X

połączenie 2 partycji

09 Feb 2006 00:25 DAdarekk1
  • #1 09 Feb 2006 00:25
    darekk1
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    jak połączyć dwie partycje w partitionMagic7 nie mogę sobie poradzić i proszę o pomoc.
    mam partycje c,d,e,f
    potrzebuje teraz tylko 3 bo po instalce xp na c mam mało miejsca i chcę połączyć C z D

dzięki za pomoc
  • #2 09 Feb 2006 01:42
    Jemi5
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli masz Win Xp to polecam Ci nowsza wersje Partition Magic (8), jest ona zdecydowanie łatwiejsza w obsłudze od 7 i bardziej przejrzysta. Chcąc połączyć partycje C i D musisz w pierwszej kolejności przenieść wszystkie pliki na inna partycję. Gdy to zrobisz przeprowadzasz format partycji D, a następnie usuwasz samą partycje D. W ten sposób utworzyłeś miejsce które jest niezagospodarowane na dysku twardym. Wystarczy teraz uruchomić Partition Magic i zwiększyć miejsce na dysku C o tą przestrzeń która jest niewykorzystana.

Pozdrawiam
  • #3 09 Feb 2006 01:59
    P@WEŁ
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Skorzystaj z opcji megre partition (być może napisałem z błędem, nie mam teraz przy sobie tego programu). Pozwoli Ci ona na scalenie 2 partycji, a zawartość wybranej zapisze w postaci katalogu wewnątrz drugiej. Moja osobista propozycja jest taka, abyś jednak scalał 2 dyski logiczne (d, e, f itd.) niż dysk logiczny z partycją podstawową, bo zmusisz komputer do przebudowy partycji rozszerzonej... Korzystniej jest przenieść dane na inny nośnik, ponieważ operacja taka niesie za sobą ryzyko utraty danych (doświadczyłem tego osobiście).
    Inną metodą jest uruchomienie partition magic z dyskietek. Usuniesz wtedy podstawową partycję, a dysk logiczny przekonwertujesz na partycję podstawową i rozszerzysz na całą wolną przestrzeń...
    Szybsze i bezpieczniejsze :)
    Pozdrawiam
  • #4 09 Feb 2006 02:00
    x3rox
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    looknij tu

Code:
    Znaleziono 308 wyników: +partition +magic
  • #5 09 Feb 2006 11:59
    darekk1
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    świetnie x3rox dzieki za pomoc ale właśnie tam jest 308 i nie to co chciałem wiele z nich przeczytałem każdy ma inny problem. No może ze dwie doby starczy na przeczytanie wszystkiego>> title="połączenie 2 partycji">:)

dzięki poprzednikom spróbuje coś zdziałać wieczorem

czekam na jeszcze inne podpowiedzi właśnie chodzi mi o partycje z systemem połączyć z logiczną
  • #6 09 Feb 2006 12:14
    P@WEŁ
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli nadal upierasz się przy swoim, to załatw sobie P.M. w wersji 8 i skorzystaj z opcji megre partition, tak jak to opisywałem wcześniej. Program będzie wiedział co ma zrobić, ale zajmie mu to troszeczkę czasu...
    Życzę cierpliwości i powodzenia...
    Pozdr.
  • #7 24 Feb 2006 00:53
    darekk1
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    uważam temat za zamknięty.
    użyłem starego sprawdzonego sposobu z dos usunąłem wszystkie dyski założyłem nowe i format każdego, dane wcześniej skopiowałem na CD oczywiście, a tak przy okazjii troche jest porządku na dyskach
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products