Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeplywowy podgrzewacz wody

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> przeplywowy podgrzewacz wody
Autor
Wiadomość
jasiek06
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Opole

Post#1 Post autora tematu 09 Lut 2006 17:54   

dlaczego nie "kopie"

witam dostalem dobre pytanie i nie jestem pewien "Niekture z przeplywowych podgrzewaczy wody maja taka konstrukcje, ze woda podgrzewana przeplywa bezposrednio przez goly drut oporowy. Dlaczego w czasie braniaprysznica nie ulegamy porzeniu prodem elektrycznym dzieki za pomoc :D:?:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2006 17:54   

Powrót do góry

dgaleza
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Zduńska Wola

Post#2 09 Lut 2006 18:01   

dlaczego nie "kopie"

nie ulegamu prażeniu, faza i zero są gawalniczo oddzielone. połączone są drutem na którym występuje pełny spadek napięcia.
Powrót do góry

lisos
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: puławy

Post#3 09 Lut 2006 18:14   

Re: dlaczego nie "kopie"

zastanawiające jest, że jak się grzałka przepali to też nie kopie i nie pobiera prądu choć obwód zamyka się przez wode, nie wywala bezpieczników ani różnicówki
Powrót do góry

dioda1000
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: "-"

Post#4 09 Lut 2006 18:41   

Może pamiętacie co to jest napięcie krokowe.

Odległość między przewodem N a L w grzałce. np.230 mm czyli spadek nap. na 1 milimetr 1V .Przepust do wylewki ok. 2mm czyli max nap.2V

poz.dioda
ps.jak się myle prosze mnie poprawić :)
Powrót do góry

bonanza
Spec od Falowników
Spec od Falowników

Post#5 09 Lut 2006 21:31   

zimno, zimno...
Istotą zabezpieczenia jest "labirynt" z tworzywa sztucznego o długości w linii prostej ok. 1,5m i średnicy ok. 4mm. Tak długa "słomka" z izolowanego materiału na dopływie do grzałki i druga na wypływie powoduje, że zawarta w niej woda stanowi rezystancję rzędu 100kiloomów. Dodatkowo wlot i wylot wody są miedziane i uziemione. Mimo to wyłącznik rónicowoprądowy nie zadziała. Porażenie też nie grozi. Specyfikacja określa minimalną rezystywność właściwą używanej wody - zwykła woda spełnia ten warunek z dużym zapasem. Było o tym w "Młodym Techniku" w ubiegłym roku.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lut 2006 21:31   

Powrót do góry

mkubol
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wilczyn

Post#6 09 Lut 2006 23:22   

otóż prąd przepływa przez drut oporowy bo tam mu najłatwiej a pozatym reszta pdgrzewacza jest metalowa i podłączona do przeciwporażeniowego.
Powrót do góry

Enpro
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Dolnośląskie

Post#7 09 Lut 2006 23:28   

Re: przeplywowy podgrzewacz wody

Podłącz przez wyłącznik przeciporażeniowy faze i puść wodę i daj tą faze do leconcej wody tak aby nie dotknąć kranu zobaczysz czy wyłączy wyłącznik, będziesz miał odpowiedz. A czy woda lecąca po izolatorach wysokiego napięcia też przebija?.
Powrót do góry

mrrudzin
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Pruszcz Gdanski

Post#8 10 Lut 2006 08:39   

Cytat:

A czy woda lecąca po izolatorach wysokiego napięcia też przebija?.

Pewnie że tak :) Ale w odpowiedniej ilości i przy odpowiednio wysokim napięciu. Między innymi po to w izolatorach zewnętrznych są te "grzybki".

Mówi się że prąd jest leniwy i płynie tą drogą, którą jest mu najłatwiej. Dlatego nie zamiast płynąć przez pół instalacji wodociągowej żeby Cie porazić, woli popłynąć drutem grzałki :)

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lut 2006 08:39   

Powrót do góry

kosmita
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Olsztyn

Post#9 10 Lut 2006 12:49   

Scaliłem posty
Powrót do góry

lisos
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: puławy

Post#10 10 Lut 2006 17:33   

bonanza napisał:
zimno, zimno...
Istotą zabezpieczenia jest "labirynt" z tworzywa sztucznego o długości w linii prostej ok. 1,5m i średnicy ok. 4mm. Tak długa "słomka" z izolowanego materiału na dopływie do grzałki i druga na wypływie powoduje, że zawarta w niej woda stanowi rezystancję rzędu 100kiloomów. Dodatkowo wlot i wylot wody są miedziane i uziemione. Mimo to wyłącznik rónicowoprądowy nie zadziała. Porażenie też nie grozi. Specyfikacja określa minimalną rezystywność właściwą używanej wody - zwykła woda spełnia ten warunek z dużym zapasem. Było o tym w "Młodym Techniku" w ubiegłym roku.

coś za młody był ten technik który to pisał, sam własnorecznie rozbierałem kilka ogrzewaczy jednofazowych i labiryntu tam nie widziałem jedynie rurkę w kształcie litery U o długości ok. 20 cm a wniej spiralka, którą też skręciłem przepaloną i dalej grzała
Powrót do góry

bonanza
Spec od Falowników
Spec od Falowników

Post#11 10 Lut 2006 18:49   

Ja rozkładałem taki ogrzewacz i labirynt widziałem. Jest on pomiędzy otworem wlotowym a grzałką - taki kanalik w plastikowym korpusie. Ktoś tu znowu widział podgrzewacz cały zbudowany z metalu - może w b. ZSRR:?::D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> przeplywowy podgrzewacz wody
Strona 1 z 1