Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

zatrzymany licznik od wody

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> zatrzymany licznik od wody
Autor
Wiadomość
rook_pl
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 15 Lut 2006 21:36   

Witam. Mam taki problemik, że zatrzymał się mi licznik od wody Metron - przyznaję się bez bicia, że próbowałem neodymu - założyłem i następnego dnia wyjechałem - zapomniałem całkowicie o tym magnesie. Dziś wróciłem po 2 tygodniach, a licznik martwy - ani drgnie. Da się go jakoś naprawić? Ewentualnie jak to zgłosić, by nie ponieść jakiś wygórowanych kosztów.
neodym założyłem z czystej ciekawości - nawet nie był mój - widzę, że potwierdza się niepoularna opinia, że nie warto z tym kombinować. Ale wracjając do tematu - co z tym teraz zrobić?
Powrót do góry

_jta_
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#2 15 Lut 2006 22:53   

Można spróbować rozmagnesować taką cewką do rozmagnesowywania. Może to pomoże...
Powrót do góry

rook_pl
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 Post autora tematu 16 Lut 2006 10:46   

a nie spowoduje to, że licznik zacznie kręcić się jak oszlały?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lut 2006 10:46   

Powrót do góry

forestx
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Gdzieś na Podkarpaciu

Post#4 16 Lut 2006 11:20   

Re: zatrzymany licznik od wody

Ten licznik posiada sprzęgło magnetyczne i pomimo że firma opisuje go jako "antimagnetic" dobry magnes da mu radę. IMHO nic z nim nie zrobisz, najbezpieczniej będzie pie.... go młotkiem i od razu zgłosić wypadek przy pracy (coś spadło przewróciło sie itp.) Nowy licznik kosztuje 50 zł a kara pare klocków ...
Osobiście nie rozumiem ludzi którzy bawią się neodymkami przy licznikach - są prostsze i bezpieczniejsze metody (opisane zresztą na tym forum :D).
Powrót do góry

rook_pl
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 16 Lut 2006 11:35   

@ forestx - a może jakiś link? - nieśmiało poproszę?

naprawdę tylko rozwalenie pozostaje?
Powrót do góry

forestx
Poziom 24
Poziom 24

Post#6 16 Lut 2006 12:18   

Zatrzymanie licznika „wypłynie” przy najbliższym spisywaniu. „Upierdliwy” dostawca wody może dać go do badania i sprawa może się skończyć w sądzie. Jest to wersja najbardziej pesymistyczna. Jak go roz... nie będzie co badać. Wszystko zależy od „upierdliwości” tego kto ci wodę dostarcza. Sugeruję jednak szybko to zgłosić (będzie to plus dla ciebie).

P.S.
Opiekuje się domkiem sąsiada który z całą rodzinką siedzi od pół roku za granicą. W tym czasie wymienili już licznik gazu i prądu bo im „mniej wskazuje” (elektrycy chcieli oczywiście zrobić to na koszt sąsiada :D). Moje tłumaczenie że nikt tam nie mieszka nie jest żadnym argumentem. Jest to piękny przykład „myślenia” w naszym kraju.

Dodano po 7 [minuty]:

Pomysł np jest tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2168224#2168224 - jak to delikatnie opisać? Plombownica za 100zł. Ołów to grosze. Operacja trwa 10 minut. Ciekawe czy mnie juz namierzają :D.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lut 2006 12:18   

Powrót do góry

_jta_
Poziom 26
Poziom 26

Post#7 16 Lut 2006 12:23   

A jak z temperaturą w tym pomieszczeniu, gdzie jest ten licznik? Zamarznięcie uszkadza licznik.
Powrót do góry

rook_pl
Poziom 4
Poziom 4

Post#8 Post autora tematu 16 Lut 2006 15:09   

temperatura - jest na plusie - licznik jest w łazience - schowany w ścianie. w łazience jest nieopomiarowany grzejnik, więc jest tam ciepło.

czyli nie da się tego licznika naprawić? - rozmagnesowanie da coś? czu będzie jeszcze gorzej? Chciałbym go naprawić, bo wymiana to dodatkowe kilkadziesiąt zł.
Powrót do góry

_jta_
Poziom 26
Poziom 26

Post#9 16 Lut 2006 15:18   

Można spróbować rozmagnesować - tylko jeśli on ma magnes, to trzeba dość delikatnie.
Powrót do góry

forestx
Poziom 24
Poziom 24

Post#10 16 Lut 2006 15:47   

W tym liczniku jest przęgło magnetyczne które najprawdopodobniej "załatwiłeś" swoim magnesem, więc należało by je namagnesować raczej :D. (a to się nie uda). Napisz dokładnie typ wodomierza.
Mój kochany brat cioteczny zrobił ten sam numer, ma szczęście w takiej dziurze jak moje miasto sprawę załatwiłem większą flaszką. Na początku myśleliśmu że "coś" się namagnesowało, ale żedne rozmagnesowania nie pomagały. Możesz próbować - w sumie to już żadna różnica. Na elektrodzie jest pare opisów "jak rozmagnesować".
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lut 2006 15:47   

Powrót do góry

rook_pl
Poziom 4
Poziom 4

Post#11 Post autora tematu 16 Lut 2006 16:03   

jest to metron JS 1.5 41

zaraz poszukam opisów, może coś to da. Słyszałem coś o sposobie na lutownicę - to by akurat mi pasowało, ale muszę poczytać
Powrót do góry

blazej630
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 30 Mar 2010 16:20   

Nie kraść wody. Kradzież=Grzech
Powrót do góry

gabik001
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: KORD/EPKK

Post#13 30 Mar 2010 17:00   

A teraz czas rekolekcji , spowiedzi ...
Spoko. Mi rozmrozilo licznik od wody ale zglosilem (po roku bo caly czas przebywam za granica) i wymienili na nowy. Nawet o plombe nie pytali (tamta plombe jakos przypadkiem naderwalem jak tynkowalem piwnice). Z licznikami od wody nie ma tak zle ;)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> zatrzymany licznik od wody
Strona 1 z 1