Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PODłOGÓWKI NA TVM Acustic (TESLA)

coco1 29 Sty 2006 16:28 6630 28
  • Chciałem przedstawic moją nową tanią konstrukcję kolumienek podłogowych wykonanych od zera przezemnie domowymi sposobami .

Zestawik pracuje na przetwornikach czeskiej firmy TESLA :

- Wysokotonowiec : ARV-104-04/8 (w palnach wymiana na Tonsila GTC )
    - Niskośredniotonowy : ARN-188-08/8

Zwrotnice budowane z uwzględnieniem indywidualnych parametrów przetworników i wielu prub odsłuchowych (sprawdzałem chyba z 25 konfiguracji). Pasmo podiału 3400 Hz .

Okablowanie : plecionka miedź beztlenowa + srebrzanka firmy Rocar 3mm .

Obudowa wykonana z płyty wiurowej 22mm pokrytej naturalnym fornirem machoniowym (wymaga jeszcze szlifu i lakierowania , jednak to na wiosne jak się ociepli). W środku rozpórka pomiędzy największymi sciankami .

Wytłumienie składa się z 3 rodzajów pianki poliuretanowej (gąbka)

Dzis tylko kilka fotek gotowego sprzętu bez opisu budowy . Plany konstrukcyjne , opis przebiegu budowy jak i schemat zwrotnic zamieszcze niedługo. (Czyli po sesji)

<br>
    <br>
    <br>
    PODłOGÓWKI NA TVM Acustic (TESLA) ²²

Fajne!
  • #2 29 Sty 2006 16:32
    Gilotyn@
    Poziom 30  

tak po wygladzie to staranie to zrobiłes teraz czekam jaką tam dałes zwrotnice. podaj wymiary. no i powiedz jak to chodzi.

ps: wiecej fot

• #3 29 Sty 2006 16:40
    zguba15
    Poziom 10  

fajne

Moderowany przez tomaszo:

Generalnie dość już takich postów! Blokada pisania.

• #4 29 Sty 2006 17:44
    MotoMan
    Poziom 13  

identyczny fornir jak u mnie :], gdzie kupowales

Podaj wiecej danych litraż strojenie itd.. no ale to po sesji ;)

Hmm tylko ze ten głośnik spisał by się lepij w closed no ale BR mozna zatkac ;)

• #5 29 Sty 2006 18:06
    coco1
    Poziom 10  

Fornirek kupowałem na allegro .

Basrefleks przy tym własnie głośniku jest kwestią gustu , mnie się bardziej podoba basik własnie w takiej konfiguracji . Jest moze nieco wolniejszy ale nabiera więcej "ciepła" i tak nie dudni . A nie podłączam tam wzmaka estradowego i nie zalezy mi aż tak na wytrzymałości mocowej .

Plany oraz "subiektywny" opis brzmienia napewno się pojawią , obiecuje :)

• #6 29 Sty 2006 18:36
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Przetworniki troche zadaleko od siebie, ale ogolnie to ładnie:)

• #7 29 Sty 2006 18:38
    saimon500
    Poziom 14  

Bardzo ładny fornir, dobre głośniki ciekawe jak grają z bas-reflexem czekamy na opis i pewnie wszyscy by się ucieszyli gdybyś zamieścił schemat zwrotnicy, skoro tak starannie ją dobierałeś była by cennym załącznikiem na forum. Pozdrawiam.

• #8 29 Sty 2006 19:10
    wojtek999
    Poziom 16  

Tunel bass-reflex tak na oko jakby za małą średnice ma...jak sięsprawuje przy większych mocach?Nie ma świstów powietrza?

• #9 29 Sty 2006 19:53
    Medeis
    Poziom 21  

Bardzo ładne wykonanie, niestety glosniki jak juz ktos pisal powinny byc blizej siebie, czekam na opis brzmienia :) i schemat zwrotki.

wojtek999 --> Jaki Ty bys chcial dac BR do 16cm membrany??Wydaje mi sie ze spokojnie wystarczy jaki jest.

Pozdrawiam

• #10 29 Sty 2006 19:58
    trzygrosze
    Poziom 21  

Wykonanie pożądne, widac że się starałeś, szkoda tylko że wysokotonowy jest tak daleko od średnio-niskotonowego co troche psuje konstrukcje wizualnie, dzwiekowo to tez nie z dobrze- utraci na tym stereo. Formir jest ok ale mi sie źle kojarzy, miałm kiedys meble identycznie wykończone :/ Jak narazie to 7/10.

pozdrawiam

Krzysiek

• #11 29 Sty 2006 20:09
    coco1
    Poziom 10  

Co do bas-reflex'u to spokojnie wystarcza bo obudowa jest dośc duża i membrana w miare mała , a większy pomnaża jego długość co np przy 6,8mm juz uniemożliwia montarz w obudowie .

Woofer niejest az tak daleko od wysokiego , to chyba na zdjęciach tak wygląda bo to jest jedyne 4,5 cm odległosci .

Dzięki za pochlebne opinie i te negatywne też , będe wiedzial co poprawic przy następnej konstrukcji :>

• #13 30 Sty 2006 01:52
    uwe300
    Poziom 20  

bardzo fajnie wyszly... moje uwagi:
    ta arn-ka marnuje sie przy tej arv-ce argos/opus audio uzyli tej arn-ki w jednej konstrukcji.
    Zbyt rozjechane przetworniki, na przyszlosc polecam blizej!!
    Pozdrawiiam

• #14 30 Sty 2006 09:06
    marniu
    Poziom 25  

całkiem całkiem tylko ta arnka wygląda jak jakis stx ? a zmiana arv na gtc przyniesie nowe wcielenie wizualne , no i tak jak koledzy wyżej napisali głosniki za bradzo oddalone od siebie ?

pozdr. marniu

• #15 30 Sty 2006 10:35
    borysgo2
    Poziom 16  

Ja cie pochwale za staranne wykonanie, podoba mi sie bardzo, dobrze ze jestes dokladny i nie robisz partyzantki.

Nie moge cie pochwalic za: wsadzenie tej tesli do br, zbyt duze rozstawienie glosnikow, robienie wszystkiego na ucho (zwrotnica, strojenie br itp), no i ewentualnie brak podfrezowan.

Najwazniejsze to napisz jak sie te tvm sprawuja, szczegolnie srednica !!!

Ogolnie mi sie podobaja.

• #16 30 Sty 2006 10:57
    coco1
    Poziom 10  

No poprawki odsłuchowe były poparte wczesniejszymi obliczeniami w WinISD oraz symulacjami zwrotnicy w Pspice więc niesą takie "na oko".

Co do basreflexu to zawsze można go zatkać jak się dorobie subwooferka :D

• #18 30 Sty 2006 11:50
    ŁukaszN
    Poziom 16  

No mi się podoba.Fornir ładnie położony i właśnie mi podobają się takie kolory.
    Ale:cry:
    Przetworniki mogłeś dać bliżej siebie jak pisano wcześniej
    Za bardzo się nie orjentuje ale od kiedy tak wygląda ARN-ka z tego co pamietam to były bez tej kopułki ?

Pozdro

• #20 30 Sty 2006 21:22
    !ron
    Poziom 21  

Co wy sie tak uczepiliscie tego ARNa? www.empire.com.pl tam macie wszystkie modele dostepny w polsce i jest tam ten głośnik!

....... (w to miejsce wpisz rozsuniecie głośników, BR, itp. zastrzezenia wyzej wymieniane)

• #21 13 Lut 2006 13:03
    ŁukaszN
    Poziom 16  

Nie no pytałem bo mi się podobają i jak grają tak jak wcześniejsze to wszystko ok a nawet lepiej bo wygląd fajny
    Pozdro

• #22 08 Mar 2006 22:45
    PIOTOM0
    Poziom 20  

Czy mógłbym prosić o schemacik zwrotnicy do tej kolumny?

Gratuluję wysiłku i włożonej pracy - jest cacy:)

Piotr

• #23 18 Sty 2007 13:46
    suchy339
    Poziom 10  

mógłby mi ktoś podsunąć schemat zwrotnicy do takich głośników??? wysokotonowy 104-04/8 150-00/8 i 2X 220-07/4 ????prosze o odpowiedz na meila suchy339(malpa)wp.pl

• #24 18 Sty 2007 15:08
    kivlov
    Poziom 26  

naprawdę bardzo ładna konstrukcja tylko czy aby nie jest za duża?

• #25 19 Sty 2007 02:37
    beetroot
    Poziom 17  

witam. musze sie wypowiedziec poniewaz draznia mnie wypowiedzi typu ,za bardzo rozjechane przetworniki .a wczym to niby przeszkadza co to za ruznica czy wysokotonowy jest 10 cm od niskiego czy 2 cm. ogólnie bardzo ladnie wykonane kolumny,arnka pewnie bardzo ladnie nisko schodzi w tej obudowie .pozdrowienia i zycze powodzenia w dalszych konstrukcjach .

• #26 19 Sty 2007 23:28
    damiani22
    Poziom 16  

jezeli sa blizej siebie to dzwiek jest bardziej kierunkowy, ale to juz chyba od gustu zalezy :)

buduje kolumienki na tych samych przetwornikachi przekonaliscie mnie zeby zroic zamknieta obudowe :) ogulnie kolumienki mi sie podobaja, 5/6 bo zawsze moze byc lepiej, berdziej przypominaja mi satetki niz podlogowki, ale wazne ze Tobi sie podoba :)

• #27 20 Sty 2007 11:17
    tabaluszek
    Poziom 23  

wszystko fajnie tylko br za mały

• #28 27 Sty 2007 08:06
    bartkam
    Poziom 15  

Mógłbyś podać schemat zwrotnicy pod te głośniki. Chciałbym zrobić takie same.

• #29 27 Sty 2007 09:33
    Marcin_126
    Poziom 16  

Niestety dorzuce się do krytyki.
    Nisko-średniotonowiec za nisko.
    Tunel br mógłby byś większej średnicy i profilowany.
    POzatym jesgo położenie też jest conajmniej dziwne (albo dać go tuż pod niskotonowca albo na dole kolumny).
    Teraz pozostaje tylko zmienić przetworniki na odpowiadające klasą skrzynce i będzie git :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme