Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel Astra 1,6 C16NZ gaz '92

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Opel Astra 1,6 C16NZ gaz '92
Autor
Wiadomość
nowy25
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: łódź

Post#1 Post autora tematu 23 Lut 2006 10:56   

Cześć mam pytanie posiadam taki samochodzik, z którym mam malutki, lecz upierdliwy problem. Mianowicie jakiś czas temu zaczął dosyć głośno chodzić silnik( efekt taki jak by się zdjęło rurę gumową między filtrem powietrza a silnikiem). I zmienił się kąt zapłonu, bo jak byłem u mechanika to mi przestawiał kopułkę o ładnych parę stopni. Ale ja nic tam nie ruszałem a samo raczej nie możliwe żeby aż tak się przesunęło. Więc podejrzenie padło na pasek rozrządu. Pasek został wymieniony, czy przeskoczył to nie wiem. A silnik chodzi jak chodził, czyli do luftu. Na benzynce to przyspiesza tylko do 2-3 tysięcy obrotów a potem efekt braku paliwa. (Paliwa prawie pełny bak) a na gazie chodzi głośno i o przyspieszeniu to też można pomarzyć. Czy to coś poważnego? Bo jak pojadę do mechanika.......... To wiecie jak mnie skasuje na kasę. Pomocy!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2006 10:56   

Powrót do góry

wojtekryba
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: tarnowskie góry

Post#2 23 Lut 2006 11:04   

Re: Opel Astra 1,6 C16NZ gaz '92

Gdzie masz zamontowany mixer? jeżeli pod wtryskiwaczem to sprawdz czy nie wciągneło uszczelek robi sie fałszywe powietrze,głośno chodzi i
zubaza sie mieszanka stąd brak mocy
Powrót do góry

nowy25
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 23 Lut 2006 11:07   

wojtekryba napisał:
Gdzie masz zamontowany mixer? jeżeli pod wtryskiwaczem to sprawdz czy nie wciągneło uszczelek robi sie fałszywe powietrze,głośno chodzi i
zubaza sie mieszanka stąd brak mocy

mikser tzn. przekładka ?? jesli tak to jest nad wtryskiem.
Powrót do góry

wojtekryba
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 23 Lut 2006 11:08   

mixer to mieszalnik gazu i powietrza, sprawdż również poduszkę mocowania całego zespołu wtryskiwacza czy sie nie rozerawła
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Lut 2006 11:08   

Powrót do góry

nowy25
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 24 Lut 2006 10:37   

wojtekryba napisał:
mixer to mieszalnik gazu i powietrza, sprawdż również poduszkę mocowania całego zespołu wtryskiwacza czy sie nie rozerawła

uszczelki w porządku a jak sprawdzić tą poduszke ??? zna ktoś może kolejność podłączenia kabli wysokiego napięcia???
Powrót do góry

wojtekryba
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 24 Lut 2006 11:00pomocny post - solucja   

spróbuj jeszcze raz opisać pracę silnika na wolnych obroytach
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lut 2006 11:00pomocny post - solucja   

Powrót do góry

nowy25
Poziom 7
Poziom 7

Post#7 Post autora tematu 24 Lut 2006 11:33   

wojtekryba napisał:
spróbuj jeszcze raz opisać pracę silnika na wolnych obroytach

hmm a więc
Hm a więc. Problem zaczął się, jakie 3 miesiące temu, gdy pękła mi rura gumowa miedzy filtrem i silnikiem ( samochód chodził okropnie głośno.) Z uwagi na to, że nie miałem 80 zł na nowy poczekałem do wypłaty i tak jeździłem. Uszczelniłem tą rurę tylko taśmą w miedzy czasie kupiłem nowe świece i kable i tą nieszczęsną rurę. Po wymianie tego wszystkiego okazało się ze silnik chodzi dość głośno i przy gwałtownym dodaniu gazu jest metaliczny dziwęk dochodzący mniej więcej z 1 gara. Nadszedł czas zmiany oleju, gdy pojechałem na zmianę powiedziałem mechanikowi o problemie głośnej pracy silnika. ( Zrobił zamyśloną minę i sprawdził ustawienie zapłonu – kopułki. Stwierdził, że przestawił się zapłon i spytał się czy ktoś to ruszał??? Ja w życiu tego nie ruszałem. Ustawił zapłon. I silnik chodził ciut ciszej, ale nie tak jak wcześniej. Padła diagnoza. Pasek rozrządu musiał przeskoczyć. Wiec pokornie zakupiłem wszystko i po wymianie bez zmian!!!! Wiec tak sobie jeździłem, aż do momentu jak mi gazu brakło i musiałem przerzucić na benzynie po przełączeniu zaistniał efekt braku benzyny silnik na wolnych obrotach chodzi troszkę nierówno, bo obroty spadają do ok. 5000- 600 i po chwili podnosi do 0k 900 ruszając na benzynie rusza, ale gdy osiąga ok. 2000 przestaje ciągnąć. Jak ostatni było dość wilgotno to niechciał odpalić na benzynie?.Załapywał i gasł i tak kilka krotnie a gdy wkońcu załapał z wielkim trudem to puścił czarną chmurę z rury i było Oki. Ale podczas jazdy na gazie w początkowej fazie(na zimnym silniku) przerywał przy szybkim dodawaniu gazu. Po rozgrzaniu jest w miarę ok., bo nie przerywa. A i na benzynie gaz zaczyna skakać jak żabka. Czyli to tak wygląda, że silnik bez obciążenia chodzi a przy obciążeniu to słabiutko. A na gazie to jest lepiej, bo nawet jeździ, ale głośno i bez mocy, jaką posiadał przedtem. Mnie zastanawia ten zapłon jak sam się mógł przestawić o tak dużo. A i jeszcze jedno mechanik ten........... Uszkodził mi czujnik temperatury. (tą blaszkę, w którą się wtyka kabelek) zlutował tą blaszkę z końcówką, która została w czujniku. Temperaturę wskazuję. Nie wiem czy to ma jakiś związek.
Stąd pytanie o kolejność kabli
a i jeszcze jedno jakiś czas temu zaczepiłem miską o asfalt :):) nasze piękne drogi :):) ale mechanik oglądał to i stwierdził że jest oki
Powrót do góry

pawelsiara74
Poziom 18
Poziom 18

Post#8 24 Lut 2006 11:40   

Witam
Ja bym się zajął zaworem recyrkulacji spalin.... a dokładniej to bym go zaslepił...
Pozdrawiam
Powrót do góry

wojtekryba
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 24 Lut 2006 11:44   

Z przykrością stwierdzam iż opisane przez ciebie objawy sa najprawdopodobniej powiązaniem kilku usterek (wprowadzonych przez MECHANIKA???? i Ciebie naprawdę niemożliwe jest wyprostowanie problemu na forum proponuję konkretnego fachowca.Pozdrawiam
Powrót do góry

nepek59
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Wieluń

Post#10 24 Lut 2006 11:55   

Witam, jeśli zapłon trzeba było przestawić o kilka stopni to ja sprawdziłbym najpierw ustawienie kół rozrządu. W zimie gdy silnik jest zimny i są wielkie opory kręcemia a zwłaszcza przy zapalaniu na zaciąg pasek rozrządu może przeskoczyć.
Powrót do góry

nowy25
Poziom 7
Poziom 7

Post#11 Post autora tematu 24 Lut 2006 12:04   

nepek59 napisał:
Witam, jeśli zapłon trzeba było przestawić o kilka stopni to ja sprawdziłbym najpierw ustawienie kół rozrządu. W zimie gdy silnik jest zimny i są wielkie opory kręcemia a zwłaszcza przy zapalaniu na zaciąg pasek rozrządu może przeskoczyć.

ustawienie kół ok
tak jak powinno być
zna ktos kolejność połączenia kabli wysokiego napięcia
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lut 2006 12:04   

Powrót do góry

pawelsiara74
Poziom 18
Poziom 18

Post#12 24 Lut 2006 12:26   

1-3-4-2 nr 1 to na kopułce jest przy takim ząbku... jest dwa ząbki na kopułce jeden jest wiekszy a drugi mniejszy przy tym mniejszym ma byc podpiety kabel z pierwszej swiecy (jezeli kopułka jest założona to jest to w dolnej części z przodu.....) a później to zgodnie z ruchem wałka rozżądu czyli w przeciwna strone do ruchu wskazówek zegara....
pozdrawiam
Powrót do góry

wojtekryba
Poziom 22
Poziom 22

Post#13 24 Lut 2006 12:37   

może pomoże

Załączniki:
Powrót do góry

nowy25
Poziom 7
Poziom 7

Post#14 Post autora tematu 24 Lut 2006 13:39   

pawelsiara74 napisał:
1-3-4-2 nr 1 to na kopułce jest przy takim ząbku... jest dwa ząbki na kopułce jeden jest wiekszy a drugi mniejszy przy tym mniejszym ma byc podpiety kabel z pierwszej swiecy (jezeli kopułka jest założona to jest to w dolnej części z przodu.....) a później to zgodnie z ruchem wałka rozżądu czyli w przeciwna strone do ruchu wskazówek zegara....
pozdrawiam

patrząc na ten rys to pierwszy gar jest od lewej ????
Powrót do góry

pawelsiara74
Poziom 18
Poziom 18

Post#15 24 Lut 2006 14:05   

Witam
przepraszam ale pomyliłem się z pospiechu i podalem od tyłu... poprawiam moja poprzednia wypowiedź....
Pierwszy cylinder to ten od lewej.
na ponizszym rysunku który zapozyczyłem od kolegi wojtekryba rozpisałem jak to leci... na kopułce nie ma zaznaczonego 2 kabla ponieważ nie widac go zabardzo.. ale wiadomo chyba który to jest bo innego nie ma... tzn jest na samym środku ale to wiadomo dokąd idzie.... :)
jeszcze raz przepraszam za pomyłkę
pozdrawiam

Załączniki:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Opel Astra 1,6 C16NZ gaz '92
Strona 1 z 1