Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zmywarka Whirlpool ADP 259 - Drobny przeciek

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Zmywarki -> Zmywarka Whirlpool ADP 259 - Drobny przeciek
Autor
Wiadomość
genko
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 14 Lut 2006 19:00   

Jak w temacie, co prawda nie najnowszy sprzęt (Whirlpool ADP 259 do zabudowy z 1998 r.) ale od nowego nie eksploatowany ponad miarę i od tygodnia w trakcie zmywania sączy niewielką ilość wody w okolicach zawiasów. Jest to uciążliwe bo jak zauważyła małżonka szafka zaczęła lekko puchnąć i trzeba pilnować by woda pod szfkę nie podciekała.
Proszę o poradę jak wyeliminować tą usterkę bo jak wiem z doświadczenia to serwis Whirlpoola potrafi zedrzeć :cry:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2006 19:00   

Powrót do góry

eeban
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: zima trwa tu 6 miesiecy a potem lato i lato

Post#2 14 Lut 2006 22:04   

Re: Zmywarka Whirlpool ADP 259 - Drobny przeciek

sprawdż ramię górnego koszyka czy wchodzi dobrze w gniazdo ,bo jak nie to woda rozpryskuje się na drzwi
Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#3 14 Lut 2006 22:14   

Wyczyść dokładnie gumową uszczelkę w progu drzwi/komory.
Problem powinien zniknąć.
Powrót do góry

genko
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 Post autora tematu 14 Lut 2006 22:26   

wygląda wszystko prawidłowo, "lejek" od ramienia po wsunięciu górnego koszyka trafia centralnie na "górną wylewkę", czyli powinno być ok a cieknie :|

Dodano po 5 [minuty]:

skryn napisał:
Wyczyść dokładnie gumową uszczelkę w progu drzwi/komory.
Problem powinien zniknąć.

Robiłem to bo sam zauważyłem na dole drzwi uszczelkę w kształcie gumowego płaskownika, jest lekko pofalowana czy może to być przyczyną niedokładnego uszczelnienia progu drzwi ? Jeszcze raz spróbuję oczyścić póg i uszczelkę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2006 22:26   

Powrót do góry

reperator
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: GDZIEŚ NA WSCHODZIE

Post#5 14 Lut 2006 22:32   

Robiłem to bo sam zauważyłem na dole drzwi uszczelkę w kształcie gumowego płaskownika, jest lekko pofalowana czy może to być przyczyną niedokładnego uszczelnienia progu drzwi ? Jeszcze raz spróbuję oczyścić póg i uszczelkę.
Stawiam raczej na to że zmywarka nabiera zaduzo wody. A kwestia cen serwisów whirlpoola to myslę że są normalne i czy uwazasz że ktoś twoja zmywarkę będzie naprawiał za 20pln
Dostań sie od spodu do węzyka od hydrostatu i zobacz czy niejest zabrudzony, przedmuchaj go. Ew bardzo często myszki lubiąsobie te węzyki poskubać na kolację.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2006 22:32   

Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Post#6 14 Lut 2006 22:39   

genko napisał:

To, że pofalowana, to normalka w każdej zmywarce, a przyczyną wycieku jest syf powstały z resztek jedzenia. I jest to w 99% przyczyna...
Powrót do góry

zbyszeks0
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Częstochowa

Post#7 14 Lut 2006 22:42   

Wyczyść dokładnie układ hydrostatu , uszczelkę wymieńna nową jeżeli jest nierówna może przeciekać.Pozdrawiam.
Powrót do góry

genko
Poziom 9
Poziom 9

Post#8 Post autora tematu 14 Lut 2006 22:48   

Co do cen serwisu to najpierw wyczytałem na tym forum jak skasowali za wymianę takiej samej uszczelki i nieskuteczne poprawienie zawieszenia drzwi zmywarki ponad 400 zł co mnie zmroziło ale też wyszukałem cennik za usługi i jest to możliwe bo 60 zł /h to przy naprawie "nietypowej" (określa to serwisant) może trwać i kilkanaście godzin. Wracając do tematu to nie wiem jaki poziom wody w zmywarce jest prawidłowy : czy jeśli otworzę drzwi i woda nie wycieka jest wystarczającym dowodem właściwego poziomu ? bo jeśli tak to u mnie jest prawidłowy :|
Powrót do góry

zbyszeks0
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Częstochowa

Post#9 14 Lut 2006 22:56   

Kup uszczelke w serwisie iwymień ją sam. Będzie taniej.Pozdrawiam
Powrót do góry

skryn
Admin grupy AGD
Admin grupy AGD

Post#10 14 Lut 2006 23:01   

genko napisał:
czy jeśli otworzę drzwi i woda nie wycieka jest wystarczającym dowodem właściwego poziomu ? bo jeśli tak to u mnie jest prawidłowy :|

Ma sięgać do progu drzwi, czyli jak pisałeś. :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2006 23:01   

Powrót do góry

genko
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 Post autora tematu 14 Lut 2006 23:04   

popróbuję czyszczenia i napiszę czy pomogło, dzięki wszystkim
----------------------------------------------------------------------------
Wyciek zmalał a po otwrciu drzwiczek i zamknięciu w trakcie pracy ustał. Może uszczelka źle przylegała może co innego ? Czekam na kolejne sugestie co ewentualnie jeszcze sprawdzać gdyby sytuacja się powtarzała bo nie jest to ewidentna usterka lecz okresowo sie pojawiająca :wink:
W dniu dzisiejszym dotarła do mnie informacja że zmywarki starszej daty (tak jak moja) nie radzą sobie z tabletkami nowej generacji t.j. np. 5 w jednym. Zbyt duża ilość detergentów powoduje spienienie i to jest przyczyna powstawnia wycieków. Czy ktoś może to potwierdzić? bo jeśli tak to proszę o dokładniejsze wyjaśnienie dlaczego? Wrócę do starszej generacji środków myjących jeśli tylko to pomoże w normalnej eksploatacji zmywarki. Czekam na głos fachowców w tej sprawie.
Chyba się potwierdziło, dwa zmywania bez wycieku - tabletki cagonit 3w1 nie powodują wycieku, te najnowsze są przyczyną. :D

Moderowano przez skryn:
Posty scaliłem.

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD Zmywarki -> Zmywarka Whirlpool ADP 259 - Drobny przeciek
Strona 1 z 1