Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Co po gimnazjum?

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Education -> Co po gimnazjum?
Author
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post from the author of the topic 15 Feb 2006 17:19   

Co po gimnazjum?

Witam!!!
W przyszłości zamierzam iść na AGH automatyka i robotyka.
Mam dylemat gdzie iść po gimnazjum.
W gre wchodzi albo liceum mat-fiz-inf albo technikum wytwarzanie maszyn wspomagane komputerowo.
Co wybrać?
Wierze że użytkownicy tego forum pomogą mi w wyborze.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 15 Feb 2006 17:19   

Back to top

Arnold_S.
Poziom 20
Poziom 20

Post#2 15 Feb 2006 17:45   

Co po gimnazjum?

Technikum. Smile

Helpful message? + -

Back to top

Cyborg_3D
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 15 Feb 2006 18:03   

Co po gimnazjum?

Ja akurat mam taki sam dylemat. Lecz jednak technikum w mojej miejscowosci jest na bardzo dennym poziomie i nawet nie ma takich profilów. Więc ja wybieram się do liceum na mat-fiz-inf.

Pozdrawiam ! Smile

Helpful message? + -

Back to top

liseczq
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 15 Feb 2006 18:22   

Re: Co po gimnazjum?

Ja bym polecił ZSŁ w Krakowie.... Szkoła na naprawde wysokim poziomie..

Helpful message? + -

Back to top

mafii
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 16 Feb 2006 21:14   

Jeżeli chcesz iść na studia techniczne to polecam iść do LO na profil mat-fiz ewentuallnie mat-info. W technikach jest dużo przedmiotów zawodowych kosztem matematyki przede wszystkim.

Helpful message? + -

Back to top

m_wojcik
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 16 Feb 2006 21:25   

Wybór nie jest prosty. Technikum - musi być naprawdę solidne jeśli myślisz o studiach (matma i fizyka są niezbędne na wstępie studiów). ZSŁ w Krakowie powinno być OK.
Ogólniak - nie da Ci praktycznej wiedzy technicznej, do której w technikum jest po prostu lepszy dostęp.
Miałem wielu kumpli i po ogólniakach i po technikach "czujących" temat i cienkich jak szczypiorki - wszędzie można lawirować i wszędzie można się czegoś nauczyć.
Rozważ dostępne szkoły w Twojej okolicy i zastanów się solidnie nad wszystkimi warunkami i okolicznościami które się wiążą z nimi (internat? dojazd?) i podejmij decyzję.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 16 Feb 2006 21:25   

Back to top

Jon-X
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 17 Feb 2006 13:26   

Co po gimnazjum?

Czteroletnie technikum to dość porządna porażka jeśli chodzi o program nauczania. Wstrzymaj się z decyzją - zresztą nie wiadomo, gdzie się dostaniesz - ciekawe jak wyjdą wyniki nowego egzaminu na technika... I czy technikum będzie coś znaczyć, bo wiedzę zdobywa się samemu a nie w szkole! Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 17 Feb 2006 13:26   

Back to top

delma
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 17 Feb 2006 22:13   

no zgadza się ale szkoła udostępnia ci wiedzę. Na przykład w technikach w bibliotekach masz dostęp do wieeeelu czasopism elektronicznych i nie tylko . Choć w wielu technikach sporo nauczycieli według mnie jest niedoedukowanych . Sam uczęszczam do technikum elektronicznego w Rzeszowie i jest tylko jeden nauczyciel który "zachęcił mnie" do pracy mianowicie nauczyciel z układów analogowych hehe , a reszta ?? porażka, z gościem z pracowni się często kłóce bo nie ma racji ( hehe np. gość mi mówi ,że nie ma przebiegu piła, często myli jednostki - porażka pedagogiczna i tyle) Very Happy . Matma i Fizyka faktycznie leżą ,
Mimo to polecam technikum . Jest więcej czasu aby przygotować sie do matury bo w tych gimnazjach to nic nie uczą.
pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

christo
Poziom 19
Poziom 19

Post#9 17 Feb 2006 23:11   

A co myslicie o ZSE w Radomiu? Jestem dopiero w 2 kl. gim. ale juz by wypadalo pomyslec co dalej.

Helpful message? + -

Back to top

paw789
Poziom 16
Poziom 16

Post#10 18 Feb 2006 22:55   

Co po gimnazjum?

Idź do LO, na profil z matematyką. Abyś póżniej nie żalowal na AGH. Niewyobrażacie sobie (uczniowie gimnazjum, LO lub technikum) jaka jest matematyka na I semestrze uczelni wyższych technicznyvh (AGH, Politechniki). Polowa odpada po pierwszym roku, czasami już po pierwszym semestrze, a wszystko za sprawą wyższej matematyki i fizyki, po częsci informatyki. Tak wię jęsli chcesz iść na Politechnikę lub AGH to tylko liceum, najlepiej o profilu mat-fiz, niebędziesz żalowal. Tak jak ktoś pisal wcześniej, w technikum są przedmioty techniczne kosztem matematyki i fizyki, a na pierwszym semestrze uczelni wyższych technicznych jest sama wyższa matematyka i fizyka.

Helpful message? + -

Back to top

MasterC
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 Post from the author of the topic 19 Feb 2006 18:25   

A możecie podać linki do szkół średnich do jakich chodziliście oraz podać profil.

Helpful message? + -

Back to top

liseczq
Poziom 18
Poziom 18

Post#12 19 Feb 2006 20:29   

Witam

Ja chodze tu:

www.tl.krakow.pl mają internat, więc można zamieszkać Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

MasterC
Poziom 3
Poziom 3

Post#13 Post from the author of the topic 20 Feb 2006 23:07   

Sam już nie wiem:|.
Jedni mówią że po tym i po tym nawet sobie radzą na tych studiach.
Inni że po technikum odpadnie się na pierwszym roku.

Helpful message? + -

Back to top

Jon-X
Poziom 21
Poziom 21

Post#14 21 Feb 2006 07:55   

Co po gimnazjum?

To, czy ktoś radzi sobie na studiach, zależy w największej mierze od niego samego. Musisz sam się zastanowić - czy jesteś zdecydowany zostać inżynierem - tak, inżynierem - i umieć matmę i fizę na bardzo wysokim poziomie? Bo potem skończysz liceum, na studiach gleba - czarny scenariusz - i co? Nie będziesz miał w sumie żadnych kwalifikacji, bo papier ukończenia liceum to tylko przepustka na studia, nic więcej. A z ukończonym technikum możesz iść w nieco inną stronę niż studia, może jakieś kursy, szkolenia z zakresu interesujących cię dziedzin techniki? Matmy i fizyki w technikum jest mniej - fakt. I paradoksalnie, z matmą jest trudniej - trzeba przerobić materiał na mniejszej liczbie godzin lekcyjnych.

I pamiętaj - mamy XXI w. Już nikt nie otwiera serwisów RTV i nie naprawia telewizorów. To bez sensu, a to, że ludzie zanoszą TV do starych znajomych "flachowców" wynika tylko z przyzwyczajenia. Idź w kierunku nowoczesnej elektroniki, naucz się Protela, Catii, Autocada - tego uczą w rzadko którym technikum, a jeśli w ogóle uczą, to w parę godzin - śmieszne. Bądź do przodu, bo cały ten program nauczania jest o d.. roztrzaść i 20 lat do tyłu. Nie licząc oczywiście cyfrówki i programowania - chociaż generalnie tam się też rzadko nauczysz czegoś przydatnego. Raczej na przykładzie np. Z80 będziesz miał okazję przejść drogę przez mękę i stwierdzić, że programowanie to najgorsza rzecz pod słońcem. Bądź myślący. To jest podstawa.

Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

MasterC
Poziom 3
Poziom 3

Post#15 Post from the author of the topic 21 Feb 2006 10:24   

Quote:
zresztą nie wiadomo, gdzie się dostaniesz

Dostać się dostanę tu i tu.
Na koniec 3 gim będę miał około 145-150 a może więcej punktów.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 21 Feb 2006 10:24   

Back to top

Jon-X
Poziom 21
Poziom 21

Post#16 21 Feb 2006 12:45   

Co po gimnazjum?

Ja miałem 160, a w technikum zacząłem się obijać, pić i chodzić na imprezy - w rezultacie powtarzam drugą klasę. Nigdy nie wiadomo Very Happy nawiasem mówiąc jest w porządku, rok dłużej wojsko można olewać. A nigdy nie lubiłem się niepotrzebnych rzeczy uczyć Smile

Helpful message? + -

Back to top

Arnold_S.
Poziom 20
Poziom 20

Post#17 21 Feb 2006 15:34   

Co po gimnazjum?

Jest dokładnie tak, jak mówią poprzednicy.

Jeśli się czymś szczerze interesujesz, to rób to!
Rozwijaj się samodzielnie.
Im więcej wysiłku włożysz w edukację za młodu, tym szybciej będziesz mógł "się obijać" w przyszłości. Very Happy
Oczywiście na imprezki+panienki też czas trzeba znaleźć - ale to nie może kolidować z nauką.

Jest internet, są czasopisma elektroniczne, jest biblioteka.
Nikt Cię "za rączkę" prowadzić nie musi w temacie elektroniki. Sam możesz. Wink

Części elektroniczne pozwalające opanować podstawy poprzez doświadczenia praktyczne, drogie nie są.
Działaj.

Jeśli czujesz, że "to jest to" co chcesz robić, idź do technikum.
Po prostu Technikum+Polibuda wygląda lepiej w CV. Smile

Helpful message? + -

Back to top

Cyborg_3D
Poziom 18
Poziom 18

Post#18 21 Feb 2006 15:42   

Co po gimnazjum?

Czyli po tych postach widzę że lepiej iść na mat-fiz-inf ? Zastanawiałem się nad tym, i chyba skorzystam.

Pozdrawiam.

Helpful message? + -

Back to top

Arnold_S.
Poziom 20
Poziom 20

Post#19 21 Feb 2006 16:59   

Co po gimnazjum?

Człowieku, to nie jest AŻ TAK decydujące, gdzie pójdziesz.
Pójście do technikum/liceum, to nie wyrok.

Ważniejsze co Ty sam robisz w kierunku rozwijania się.
Człowiek się uczy sam!
Konkretna szkoła, a nawet konkretny nauczyciel tylko w tym pomaga(mniej lub bardziej).

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  Reply to topic      Main Page -> Forum Index -> Education -> Co po gimnazjum?
Page 1 of 1
Similar topics
Co po gimnazjum w Rzeszowie (7)
Co po gimnazjum. Pomóżcie. (7)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.08 seconds

elektroda.pl topic RSS feed