Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

połączenie 2 partycji

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> połączenie 2 partycji
Autor
Wiadomość
darekk1
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 09 Lut 2006 01:25   

połączenie 2 partycji

jak połączyć dwie partycje w partitionMagic7 nie mogę sobie poradzić i proszę o pomoc.
mam partycje c,d,e,f
potrzebuje teraz tylko 3 bo po instalce xp na c mam mało miejsca i chcę połączyć C z D

dzięki za pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2006 01:25   

Powrót do góry

Jemi5
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Łódź

Post#2 09 Lut 2006 02:42   

Re: połączenie 2 partycji

Jeżeli masz Win Xp to polecam Ci nowsza wersje Partition Magic (8), jest ona zdecydowanie łatwiejsza w obsłudze od 7 i bardziej przejrzysta. Chcąc połączyć partycje C i D musisz w pierwszej kolejności przenieść wszystkie pliki na inna partycję. Gdy to zrobisz przeprowadzasz format partycji D, a następnie usuwasz samą partycje D. W ten sposób utworzyłeś miejsce które jest niezagospodarowane na dysku twardym. Wystarczy teraz uruchomić Partition Magic i zwiększyć miejsce na dysku C o tą przestrzeń która jest niewykorzystana.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2006 02:42   

Powrót do góry

P@WEŁ
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Toruń; Biała Podlaska

Post#3 09 Lut 2006 02:59   

Skorzystaj z opcji megre partition (być może napisałem z błędem, nie mam teraz przy sobie tego programu). Pozwoli Ci ona na scalenie 2 partycji, a zawartość wybranej zapisze w postaci katalogu wewnątrz drugiej. Moja osobista propozycja jest taka, abyś jednak scalał 2 dyski logiczne (d, e, f itd.) niż dysk logiczny z partycją podstawową, bo zmusisz komputer do przebudowy partycji rozszerzonej... Korzystniej jest przenieść dane na inny nośnik, ponieważ operacja taka niesie za sobą ryzyko utraty danych (doświadczyłem tego osobiście).
Inną metodą jest uruchomienie partition magic z dyskietek. Usuniesz wtedy podstawową partycję, a dysk logiczny przekonwertujesz na partycję podstawową i rozszerzysz na całą wolną przestrzeń...
Szybsze i bezpieczniejsze :)
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2006 02:59   

Powrót do góry

x3rox
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wakefield

Post#4 09 Lut 2006 03:00   

looknij tu

Kod:
Znaleziono 308 wyników: +partition +magic

Powrót do góry

darekk1
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 09 Lut 2006 12:59   

świetnie x3rox dzieki za pomoc ale właśnie tam jest 308 i nie to co chciałem wiele z nich przeczytałem każdy ma inny problem. No może ze dwie doby starczy na przeczytanie wszystkiego>>>:)

dzięki poprzednikom spróbuje coś zdziałać wieczorem

czekam na jeszcze inne podpowiedzi właśnie chodzi mi o partycje z systemem połączyć z logiczną
Powrót do góry

P@WEŁ
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Toruń; Biała Podlaska

Post#6 09 Lut 2006 13:14   

Jeżeli nadal upierasz się przy swoim, to załatw sobie P.M. w wersji 8 i skorzystaj z opcji megre partition, tak jak to opisywałem wcześniej. Program będzie wiedział co ma zrobić, ale zajmie mu to troszeczkę czasu...
Życzę cierpliwości i powodzenia...
Pozdr.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2006 13:14   

Powrót do góry

darekk1
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 24 Lut 2006 01:53   

uważam temat za zamknięty.
użyłem starego sprawdzonego sposobu z dos usunąłem wszystkie dyski założyłem nowe i format każdego, dane wcześniej skopiowałem na CD oczywiście, a tak przy okazjii troche jest porządku na dyskach
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> połączenie 2 partycji
Strona 1 z 1