X

dual sim - obcięcie karty SIM

17 Feb 2006 01:06 LOLouisCyphre
  • #1 17 Feb 2006 01:06
    LouisCyphre
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam!
    kupiłem adapter Dual-sim i mam maly porblem.
    otóż 1 karta ma inny kszatł chipa niz na naklejce z adaptera. czy obcinająć karte SIM cos ukszkodzę?
  • Helpful post
    #2 17 Feb 2006 01:17
    cienkipyrtol
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    zależy w którym miejscu chcesz obciąć. Jeżeli tylko nie naruszy Chipa to możesz śmiało ciąć. Pozdrawiam.
  • #3 17 Feb 2006 11:40
    LouisCyphre
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    no niestety będę musiał ciąć po chipie (czerwona ramka)

• Helpful post
    #4 17 Feb 2006 11:42
    leon.euro
    Spec od GSM
    Helpful post? (0)
    no to uszkodzisz karte jak ruszysz chipa...

pozdrawiam leon.
  • #5 18 Feb 2006 12:10
    LouisCyphre
    Level 9  
    dzięki za odpowiedź
  • Helpful post
    #6 18 Feb 2006 12:13
    wapster89
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Z tego co pamietam to max. mozna ciac do okola chipa bo jak go naruszysz to juz d...a i przepada wszystko.
    Napisz jak sie z tym uporales;)
  • #7 18 Feb 2006 23:52
    LouisCyphre
    Level 9  
    na razie nie będzie cięcia, dopóki nie upewnię się że można

na starszej karcie z prostokątnym chipem tez muszle lekko wiejchać - tylko że ludzie to cięli i działa
  • Helpful post
    #8 19 Feb 2006 11:03
    Manix
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Tą część chipa ktorą chcesz obciąć najlepiej jest delikatnie zeszlifować. Zdjęcie jest słabej jakości, ale nie powinieneś nic uszkodzić, gdyż te pady z prawej strony nie są podłączone do chipa. Chip używa trzech środkowych rzędów (boczne są nie obsługiwane). Przycinałem rózne typy kart i nigdy nie było problemu.
  • Helpful post
    #9 19 Feb 2006 12:16
    djtonka
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    no ja tez to badziewie kupiłem, mialem obawy ale zaczalem od mniej waznej karty i trzeba bylo sie wiecej wciac niz ten dolaczony arkusz,smialo jest sporo miejsca. z druga tez mi poszlo dobrze, tyle ze sie okazalo ze moj siemens nie czyta tego urzadzenia tzn. nie zmienia kart niezaleznie od tego czy sa wlaczone zadanie PINU czy tez nie, kombinowalem tak i siak i dupa blada wiec nie polecam tego do siemensa.POZDRO
  • Helpful post
    #10 19 Feb 2006 13:07
    Rambo305
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    moja rada to zebys pocwiczyl na jakis starych simach a tego narpierw obetnij dookola to sam styk(blaszka)z chipem tobie powinien odpasc od plastiku a wtedy juz zobaczysz gdzie sa laczenia a co z tym idzie gdzie mozesz ciac a gdzie sie trzymac zdaleka.tylko niezapomnij zostawic troche miejsca od styku.i dobrze sie przygotuj zeby niebylo ze bedziesz robic to tempym nozem.
  • Helpful post
    #11 19 Feb 2006 15:40
    elektryk
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Sam chip to prostokącik o boku około 1-1.5, znajduje się pod złotymi stykami, jeśli nie uszkodzisz go mechanicznie to możesz przycinać dowolnie.
  • #12 19 Feb 2006 15:54
    LouisCyphre
    Level 9  
    mam SE K700i i powinnio działać,
    Mój poprzedni DUAL-SIM był z tasiemka ale nie wchodził do obudowy:(

dzięki za rady, chyba jednak potnę te karty, może wcześniej uda mi się dorwać jakiś lepszy aparat i wrzucę zdęcia

EDIT:
    wrzucam zdjęcia w lepszej jakości

same karty

karty z naklejkami, które pokazuja jak wycinać i adapter dual-sim

jeśli mógłby ktoś zaznaczyć gdzie moge to ciachnać byłbym wdzięczny
  • Helpful post
    #13 21 Feb 2006 10:17
    Manix
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Tak jak zaznaczone możesz śmiało ciąć. Wypadałoby tylko tą naklejkę z lewej ułożyć do przycięcia ciut dokładniej (obrócić trochę w lewo) i będzie ok. Jak pisałem po brzegach lepiej obciąć z milimetrowym zapasem i później delikatnie obrobić pilniczkiem.
  • Helpful post
    #14 21 Feb 2006 11:47
    djn
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Jeśli karty są dwóch róznych operatorów to śmiało tnij, nic nie uszkodzisz...
    Jeśli są jednego operatora to spytaj najpierw sprzedawcy czy dual będzie działał, bo mało jest takich, które działają z takimi kartami.
  • Helpful post
    #15 21 Feb 2006 14:30
    Rambo305
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    ciebie interesuje to co zaznaczyłem na różowo jeżeli to uszkodzisz to możne być złe(najważniejsze są styki do tych płytek zobaczysz od strony chipa to takie małe druciki one muszą być cale)ale jak widzę na zdjęciu to zostanie tobie jeszcze nawet zapas.

powodzenia[/img]
  • #16 21 Feb 2006 18:45
    LouisCyphre
    Level 9  
    djn => obie karty sa z Plusa. Pytałem kilku sprzedawców czy będzie pasować ale większość nie wie, część twierdzi, że tak (ale nie za bardzo im ufam - każdy chce zarobić). Dual-SIMa kupiłem na allegro z linku zamieszczonego na forum Sony-Ericsson, z tematu o moim telefonie więc powinno działać. Tam niestety nie mogłem się zarejestrować. Trochę mam cykora bo to karty z abonamentem wiec jeśli spierniczę to zapłacę za nowe.

Rambo305 =>dzięki, będę uważał. Bardziej jednak się boję, że schrzanię tę kartę z prawej (owalny chip)
  • Helpful post
    #17 21 Feb 2006 21:23
    djn
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    na allegro nowe simplusy po 1,25 sprzedają, kup pare i potrenuj:)
    Przy okazji sprawdzisz czy działa w tej samej sieci...
    a przyciąć można o wiele dalej niż pozwala szablon bo sam kiedyś przycinałem sporo kart i parę zjechało a każda działała dalej, więc nie ma strachu:)
  • Helpful post
    #18 21 Feb 2006 22:40
    Rambo305
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    O ta po prawej możesz być spokojny bo wzór nawet nie nachodzi na środkowe styki wiec operacja jest w zupełności bezpieczna.
    Bardziej bym się zatroszczył o karty które na pewno dostałeś na wypadek gdyby ci się dualsim znudził, bo to one są licho zrobione.
    A tak to sam czegoś takiego używam i jest dobrze w niektórych telefonach trochę ciężko się tego dualsima wkłada ale w sony ericssonach bynajmniej w tych co sprawdzałem zawsze działał. Chociaż jest dożo telefonów na których nie działa np. wszelkie Motorole nie udało mi się znaleźć ani jednej widać ten typ tak ma :\
  • #19 27 Feb 2006 12:50
    LouisCyphre
    Level 9  
    djn - uratowałes mi karty chłopie swoją radą - masz browca jak cię gdzies spotkam :P

dzięki wszystkim za pomoc, niestety moje wysiłki spełzły na niczym

kupiłem na allegro tanie startery, dobrze powycinałem (wsadzane pojedynczo działają), instaluje do adaptera, wkładam do telelefony, właczam i.....

"włóż karę sim"

albo oczywiście miałem szczęcie (zeby tak w TOTKA było) i dostałem walnięty egzemplarz albo coś nie współpracuje
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products