    Helpful post? (0)
    leszekf :arrow:

2,5 GB na XP to troch ma這.
    Zastosuj si do porad gabik001 wy陰czaj帷 nr 6 bo sobie mo瞠sz narobi problem闚.
    Dodam jeszcze, 瞠 mo瞠sz te zmniejszy plik wymiany windowsa (System->Zaawansowane->Wydajno嗆->Ustawienia->Zaawansowane->Pami耩 wirtualna) lub nawet przenie嗆 go na inn partycj. Nie jest to co prawda zalecane przy jednym dysku (partycja systemowa jako pierwsza jest najszybsza) ale co zrobi.
    W katalogu ..\Ustawienia lokalne\ s w豉軼iwie tylko 4 podkatalogi Dane aplikacji, Historia, Temp i Temporary Internet Files. Najwi璚ej zajmuj dwa ostatnie ale w miar prosto mo積a je przenie嗆 na inn partycj bez utraty czegokolwiek.
    Tutaj masz opis jak to zrobi http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=5989&st=30&#entry54500

Radzi豚ym jednak zmieni rozmiar partycji i na systemow przeznaczy max 8 GB (dla FAT32) przy NTFS rozmiar nie ma wi瘯szego znaczenia (ale za du穎 te niedobrze).
  • #8 27 Jan 2006 09:41
    maroo
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Korzystarz z sieci p2p?
    Je郵i tak to zacznij od nich.
  • #9 27 Jan 2006 09:53
    leszekf
    Level 11  
    Przepraszam, ale nie mam pojecia co to jest p2p?
  • #10 27 Jan 2006 09:58
    maroo
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    DC++, eMule, etc...
  • #11 27 Jan 2006 10:02
    leszekf
    Level 11  
    Nic takiego nie mam...
  • #12 27 Jan 2006 10:33
    forestx
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Czym robi貫 partycje?
    Je郵i z instalki windowsa to mo瞠 by problem :cry:.

圭iagnij sobie z www.cichy.w.pl dyskietk startow zawiera PQmagica i zmie rozmiar partycji.
  • #13 27 Jan 2006 11:17
    chlo
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Tak, zdecydowanie zmiana rozdzielczo軼i partycji to raz. Je郵i nie spr鏏uj co odinstalowa, ewentualnie zainstaluj sobie program np. odkurzacz - polski programik - czy軼iciel zbednych plik闚 m.in. z tempa.
    A co do wielko軼i partycji-conajmnie 9GB :)
  • #14 27 Jan 2006 11:40
    forestx
    Helpful post? (0)
    Quote:
    A co do wielko軼i partycji-conajmnie 9GB
    tu bym nie rzuca cyferkami - bo ka盥emy wg potrzeb. Ja w domu mam XP (sam system) na 2G partycji (plik wymiany oczywi軼ie na innej) i dzi瘯i regularnym porz康kom jako o miejsce nie wrzeszczy. A w pracy (w豉郾ie sprawdzi貫m) sam katalog windows ma 4,37 GB :D .
    Osobi軼ie sugeruje swoim klientom od 5 do 20 ale to tez trzeba wyczu (bo wiadomo 瞠 dzieciak w tydzie 20GB zapcha grami)
  • #15 27 Jan 2006 12:16
    Sezam_komputerowy
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    leszekf wrote:
    Mo積a wy豉czy w przegl康arce cache
    W豉軼iwie to nie mo積a. Jedynie mo磧iwe jest automatyczne czyszczenie cache po zamkni璚iu przegl康arki. S逝篡 do tego opcja Opr騜niaj folder tymczasowych plik闚 internetowych podczas zamykania przegl康arki, kt鏎a znajduje si w Panelu Sterowania ->Opcje internetowe-> Zaawansowane->Zabezpieczenia. Wskaz闚ka dotyczy Internet Explorera 6 z SP1 i nie wiem, jak w innych wersjach.
    Na dysku C zanjduje si wersja instalacyjna Windows XP, kt鏎a zajmuje oko這 500 MB. Mo瞠sz j usun望, ale bedziesz wtedy proszony w czasie instalowania nowych element闚 komputera o w這瞠nie p造ty do nap璠u optycznego.
  • #16 27 Jan 2006 12:51
    forestx
    Helpful post? (0)
    Tu masz napisane co mo積a wywali: http://www.agavk.p9.pl/strony/xp_optymalizacja.php
    I wogle ca趾iem niez豉 stronka - polecam mniej i bardziej zaawansowanym.
  • #17 27 Jan 2006 12:58
    paweliw
    Spec od komputer闚
    Helpful post? (0)
    Sezam_komputerowy wrote:

...Na dysku C zanjduje si wersja instalacyjna Windows XP, kt鏎a zajmuje oko這 500 MB.

Pomyli這 Ci si z Windows ME, instalka XP nie jest kopiowana na dysk.
    Jest natomiast wiele zb璠nych rzeczy, warto poczyta co, jak i gdzie mo積a usun望 w XP http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=5989&st=30&#entry54493
  • #18 27 Jan 2006 13:07
    leszekf
    Level 11  
    Zacznij od [ opcja Opr騜niaj folder tymczasowych plik闚 internetowych podczas zamykania przegl康arki, kt鏎a znajduje si w Panelu Sterowania ->Opcje internetowe-> Zaawansowane->Zabezpieczenia.

Zrobi貫m tak ale pozamknieciu nic sie nie zmieni這 Temporary Internet Files jest taki jak by ten folder mam przeniesiony na D moze dlatego, ale jest jeszcze folder Temp w opcjach niema nic by sie czysci autom. po zamknieciu przegladarki.
  • #19 27 Jan 2006 13:20
    forestx
    Helpful post? (0)
    No tu koles przesadzi:
    Quote:
    Komunikat o ma貫j ilo軼i miejsca na dysku:
    Jego pojawianie si mo積a wy陰czy poprzez stosown edycj rejestru:
    - to faktycznie rozwi捫e problem :lol: i rotfl
  • #20 27 Jan 2006 13:31
    leszekf
    Level 11  
    Co z miejscem na dysku forestx?
  • #21 27 Jan 2006 21:21
    paweliw
    Spec od komputer闚
    Helpful post? (0)

Czyta貫 linki, kt鏎e Ci poda貫m ?
    Tam jest wszystko bardzo dok豉dnie opisane, dok豉dniej si chyba nie da. I wszystko jest sprawdzone, na w豉軼iwie zainstalowanym systemie zawsze dzia豉.
    Chyba, 瞠 nie czyta貫 dok豉dnie (lub wog鏊e) to wtedy nasza pomoc jest Ci zb璠na bo nie za bardzo chcesz z niej skorzysta ...

A forestx si "nabija" z powy窺zej porady ...
    Chyba nie do ko鎍a go zrozumia貫 ..
  • #22 30 Jan 2006 21:14
    leszekf
    Level 11  
    Czyta貫m nawet zapisa貫m w ulubionych .
    Co do tymczasowych plik闚 internetowych to uda這 mi sie przeniesc na D, ale to ustawienie kt鏎e powoduje kasowanie po zamknieciu przegladarki nie dzia豉 .
    Dokona貫m zmiany w opcjach internetowych tzn. odfajkowa貫m, ale jakos nie kasuje .
    Ale co do podkatalogu Temp to jest on dalej na C nie wiem jaka sciezke wpisac .
    Wiem ze moze to budzic usmiech, ale nie wiem .
    Bede jeszcze probowa, a tak wogole to po jaka cholere to sie tak zapisuje jak rozmawiam ze znajomyni to nie maja takiego problemu .
    Mi po wizycie na alegro przybywa tych smieci nawet 1G .
    Mozna zwariowac . Idealnym rozwiazaniem by這by zeby sie kasowa造 po zamknieciu przegladarki .
    Bardzo dzi瘯uje za wasze rady i za wasz cenny czas mam nadzieje ze czego sie naucz .
    Tak juz poza problemem z C przez wekend mosia貫m odpoczac od kom. tak dla rownowagi psych.:D
  • #23 31 Jan 2006 08:24
    forestx
    Helpful post? (0)
    :arrow:leszku naprawd wszystko masz juz napisane wy瞠j, zrezygnuj z hibernacji, przywracania systemu, help闚 raczej chyba nie czytasz - i tu ju jest 1G lub tak jak pisa貫m pqmagic i zwi瘯sz patrycje.
  • #24 31 Jan 2006 09:08
    paweliw
    Spec od komputer闚
    Helpful post? (0)

Naprawd tak trudno zastosowa si do tego opisu zmiany po這瞠nia katalogu TEMP (pkt.2) http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=5989&st=30&#entry54500 ?

To tylko kwestia zmiany dw鏂h parametr闚 TEMP i TMP w zmiennych 鈔odowiskowych dla u篡tkownik闚 i dla systemu oraz utworzenie wcze郾iej katalogu TEMP na innej partycji.
    Ca豉 operacja nie zajmie wi璚ej ni minut !
  • #25 31 Jan 2006 12:59
    parker-1992
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Je郵i nie chcesz 瞠by on sie wy鈍ietla to skorzystaj z programu xp-Antispy. Znajdziesz go na p造cie czasopisma niezb璠nik 4/2005 (pa寮ziernik-grudzie).
  • #26 31 Jan 2006 13:29
    paweliw
    Spec od komputer闚
    Helpful post? (0)
    parker-1992 wrote:
    Je郵i nie chcesz 瞠by on sie wy鈍ietla to skorzystaj z programu xp-Antispy. Znajdziesz go na p造cie czasopisma niezb璠nik 4/2005 (pa寮ziernik-grudzie).

Co s豉bo czyta貫 temat, nie chodzi o wy陰czenie komunikatu, pisa o tym forestx !

Ponadto xp-AntiSpy jest bezproblemowo dost瘼ny w necie http://amnezja.org/modules.php?name=News&file=article&sid=9512
  • #27 31 Jan 2006 13:34
    vampirespire
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    a moze log z programu dr. watson Ci rosnie? zrob tak: pokaz sobie ukryte pliki (wejdz do moj komputer i narzedzia/opcje folderow/widok) i sprawdzaj ktory folder dokladnie Ci tak duzo zajmuje. jak znajdziesz to napisz to pomyslimy co dalej.
  • #28 31 Jan 2006 13:57
    leszekf
    Level 11  
    Temporary internet files oraz Temp przenios貫m na inny dysk chyba bo takie same katalogi sa rowniez na C . hibernacja wy. wszystko ok.komunikat ze jest ma這 miejsca znik ale przeciez te katalogi beda sie zape軟iac i nied逝go pojawi sie komunikat ze brakuje miejsca na innym dysku . ale dlaczego one sie automatycznie nie kasuja( tymczasowe pliki internetowe )przeciez jest taka opcja w panel -opcje internetowe - zaawansowane - zabezpieczenia - opr霩niaj folder tymczasowych plikow ....
  • #29 01 Sep 2007 20:24
    gladiator
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    A je瞠li chodzi o system to mam taki dziwny problem. jak kolega wy瞠j !
    Pokazuje mi za ma這 miejsca na dysku C !
    A po sprawdzeniu i dodaniu wszystkiego jest inaczej o polowe wi璚ej pokazuje.
    Skanowa貫m antivirem i anty anty innym i nic dalej jest problem.
    Co to za Virus lub co sie sta這, ze pokazuje wi璚ej miejsca zaj皻ego ni jest faktycznie ?
    Ci庵le komunikat ma這 miejsca na dysku : C ! Ci庵le komunikat ma這 miejsca na dysku : C !
    Ci庵le komunikat ma這 miejsca na dysku : C ! Ci庵le komunikat ma這 miejsca na dysku : C ! Ci庵le komunikat ma這 miejsca na dysku : C !
    A mo瞠 usun望 pliki ukryte?
    Tylko Kt鏎e?
    Moderated By TONI_2003

Prosz przeczyta...
    Og這szenie: Wklejanie zdj耩.

• #30 03 Sep 2007 00:59
    igawar
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Najed na ikonk IE, prawy klawisz, w豉軼iwo軼i, w "Og鏊ne" "Tymczasowe pliki internetowe" wci郾ij "ustawienia" i ustaw "ilo嗆 miejsca na dysku do u篡cia" na np 1MB
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products