Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Co po gimnazjum?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> Co po gimnazjum?
Autor
Wiadomość
MasterC
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Bochnia

Post#1 Post autora tematu 15 Lut 2006 18:19   

Co po gimnazjum?

Witam!!!
W przyszłości zamierzam iść na AGH automatyka i robotyka.
Mam dylemat gdzie iść po gimnazjum.
W gre wchodzi albo liceum mat-fiz-inf albo technikum wytwarzanie maszyn wspomagane komputerowo.
Co wybrać?
Wierze że użytkownicy tego forum pomogą mi w wyborze.
Powrót do góry

Arnold_S.
Poziom 20
Poziom 20

Post#2 15 Lut 2006 18:45   

Co po gimnazjum?

Technikum. :-)
Powrót do góry

Cyborg_3D
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 15 Lut 2006 19:03   

Co po gimnazjum?

Ja akurat mam taki sam dylemat. Lecz jednak technikum w mojej miejscowosci jest na bardzo dennym poziomie i nawet nie ma takich profilów. Więc ja wybieram się do liceum na mat-fiz-inf.

Pozdrawiam ! :)
Powrót do góry

liseczq
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kraków (okolice)

Post#4 15 Lut 2006 19:22   

Re: Co po gimnazjum?

Ja bym polecił ZSŁ w Krakowie.... Szkoła na naprawde wysokim poziomie..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lut 2006 19:22   

Powrót do góry

mafii
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Wielkopolska

Post#5 16 Lut 2006 22:14   

Jeżeli chcesz iść na studia techniczne to polecam iść do LO na profil mat-fiz ewentuallnie mat-info. W technikach jest dużo przedmiotów zawodowych kosztem matematyki przede wszystkim.
Powrót do góry

m_wojcik
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kraków

Post#6 16 Lut 2006 22:25   

Wybór nie jest prosty. Technikum - musi być naprawdę solidne jeśli myślisz o studiach (matma i fizyka są niezbędne na wstępie studiów). ZSŁ w Krakowie powinno być OK.
Ogólniak - nie da Ci praktycznej wiedzy technicznej, do której w technikum jest po prostu lepszy dostęp.
Miałem wielu kumpli i po ogólniakach i po technikach "czujących" temat i cienkich jak szczypiorki - wszędzie można lawirować i wszędzie można się czegoś nauczyć.
Rozważ dostępne szkoły w Twojej okolicy i zastanów się solidnie nad wszystkimi warunkami i okolicznościami które się wiążą z nimi (internat? dojazd?) i podejmij decyzję.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lut 2006 22:25   

Powrót do góry

Jon-X
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 17 Lut 2006 14:26   

Co po gimnazjum?

Czteroletnie technikum to dość porządna porażka jeśli chodzi o program nauczania. Wstrzymaj się z decyzją - zresztą nie wiadomo, gdzie się dostaniesz - ciekawe jak wyjdą wyniki nowego egzaminu na technika... I czy technikum będzie coś znaczyć, bo wiedzę zdobywa się samemu a nie w szkole! Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Lut 2006 14:26   

Powrót do góry

delma
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Rzeszów

Post#8 17 Lut 2006 23:13   

no zgadza się ale szkoła udostępnia ci wiedzę. Na przykład w technikach w bibliotekach masz dostęp do wieeeelu czasopism elektronicznych i nie tylko . Choć w wielu technikach sporo nauczycieli według mnie jest niedoedukowanych . Sam uczęszczam do technikum elektronicznego w Rzeszowie i jest tylko jeden nauczyciel który "zachęcił mnie" do pracy mianowicie nauczyciel z układów analogowych hehe , a reszta ?? porażka, z gościem z pracowni się często kłóce bo nie ma racji ( hehe np. gość mi mówi ,że nie ma przebiegu piła, często myli jednostki - porażka pedagogiczna i tyle) :D . Matma i Fizyka faktycznie leżą ,
Mimo to polecam technikum . Jest więcej czasu aby przygotować sie do matury bo w tych gimnazjach to nic nie uczą.
pozdrawiam
Powrót do góry

christo
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Radom

Post#9 18 Lut 2006 00:11   

A co myslicie o ZSE w Radomiu? Jestem dopiero w 2 kl. gim. ale juz by wypadalo pomyslec co dalej.
Powrót do góry

paw789
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Szczecin

Post#10 18 Lut 2006 23:55   

Co po gimnazjum?

Idź do LO, na profil z matematyką. Abyś póżniej nie żalowal na AGH. Niewyobrażacie sobie (uczniowie gimnazjum, LO lub technikum) jaka jest matematyka na I semestrze uczelni wyższych technicznyvh (AGH, Politechniki). Polowa odpada po pierwszym roku, czasami już po pierwszym semestrze, a wszystko za sprawą wyższej matematyki i fizyki, po częsci informatyki. Tak wię jęsli chcesz iść na Politechnikę lub AGH to tylko liceum, najlepiej o profilu mat-fiz, niebędziesz żalowal. Tak jak ktoś pisal wcześniej, w technikum są przedmioty techniczne kosztem matematyki i fizyki, a na pierwszym semestrze uczelni wyższych technicznych jest sama wyższa matematyka i fizyka.
Powrót do góry

MasterC
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 Post autora tematu 19 Lut 2006 19:25   

A możecie podać linki do szkół średnich do jakich chodziliście oraz podać profil.
Powrót do góry

liseczq
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Kraków (okolice)

Post#12 19 Lut 2006 21:29   

Witam

Ja chodze tu:

www.tl.krakow.pl mają internat, więc można zamieszkać :D
Powrót do góry

MasterC
Poziom 3
Poziom 3

Post#13 Post autora tematu 21 Lut 2006 00:07   

Sam już nie wiem:|.
Jedni mówią że po tym i po tym nawet sobie radzą na tych studiach.
Inni że po technikum odpadnie się na pierwszym roku.
Powrót do góry

Jon-X
Poziom 21
Poziom 21

Post#14 21 Lut 2006 08:55   

Co po gimnazjum?

To, czy ktoś radzi sobie na studiach, zależy w największej mierze od niego samego. Musisz sam się zastanowić - czy jesteś zdecydowany zostać inżynierem - tak, inżynierem - i umieć matmę i fizę na bardzo wysokim poziomie? Bo potem skończysz liceum, na studiach gleba - czarny scenariusz - i co? Nie będziesz miał w sumie żadnych kwalifikacji, bo papier ukończenia liceum to tylko przepustka na studia, nic więcej. A z ukończonym technikum możesz iść w nieco inną stronę niż studia, może jakieś kursy, szkolenia z zakresu interesujących cię dziedzin techniki? Matmy i fizyki w technikum jest mniej - fakt. I paradoksalnie, z matmą jest trudniej - trzeba przerobić materiał na mniejszej liczbie godzin lekcyjnych.

I pamiętaj - mamy XXI w. Już nikt nie otwiera serwisów RTV i nie naprawia telewizorów. To bez sensu, a to, że ludzie zanoszą TV do starych znajomych "flachowców" wynika tylko z przyzwyczajenia. Idź w kierunku nowoczesnej elektroniki, naucz się Protela, Catii, Autocada - tego uczą w rzadko którym technikum, a jeśli w ogóle uczą, to w parę godzin - śmieszne. Bądź do przodu, bo cały ten program nauczania jest o d.. roztrzaść i 20 lat do tyłu. Nie licząc oczywiście cyfrówki i programowania - chociaż generalnie tam się też rzadko nauczysz czegoś przydatnego. Raczej na przykładzie np. Z80 będziesz miał okazję przejść drogę przez mękę i stwierdzić, że programowanie to najgorsza rzecz pod słońcem. Bądź myślący. To jest podstawa.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lut 2006 08:55   

Powrót do góry

MasterC
Poziom 3
Poziom 3

Post#15 Post autora tematu 21 Lut 2006 11:24   

Cytat:
zresztą nie wiadomo, gdzie się dostaniesz

Dostać się dostanę tu i tu.
Na koniec 3 gim będę miał około 145-150 a może więcej punktów.
Powrót do góry

Jon-X
Poziom 21
Poziom 21

Post#16 21 Lut 2006 13:45   

Co po gimnazjum?

Ja miałem 160, a w technikum zacząłem się obijać, pić i chodzić na imprezy - w rezultacie powtarzam drugą klasę. Nigdy nie wiadomo :D nawiasem mówiąc jest w porządku, rok dłużej wojsko można olewać. A nigdy nie lubiłem się niepotrzebnych rzeczy uczyć :)
Powrót do góry

Arnold_S.
Poziom 20
Poziom 20

Post#17 21 Lut 2006 16:34   

Co po gimnazjum?

Jest dokładnie tak, jak mówią poprzednicy.

Jeśli się czymś szczerze interesujesz, to rób to!
Rozwijaj się samodzielnie.
Im więcej wysiłku włożysz w edukację za młodu, tym szybciej będziesz mógł "się obijać" w przyszłości. :D
Oczywiście na imprezki+panienki też czas trzeba znaleźć - ale to nie może kolidować z nauką.

Jest internet, są czasopisma elektroniczne, jest biblioteka.
Nikt Cię "za rączkę" prowadzić nie musi w temacie elektroniki. Sam możesz. ;-)

Części elektroniczne pozwalające opanować podstawy poprzez doświadczenia praktyczne, drogie nie są.
Działaj.

Jeśli czujesz, że "to jest to" co chcesz robić, idź do technikum.
Po prostu Technikum+Polibuda wygląda lepiej w CV. :-)
Powrót do góry

Cyborg_3D
Poziom 18
Poziom 18

Post#18 21 Lut 2006 16:42   

Co po gimnazjum?

Czyli po tych postach widzę że lepiej iść na mat-fiz-inf ? Zastanawiałem się nad tym, i chyba skorzystam.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Arnold_S.
Poziom 20
Poziom 20

Post#19 21 Lut 2006 17:59   

Co po gimnazjum?

Człowieku, to nie jest AŻ TAK decydujące, gdzie pójdziesz.
Pójście do technikum/liceum, to nie wyrok.

Ważniejsze co Ty sam robisz w kierunku rozwijania się.
Człowiek się uczy sam!
Konkretna szkoła, a nawet konkretny nauczyciel tylko w tym pomaga(mniej lub bardziej).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Nauka Szkolnictwo -> Co po gimnazjum?
Strona 1 z 1