Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Działający napęd SONY DVD/RW DW-D56A nie wysuwa płyt

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Działający napęd SONY DVD/RW DW-D56A nie wysuwa płyt
Autor
Wiadomość
szpak3
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Police

Post#1 Post autora tematu 01 Lut 2006 16:25   

mam taki problem, napęd jak w tytule SONY DVD/RW DW-D56A działa, nagrywa płyty ale nie reaguje prawidłowo na przycisk otwierania tzn zatrzymuje prace cd i nic więcej, wysuwanie tacki możliwe jest tylko przez awaryjne wsuwanie drucika przez otwór na panelu, napęd pracuje w laptopie HP omnibook 500 nie jest nowy ale w bdb stanie, w czym tkwi problem ? czy to wina ramki

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lut 2006 16:25   

Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#2 02 Lut 2006 14:26   

Uruchom komputer z DOSu lub LiveCD Linuksa (tylko uruchom go tak aby nie blokował cd-romu) i zobacz czy też tak się dzieje. Otwieranie napędu może być blokowane programowo. Ja miałem podobny problem w starym DVD LG... zawsze otwierał się bezproblemowo po kliknięcie w oknie mój komputer z menu pdoręcznego napędu na Wysuń a z przycisku nie chciał (ale tylko pod Win98SE).

Jeśli pod DOSem też się nie będzie otwierał, to znaczy, że uszkodzony jest mechanizm otwierania tacki (w laptopowych naędach to zazwyczaj elektromagnes, w zwykłych - silnik).

Moje artykuły: (Dodaj)
15 Czerwiec 2014 Windows 7 - za duże napisy w programach korzystających z fontów rastrowych
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lut 2006 14:26   

Powrót do góry

szpak3
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 Post autora tematu 02 Lut 2006 16:57   

Re: Działający napęd SONY DVD/RW DW-D56A nie wysuwa płyt

Znalazłem kilka info na stronie DEEL

http://support.dell.com/support/edocs/storage/p81822/po/trouble.htm

Szuflada napędu nie otwiera się.

3-1. Jeśli złącze interfejsowe nie jest włożone prawidłowo, należy je poprawić.
3-2. Jeśli szuflada napędu została ręcznie wsunięta, gdy komputer był wyłączony lub został wyłączony od razu po zamknięciu szuflady, mogą wystąpić problemy z uruchomieniem napędu. Należy skontaktować się z serwisem technicznym firmy DellI.
3-3. Jeśli światło sygnalizujące dostęp do CD nie świeci się, należy postępować zgodnie z punktem 1-1.

1-1. Dysk nie jest do końca wstawiony. Należy wyłączyć komputer i wstawić dysk prawidłowo. Więcej informacji można znaleźć w dokumentacji komputera.

Nie wiem jak używano wcześniej napędu na stronie deel są pliki Firmware Sony d56a może zmiana pomoże, niestety tego nigdy nie robiłem

tzok wielkie dzięki że interesujesz się moimi postami i walką z laptopem :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lut 2006 16:57   

Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#4 02 Lut 2006 18:28   

Zrób jak piszę - zobacz czy otwiera się programowo (Wysuń z Mój komputer) oraz pod czystym DOSem uruchomionym z dyskietki (nawet bez sterowników CD-ROM) reaguje na przycisk.

Jeśli napęd jest nieoryginalny to zobacz czy jego maskownica swobonie się chowa w obudowie i o nic nie zachacza. Spróbuj ją zdjąć (zazwyczaj zatrzaski lub dodatkowo 1-2 śróbki). Blokada jest zwalniana tylko na moment i jeśli tacka nie może swobodnie odskoczyć pozostanie zamknięta. Jeśli po zdjęciu maskownicy będzie się otwierał normalnie - ustal w którym miejscu ociera o obudowę i podpiłuj ją tam drobnym papierem ściernym albo nożykiem do tapet.

Moje artykuły: (Dodaj)
15 Czerwiec 2014 Windows 7 - za duże napisy w programach korzystających z fontów rastrowych
Powrót do góry

szpak3
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 Post autora tematu 04 Lut 2006 00:46   

Re: Działający napęd SONY DVD/RW DW-D56A nie wysuwa płyt

A więc zrobiłem wszystko jak mi poradziłeś i dalej to samu więc stawiam na usterkę mechaniczną :(
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Działający napęd SONY DVD/RW DW-D56A nie wysuwa płyt
Strona 1 z 1