X

Programowanie Eprom-ów od podstaw

30 Jan 2006 10:29 RAratik2
  • #1 30 Jan 2006 10:29
    ratik2
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    Bardzo mnie interesuje programowanie Eprom-ów ale nie mam o tym zielonego pojęcia. Chciałbym żebyście mi wytłumaczyli jak się programuje, na jakim programatorze i jakim programem. Jakie są najważniejsze parametry kostek i programatorów. I zasadę działania. Pamiętajcie że chodzi mi o jak najtańszy programator i Eprom tak na start.
    Dziękuję.
  • #2 02 Feb 2006 11:41
    Plumpi
    Specjalista - systemy grzewcze
    Helpful post? (0)
    Zależy jakie EEPROM-y ?

Zasadniczo ustawiasz adres na wejściach adresowych, następnie podajesz na szyne adresową wartość, a potem ustawiasz impuls napięcia na wejściu programującym. Długość tego impulsu oraz wartość napięcia jest różna dla róznych EEPROM-ów. Jaka to dowiesz się z "Data Sheet"-ów danego EEPROM-a.

Jacek "Plumpi"
  • #3 02 Feb 2006 17:33
    ratik2
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (0)
    Zależy jakie EEPROM-y ?

Właśnie chciałbym się dowiedzieć jakie są rodzaje EPROM-ów i czym się różnią.

Zasadniczo ustawiasz adres na wejściach adresowych, następnie podajesz na szyne adresową wartość, a potem ustawiasz impuls napięcia na wejściu programującym. Długość tego impulsu oraz wartość napięcia jest różna dla róznych EEPROM-ów.

Narazie tego nie rozumiem ale gdybyś mi dał jakiś programik i na jego podstawie wyjaśnił to prędzej bym zrozumiał.

Jaka to dowiesz się z "Data Sheet"-ów danego EEPROM-a.

Ich źródło też chciałbym poznać.
  Search 4 million + Products
Browse Products