Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 16 Lut 2006 21:51
    kemysz1
    Poziom 9  

Witam
    proszę o pomoc , może ktoś miał taki przypadek w AWG_681 .
    Na początku programu ,pralka pobiera wodę . Robi cały program na tej wodzie (tak jakby nie było płukań po "drodze") ,aż do wirowania. A nawet wiruje przy przy pełnym zbiorniku.
    Co ciekawe ,że czasem po przerwaniu programu i przestawieniu programatora w położenie wirowania, włączy się pompa i wszystko wygląda OK.
    Pompa mechanicznie sprawna bo nowa, hydrostat sprawny(profilaktycznie otwarłem i wyczyściłem styki),wężyk hydrostatu drożny.
    Czego mam się uczepić, osobiście podejrzewam programator,a może się mylę ?
    Proszę o pomoc

• #2 16 Lut 2006 22:07
    Bleble
    Specjalista AGD

a jak powinna wylewać to pompa pracuje lub jest zasilanie na pompie
    bardzo często zapycha się na połączeniu węża wychodzącego z zbiornika i połączonego z taką plastikową rurą nad pompą

• #3 16 Lut 2006 22:15
    skryn
    Admin grupy AGD

Zapchane przewężenie (cieńki wąż od zbiornika do pompy-filtra). I to należałoby wyczyścić. Częsta awaria.

• #4 16 Lut 2006 22:18
    kemysz1
    Poziom 9  

dziękuję za zainteresowanie, właśnie brak jest zasilania na pompie w miejscach gdzie powinno ono być!!!

• Pomocny post
    #5 16 Lut 2006 22:31
    Bleble
    Specjalista AGD

kemysz1 napisał:
    dziękuję za zainteresowanie, właśnie brak jest zasilania na pompie w miejscach gdzie powinno ono być!!!

no to prześledź po przewodach
    zasilanie pompy na styku 12B
    i powinno się pojawiać na 5,19,24,28,29,33,34,35,46,49,52,57,58,59 skoku programatora
    a z drugiej strony z CL A4

• #6 17 Lut 2006 17:26
    kemysz1
    Poziom 9  

Bardzo dziękuję BLEBLE za podpowiedż , dzięki podpowiedzi wyeliminowałem programator z kręgu podejrzanych.
    Przyczyną kłopotów była przerwa na przewodzie łączącym programator (12B) z pompą.Ułamany przewód raz łączył a raz nie. Gdy pralka była zimna wszystko wygłądało dobrze, a gdy się nagrzała w czasie pracy izolacja rozszerzając się powodowała rozsunięcie się ułamanych końcówek przewodu i to cała usterka. Dziękuję jeszcze raz za podpowiedzi.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty