X

Zmywarka Whirlpool ADP 259 - Drobny przeciek

14 Feb 2006 18:00 GEgenko
  • #1 14 Feb 2006 18:00
    genko
    Level 11  
    Helpful post? (+1)
    Jak w temacie, co prawda nie najnowszy sprzęt (Whirlpool ADP 259 do zabudowy z 1998 r.) ale od nowego nie eksploatowany ponad miarę i od tygodnia w trakcie zmywania sączy niewielką ilość wody w okolicach zawiasów. Jest to uciążliwe bo jak zauważyła małżonka szafka zaczęła lekko puchnąć i trzeba pilnować by woda pod szfkę nie podciekała.
    Proszę o poradę jak wyeliminować tą usterkę bo jak wiem z doświadczenia to serwis Whirlpoola potrafi zedrzeć :cry:
  • #2 14 Feb 2006 21:04
    eeban
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    sprawdż ramię górnego koszyka czy wchodzi dobrze w gniazdo ,bo jak nie to woda rozpryskuje się na drzwi
  • #3 14 Feb 2006 21:14
    skryn
    Admin grupy AGD
    Helpful post? (0)
    Wyczyść dokładnie gumową uszczelkę w progu drzwi/komory.
    Problem powinien zniknąć.
  • #4 14 Feb 2006 21:26
    genko
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    wygląda wszystko prawidłowo, "lejek" od ramienia po wsunięciu górnego koszyka trafia centralnie na "górną wylewkę", czyli powinno być ok a cieknie :|

Dodano po 5 [minuty]:

skryn wrote:
    Wyczyść dokładnie gumową uszczelkę w progu drzwi/komory.
    Problem powinien zniknąć.

Robiłem to bo sam zauważyłem na dole drzwi uszczelkę w kształcie gumowego płaskownika, jest lekko pofalowana czy może to być przyczyną niedokładnego uszczelnienia progu drzwi ? Jeszcze raz spróbuję oczyścić póg i uszczelkę.
  • #5 14 Feb 2006 21:32
    reperator
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Robiłem to bo sam zauważyłem na dole drzwi uszczelkę w kształcie gumowego płaskownika, jest lekko pofalowana czy może to być przyczyną niedokładnego uszczelnienia progu drzwi ? Jeszcze raz spróbuję oczyścić póg i uszczelkę.
    Stawiam raczej na to że zmywarka nabiera zaduzo wody. A kwestia cen serwisów whirlpoola to myslę że są normalne i czy uwazasz że ktoś twoja zmywarkę będzie naprawiał za 20pln
    Dostań sie od spodu do węzyka od hydrostatu i zobacz czy niejest zabrudzony, przedmuchaj go. Ew bardzo często myszki lubiąsobie te węzyki poskubać na kolację.
  • #6 14 Feb 2006 21:39
    skryn
    Admin grupy AGD
    Helpful post? (0)
    genko wrote:

To, że pofalowana, to normalka w każdej zmywarce, a przyczyną wycieku jest syf powstały z resztek jedzenia. I jest to w 99% przyczyna...
  • #7 14 Feb 2006 21:42
    zbyszeks0
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Wyczyść dokładnie układ hydrostatu , uszczelkę wymieńna nową jeżeli jest nierówna może przeciekać.Pozdrawiam.
  • #8 14 Feb 2006 21:48
    genko
    Level 11  
    Co do cen serwisu to najpierw wyczytałem na tym forum jak skasowali za wymianę takiej samej uszczelki i nieskuteczne poprawienie zawieszenia drzwi zmywarki ponad 400 zł co mnie zmroziło ale też wyszukałem cennik za usługi i jest to możliwe bo 60 zł /h to przy naprawie "nietypowej" (określa to serwisant) może trwać i kilkanaście godzin. Wracając do tematu to nie wiem jaki poziom wody w zmywarce jest prawidłowy : czy jeśli otworzę drzwi i woda nie wycieka jest wystarczającym dowodem właściwego poziomu ? bo jeśli tak to u mnie jest prawidłowy :|
  • #9 14 Feb 2006 21:56
    zbyszeks0
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Kup uszczelke w serwisie iwymień ją sam. Będzie taniej.Pozdrawiam
  • #10 14 Feb 2006 22:01
    skryn
    Admin grupy AGD
    Helpful post? (0)
    genko wrote:
    czy jeśli otworzę drzwi i woda nie wycieka jest wystarczającym dowodem właściwego poziomu ? bo jeśli tak to u mnie jest prawidłowy :|

Ma sięgać do progu drzwi, czyli jak pisałeś. :D
  • #11 14 Feb 2006 22:04
    genko
    Level 11  
    popróbuję czyszczenia i napiszę czy pomogło, dzięki wszystkim
    ----------------------------------------------------------------------------
    Wyciek zmalał a po otwrciu drzwiczek i zamknięciu w trakcie pracy ustał. Może uszczelka źle przylegała może co innego ? Czekam na kolejne sugestie co ewentualnie jeszcze sprawdzać gdyby sytuacja się powtarzała bo nie jest to ewidentna usterka lecz okresowo sie pojawiająca :wink:
    W dniu dzisiejszym dotarła do mnie informacja że zmywarki starszej daty (tak jak moja) nie radzą sobie z tabletkami nowej generacji t.j. np. 5 w jednym. Zbyt duża ilość detergentów powoduje spienienie i to jest przyczyna powstawnia wycieków. Czy ktoś może to potwierdzić? bo jeśli tak to proszę o dokładniejsze wyjaśnienie dlaczego? Wrócę do starszej generacji środków myjących jeśli tylko to pomoże w normalnej eksploatacji zmywarki. Czekam na głos fachowców w tej sprawie.
    Chyba się potwierdziło, dwa zmywania bez wycieku - tabletki cagonit 3w1 nie powodują wycieku, te najnowsze są przyczyną. :D

Moderated By skryn:

Posty scaliłem.

Search 4 million + Products
Browse Products