Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Programowanie Eprom-ów od podstaw

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Programowanie Eprom-ów od podstaw
Autor
Wiadomość
ratik2
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 30 Sty 2006 10:29   

Programowanie Eprom-ów od podstaw

Witam!
Bardzo mnie interesuje programowanie Eprom-ów ale nie mam o tym zielonego pojęcia. Chciałbym żebyście mi wytłumaczyli jak się programuje, na jakim programatorze i jakim programem. Jakie są najważniejsze parametry kostek i programatorów. I zasadę działania. Pamiętajcie że chodzi mi o jak najtańszy programator i Eprom tak na start.
Dziękuję.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2006 10:29   

Powrót do góry

Plumpi
Specjalista - systemy grzewcze
Specjalista -  systemy grzewcze

Post#2 02 Lut 2006 11:41   

Re: Programowanie Eprom-ów od podstaw

Zależy jakie EEPROM-y ?

Zasadniczo ustawiasz adres na wejściach adresowych, następnie podajesz na szyne adresową wartość, a potem ustawiasz impuls napięcia na wejściu programującym. Długość tego impulsu oraz wartość napięcia jest różna dla róznych EEPROM-ów. Jaka to dowiesz się z "Data Sheet"-ów danego EEPROM-a.

Jacek "Plumpi"
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lut 2006 11:41   

Powrót do góry

ratik2
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kraków

Post#3 Post autora tematu 02 Lut 2006 17:33   

Re: Programowanie Eprom-ów od podstaw

Zależy jakie EEPROM-y ?

Właśnie chciałbym się dowiedzieć jakie są rodzaje EPROM-ów i czym się różnią.

Zasadniczo ustawiasz adres na wejściach adresowych, następnie podajesz na szyne adresową wartość, a potem ustawiasz impuls napięcia na wejściu programującym. Długość tego impulsu oraz wartość napięcia jest różna dla róznych EEPROM-ów.

Narazie tego nie rozumiem ale gdybyś mi dał jakiś programik i na jego podstawie wyjaśnił to prędzej bym zrozumiał.

Jaka to dowiesz się z "Data Sheet"-ów danego EEPROM-a.

Ich źródło też chciałbym poznać.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Programowanie Eprom-ów od podstaw
Strona 1 z 1