Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel Vectra 92+gaz-problemy z odpaleniem

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Opel Vectra 92+gaz-problemy z odpaleniem
Autor
Wiadomość
Syriusz74
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Szczecin

Post#1 Post autora tematu 08 Lut 2006 13:25   

Opel Vectra 92+gaz-problemy z odpaleniem

Witam

Mam kłopot z odpaleniem vectry 92r z silnikiem 1,8+gaz.Problem ten występuje niemal codziennie rano.Polega to na tym ze jak chcę odpalić silnik to rozrusznik chechła,chechła i nic.Z tym chechłaniem też jest róznie,czasem słychac tylko jak kręci sam rozrusznik(wtedy juz wiem ze nie odpali),a czasem słychac juz ze łapie(prawie odpala),ale nawet 2-3 min takiego łapania nic nie daje.Moim sposobem na uruchomienie silnika jest dobrze naładowany akumulator i podgrzanie swiec na kuchence gazowej-wtedy prawie zawsze odpala.Jak silnik sie troche zagrzeje,przełączam na gaz i samochód jest gotowy do jazdy.Zasada jest taka ze ja raz odpalę to do konca dnia nie ma problemu(czyli dopuki silnik ciepły).Niestety nie jestem mechanikiem wiec nie wiem co moze byc przyczyna ale z moich obserwacji wynika ze przyczyną moze byc:
1 Akumulator-nie jest najmłodszy i szybko sie rozładowywuje(podejrzewam ze moze byc gdzies zwarcie w elektryce i stad te rozładowywania)-ale skoro naładowany potrafi chechłać rozrusznikiem 5 min to wg mnie nie jego wina ze nie odpala.
2 Świece-sprawdzałem iskre i jest w porzadku,ale jak je wykręce to sa mokre,swiece sa rozne ale nie wiem jakiego typu i czy sa właściwe
Prosze o rady i sugestie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2006 13:25   

Powrót do góry

pawelsiara74
Poziom 18
Poziom 18

Post#2 08 Lut 2006 13:36   

Re: Opel Vectra 92+gaz-problemy z odpaleniem

Witam
na poczatek to wymień swiece na nowe takie jak zaleca producent (polecam firme NGK) sparwdź przewody WN i koniecznie podaj oznaczenie silnika.... będzie łatwiej pomódz...
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2006 13:36   

Powrót do góry

Syriusz74
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 Post autora tematu 08 Lut 2006 13:45   

Oznaczenie silnika to : 018NZ (N-jest niewyrazne),dalszy nr chyba niepotrzebny
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lut 2006 13:45   

Powrót do góry

leinadzs
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kutno

Post#4 09 Lut 2006 10:44   

Syriusz74 napisał:
Oznaczenie silnika to : 018NZ (N-jest niewyrazne),dalszy nr chyba niepotrzebny

C18NZ jeśli już i mam nadzieje że odpalasz na benzynie? Sprawdź takie rzeczy czy w trakcie odpalania leci paliwo z wtryskiwacza. Prawdopodobnie prawie wcale nie jeżdżone na benzynie i może być zapieczony lub zabrudzony wtryskiwacz. I sprawdź jeszcze ciśnienie paliwa
Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#5 09 Lut 2006 11:32   

Nie wiem,ale sugerowałbym zwrócenie uwagi na rocznik samochdu. Wówczas diagnoza przy pomocy pomiaru ciśnienia w cylindrach. Z wypowiedzi wynika, iż świce są zalewane więc paliwo jest. Świece musiałyby być wyjątkowo złe aby silnik nie odpalił.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2006 11:32   

Powrót do góry

jacZek
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Krosno

Post#6 09 Lut 2006 12:39   

Witam.
Moim zdaniem jeżeli silnik po rozgrzaniu odpala, a na zimnym trudno, to wskazuje raczej na przebicie. Proponowałbym wymianę przewdów i świec .
Powrót do góry

Staneq
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Gliwice

Post#7 09 Lut 2006 13:07   

Syriusz74 napisał:
swiece sa rozne ale nie wiem jakiego typu i czy sa właściwe

ja rowniez od swiec byz zaczal, nawet jesli to nie jest bezposrednia przyczyna to lepiej wymienic (skoro masz jakies "rozne") najlepiej NGK dedykowane do twojego c18nz..
I do tego kable WN..

jak juz auto odpali do benzynie da sie jezdzic? moze zatarles pompe i cisnienia nie daje..tak zgaduje bo pewnie meczysz te auto gazem caly czas...
Powrót do góry

Syriusz74
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 Post autora tematu 03 Lip 2006 19:11   

Po kilku miesiącach wracam do tematu.Przez ten czas problemy z odpalaniem nie znikły ale troche inne są objawy.
Teraz problemy z odpalaniem sa przez cały czas albo ich wcale nie ma(rzadko ale zdarza się że odpali na dotyk).Niemal za każdym razem jak odpalam trzeba troche pochechłać żeby ten z trudem odpalił.Czasem jak już odpali to od razu gaśnie po kilku takich próbach da się w końcu przygazować.
Ale po odpaleniu często chodzi jak traktor(tzn nie pali na wszystkie świece)w trakcie jazdy przez pierwszy kilometr ciężko mu złapać 4 gar-potem jak już się lepiej rozgrzeje to pracuje w miarę normalnie.Z tym że nie jest już tak zrywny jak kiedyś-palenie gumy na starcie jest teraz niemożliwe a kiedyś nie bylo z tym problemów.

Znajomy mechanik mówił coś o przeczyszczeniu wtrysku paliwa(jednopunktowy),ale pewności nie miał,inni mówili coś o gażniku,elektryce i regulacji instalacji gazowej.Zanim oddam do mechanika chciałbym zasięgnąc waszej opini żeby mnie nie naciągnęli na 500zł
Napiszę jeszcze że świece ,akumulator i przewody kupiłem nowe.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Opel Vectra 92+gaz-problemy z odpaleniem
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.092 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony