Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

słuchawki bezprzewodowe - kupic nie kupic?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Audio Serwis -> słuchawki bezprzewodowe - kupic nie kupic?
Autor
Wiadomość
macko.w
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Poznań

Post#1 Post autora tematu 09 Maj 2003 10:05   

słuchawki bezprzewodowe - kupic nie kupic?

Witam
Chce (chcialem) kupić sobie radiowe sluchawki bezprzewodowe. Niestety po sprawdzeniu ich dzialania w dwoch sklepach, stwierdzam ze to raczej strata pieniedzy. W obu sklepach sluchawek nie szlo dostroic, zawsze byly jakies szumy. Obie komunikowaly sie na pasmie 863 MHz, wiec nie widze zadnych zrodel zaklocen, gosciu w sklepie mowil ze w domu powinny dzialac bez problemu, ale cos mu nie wierze. Testowalem jedne z tanszych jakie byly (jakies Thomsony). Mam pytanie do posiadaczy takich sluchawek: czy to normalne ze jakosc odbioru bedzie zawsze gorsza od tradycyjnych sluchawek? zawsze beda jakies szumy? (nie mowie o odleglosciach rzedu kilkadziesiat metrow od anteny) - tylko jezeli tak to wlasciwie po co takie sluchawki. Prosze o opinie na temat radiowych sluchawek bezprzewodowych.
Pozdrawiam i przepraszam za dlugiego posta...
Macko
Powrót do góry

zoltar
Poziom 19
Poziom 19

Post#2 09 Maj 2003 10:10   

Re: słuchawki bezprzewodowe - kupic nie kupic?

Jakość dźwięku będzie w słuchawkach bezprzewodowych będzie zawsze gorsza niż w porównywalnych cenowo przewodowych. Takie słuchawki są świetną sprawą dla osób ceniących sobie bardziej od jakości dźwięku wygodę. Jak rónież w przypadku audycji nie wymagających jakośći . Słuchawki nie tylko złużą do odtwarzania muzyki.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Maj 2003 10:10   

Powrót do góry

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bombay

Post#3 09 Maj 2003 11:29   

kolega ma bezprzewodowe slocawki chyba technicsa. I bardzo ladnie graja, zadnych szumow itp. pozatym przy zwiekszeniu basu same sie troche przyciszaja - taki bajer zeby nie charczaly. Jakosc dzwieku bardzo dobra.
Tylko ze nie chodzilem z nimi dalej niz 3m od nadajnika wiec nie wiem jak to gra na wieksze odleglosci
Powrót do góry

kss213
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Koszalin

Post#4 09 Maj 2003 11:33   

a kolega mial sluchawki w torze radiowym czy podczerwieni bo jest zasadnicza roznica
Powrót do góry

wowka
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bombay

Post#5 09 Maj 2003 11:38   

radiowe
Powrót do góry

kss213
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Koszalin

Post#6 09 Maj 2003 12:09   

ciekawe jak to rozwiazali bo jednak podwojna przemiana troche szumu wprowadzi
odsluchiwalem Philipsa i jestem zarzeonowany ich jakoscia nadal uzywam przewodowego tonsila :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Maj 2003 12:09   

Powrót do góry

Zbynia
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#7 12 Maj 2003 03:09   

jeszcze się nie spotkałem ze słuchawkami bezprzewodowymi które nie szumią............Jakość dźwięku jest wręcz nędzna nawet w porównaniu z kiepskimi słuchawkami na przewodzie.....Jak masz wywalić taką kasę to kup sobie jakieś naprawdę porządne słuchawki przewodowe - więcej na tym skorzystasz.....a jak kolega wyżej napisał to ściszanie basu to nie po to żeby nie charczały tylko podziałały kilka godzin dłużej (:D baterie).
Olej ten syf i omiń z daleka - nawet w domu tyle urządzeń wytwarza zakł.ócenia elektromagnetyczne że nie ma najmniejszych szans żeby nie szumiały - widziałeś radio które nie szumi?? bo ja nie......
Powrót do góry

Zbynia
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#8 12 Maj 2003 03:09   

chyba że podpięte pod kablówkę......ale i tak co nieco szumi.......
Powrót do góry

Piquś
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Chorzów

Post#9 12 Maj 2003 13:33   

A dlaczego nie robią słuchawek radiowych, które nadawałyby sygnał cyfrowy? Przecież właśnie tor radiowy wprowadza najwięcej zakłóceń. Jedynym wyjątkiem są słuchawki na podczerwień, ale ze względu na ich kierunkowość (jak dla mnie przynajmniej) odpadają.
Wracając do radiówek, ja widzę to mniej więcej tak: w nadajniku znajdue się przetwornik A/C, część radiowa itp. Odbiornik zatem odbiera sygnał cyfrowy i kieruje go na przetwornik C/A, skąd syngał (już analogowy) trafia na wzmacniacze i do słuchawek. Proste i skuterczne - wszelkie zakłócenia toru radiowego znikają. Fakt - jest to rozwiązanie droższe i bardziej skomplikowane, ale - cholera - przy dzisiejszej technice to nie problem! A takie słuchawki na pewno znalazłyby nabywców, gdyż jakość dźwięku nie ustępowałaby jakości zwykłych przewodówek!
To tyle moich wywodów, może kiedyś da się kupić takie słuchawki (ja jeszcze takich nie widziałem :( )...

Pozdrawiam,
Piquś
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Maj 2003 13:33   

Powrót do góry

zoltar
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 12 Maj 2003 14:04   

Niestety dobre przetworniki A/C + C/A by były droższe od tych słuchawek. Ponadto jeszcze kwestia poboru brądu i rozmiarów tych słuchawek.

Pozdrawiam
Powrót do góry

macko.w
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Poznań

Post#11 Post autora tematu 12 Maj 2003 21:47   

dzieki wszystkim za rady, chyba rzeczywiscie dam sobie spokoj z tymi sluchawkami. poczekam az wymysla cos lepszego, na co mnie nie bedzie wtedy stac:).
Pozdrawiam
Macko
Powrót do góry

baters
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Wroclaw

Post#12 14 Maj 2003 18:20   

a nie latwiej i taniej zrobic sobie poprostu przedluzacz do pozadnych kablowek :D
Powrót do góry

wrath
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 15 Maj 2003 12:21   

co do sluchawek radiowych z transmisja cyfrowa to sehnheiser robi takie cos tylko straszna kase za to wola. testy byly w hifi gdzies rok temu.
Powrót do góry

Plumpi
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 15 Maj 2003 14:12   

macko.w napisał:
Witam
Chce (chcialem) kupić sobie radiowe sluchawki bezprzewodowe. Niestety po sprawdzeniu ich dzialania w dwoch sklepach, stwierdzam ze to raczej strata pieniedzy. W obu sklepach sluchawek nie szlo dostroic, zawsze byly jakies szumy. Obie komunikowaly sie na pasmie 863 MHz, wiec nie widze zadnych zrodel zaklocen, gosciu w sklepie mowil ze w domu powinny dzialac bez problemu, ale cos mu nie wierze. Testowalem jedne z tanszych jakie byly (jakies Thomsony). Mam pytanie do posiadaczy takich sluchawek: czy to normalne ze jakosc odbioru bedzie zawsze gorsza od tradycyjnych sluchawek? zawsze beda jakies szumy? (nie mowie o odleglosciach rzedu kilkadziesiat metrow od anteny) - tylko jezeli tak to wlasciwie po co takie sluchawki. Prosze o opinie na temat radiowych sluchawek bezprzewodowych.
Pozdrawiam i przepraszam za dlugiego posta...
Macko

Witam!

Na codzień używam takich słuchawek radiowych firmy AKG i muszę stwierdzić, że jakość jest daleka od słuchawek przewodowych, oczywiście za sprawą dużego poziomu szumów, pomimo, że wybrałem najlepsze jakie były w sklepie (ok. 700zł - w takiej cenie to kupisz bardzo porządne słuchawki przewodowe). Ja ich używam akurat na estradzie jako odsłuch, dlatego nie przeszkadza mi to. Jednak do celów audiofilskich zdecydowanie odradzam.
Oczywiście są też dużo lepsze, z torem cyfrowym, ale ich cena to 2500-3000 zł.
Jeżeli już musisz wybierać bezprzewodowe to lepszym rozwiązaniem jest kupno słuchawek bezprzewodowych na podczerwień. Mniej szumią, jednak mają mnieszy zasięg.

Pozdrawiam
Jacek "Plumpi"
Powrót do góry

Enterek
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Kraków

Post#15 15 Maj 2003 14:34   

Witam!

Istnieja słuchawki bezprzewodowe bardzo dobrej jakości i produkują je 4 firmy na świecie. Ich cena jednak zdecydowanie wyklucza ich zastosowanie do jakichkolwiek amatorskich celów. Najtańsze są produkowane przez firmę Behringer i kosztują w Polsce około 1900 PLN!!!
Nie wspomne juz o słuchawkach AKG czy Sennheiser-a. Wszystkie one mają cyfrowe tory radiowe z przetwornikami 48kHz i rozdzielczością 24 bitową. Są to głównie urządzenia odsłuchowe do zastosowań estradowych oraz studyjnych. Można też wykorzystać zwykłe słuchawki przewodowe i dokupić do nich transmitery, takie jak stosowane w telewizji i na scenie. Jest to tańsze rozwiązanie, choć mniej wygodne i nieco gorsze jakościowo. Trasmitery są produkowane przez wiele firm i te mniej markowe, o gorszych parametrach można już kupić za kilkaset złotych.
Słuchawki bezprzewodowe dostępne w marketach to według mnie strata pieniędzy, gdyż nawet te na podczerwień mają bardzo wiele wad i niską jakość dźwięku.

pozdrawiam

Krzyś
Powrót do góry

CKsrv
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: -

Post#16 15 Maj 2003 15:24   

Ja tez mialem kiedys taka korbke na sluchawki bezprzewodowe.
Dlugo jednak szukalem czegos co by przyzwoicie gralo i nie szumialo.
Bylem sklonny wydac na taka "zabawke" ladnych pare stów i nie platac sie w przewodach i cos slyszec jeszcze.
Do 700-800 zl nie dostanie sie sluchawek bezprzewodowych ktore nie wkurzaly by szumem czy pasmem. A ja i tak w konsekwencji nabylem sluchawki przewodowe z czego bardzo sie siesze bo sa calkiem dobre i mam je do dzis :)
Powrót do góry

Hrabol
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Łódź

Post#17 15 Maj 2003 23:47   

Nie wierze w sluchawki bezprzewodowe nie poto firmy robia tak dobre wzmacnicze (np DENON, ONKYO, YAMAHA) zeby dzwiek odtwarzaly wzmacniacze na jakis TDA (bez obrazy) w tych sluchwkach. To po co firma NAD stosuje zasilacze 0,8KW we zmakach a tu mamy batreryjki.
Powrót do góry

AKUSTYK
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Zakrzewa

Post#18 16 Maj 2003 00:18   

jakość słuchawek przewodowych jest nieporównywalnie lepsza nisz słuchawek przrwodowy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Maj 2003 00:18   

Powrót do góry

reckaw
Poziom 2
Poziom 2

Post#19 16 Maj 2003 00:24   

słuchawki bezprzewodowe ,ale co dalej
odsłuch TV lub CD w nocy żeby nie budzić sąsiadów czy coś więcej ? tak czy owak zdecydowanie radiowe a nie na podczerwień ,pozdrawiam reckaw
Powrót do góry

myst
Poziom 10
Poziom 10

Post#20 18 Maj 2003 01:32   

Słuchawki bezprzewodowe będą szumialy o ile nie bedą przesyłały sygnału cyfrowo, jednak nawet wtedy jakość dźwięku będzie daleko odbiegala od wielokrotnie tańszych słuchawek "tradycyjnych".
Polecam porównanie na stronie www.hi-fi.com.pl

myst
Powrót do góry

batiq
Poziom 6
Poziom 6

Post#21 19 Maj 2003 01:55   

bawiłem sie i radiowymi i podczerwonymi analogowymi sluchawkami i szczerze mowiac to bylem zalamany bo zawsze marzylem zeby posluchac sobie z przjemnoscia muzyki bez kabelka
jak widac to nie do zrobienia ;-/ - nic nie pobije dobrych przewodowych sluchawek z dlugim przewodem :)
BTW: mam takie badziewiaste na podczerwien w domu i nie uzywam ich bo nawet jak TV ogladam to mnie jakosc denerwuje :( - jakby ktos chcial chetnie odsprzedam za grosze :)
Powrót do góry

Enterek
Poziom 15
Poziom 15

Post#22 19 Maj 2003 11:04   

Dla wybrednych polecam odwiedzenie linku do strony firmy AKG, która produkuje jedne z najlepszych słuchawek bezprzewodowych (cyfrowych, profesjonalnych):

http://www2.akg.com/products/powerslave,mynodeid,164,id,247,pid,247,_language,EN.html

Miałem przyjemność posłuchać tych słuchawek i tylko najwyższe modele przewodowych słuchawek Sennheisera mają lepsza jakość dźwięku!!!

Pozdrawiam

Krzyś
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Audio Serwis -> słuchawki bezprzewodowe - kupic nie kupic?
Strona 1 z 1