Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Opel Astra 1,6 C16NZ gaz '92

nowy25 23 Lut 2006 09:56
  • #1 23 Lut 2006 09:56
    nowy25
    Poziom 9  

Cześć mam pytanie posiadam taki samochodzik, z którym mam malutki, lecz upierdliwy problem. Mianowicie jakiś czas temu zaczął dosyć głośno chodzić silnik( efekt taki jak by się zdjęło rurę gumową między filtrem powietrza a silnikiem). I zmienił się kąt zapłonu, bo jak byłem u mechanika to mi przestawiał kopułkę o ładnych parę stopni. Ale ja nic tam nie ruszałem a samo raczej nie możliwe żeby aż tak się przesunęło. Więc podejrzenie padło na pasek rozrządu. Pasek został wymieniony, czy przeskoczył to nie wiem. A silnik chodzi jak chodził, czyli do luftu. Na benzynce to przyspiesza tylko do 2-3 tysięcy obrotów a potem efekt braku paliwa. (Paliwa prawie pełny bak) a na gazie chodzi głośno i o przyspieszeniu to też można pomarzyć. Czy to coś poważnego? Bo jak pojadę do mechanika.......... To wiecie jak mnie skasuje na kasę. Pomocy!

• #2 23 Lut 2006 10:04
    wojtekryba
    Poziom 32  

Gdzie masz zamontowany mixer? jeżeli pod wtryskiwaczem to sprawdz czy nie wciągneło uszczelek robi sie fałszywe powietrze,głośno chodzi i
    zubaza sie mieszanka stąd brak mocy

• #3 23 Lut 2006 10:07
    nowy25
    Poziom 9  

wojtekryba napisał:
    Gdzie masz zamontowany mixer? jeżeli pod wtryskiwaczem to sprawdz czy nie wciągneło uszczelek robi sie fałszywe powietrze,głośno chodzi i
    zubaza sie mieszanka stąd brak mocy

mikser tzn. przekładka ?? jesli tak to jest nad wtryskiem.

• #4 23 Lut 2006 10:08
    wojtekryba
    Poziom 32  

mixer to mieszalnik gazu i powietrza, sprawdż również poduszkę mocowania całego zespołu wtryskiwacza czy sie nie rozerawła

• #5 24 Lut 2006 09:37
    nowy25
    Poziom 9  

wojtekryba napisał:
    mixer to mieszalnik gazu i powietrza, sprawdż również poduszkę mocowania całego zespołu wtryskiwacza czy sie nie rozerawła

uszczelki w porządku a jak sprawdzić tą poduszke ??? zna ktoś może kolejność podłączenia kabli wysokiego napięcia???

• Pomocny post
    #6 24 Lut 2006 10:00
    wojtekryba
    Poziom 32  

spróbuj jeszcze raz opisać pracę silnika na wolnych obroytach

• #7 24 Lut 2006 10:33
    nowy25
    Poziom 9  

wojtekryba napisał:
    spróbuj jeszcze raz opisać pracę silnika na wolnych obroytach

hmm a więc
    Hm a więc. Problem zaczął się, jakie 3 miesiące temu, gdy pękła mi rura gumowa miedzy filtrem i silnikiem ( samochód chodził okropnie głośno.) Z uwagi na to, że nie miałem 80 zł na nowy poczekałem do wypłaty i tak jeździłem. Uszczelniłem tą rurę tylko taśmą w miedzy czasie kupiłem nowe świece i kable i tą nieszczęsną rurę. Po wymianie tego wszystkiego okazało się ze silnik chodzi dość głośno i przy gwałtownym dodaniu gazu jest metaliczny dziwęk dochodzący mniej więcej z 1 gara. Nadszedł czas zmiany oleju, gdy pojechałem na zmianę powiedziałem mechanikowi o problemie głośnej pracy silnika. ( Zrobił zamyśloną minę i sprawdził ustawienie zapłonu – kopułki. Stwierdził, że przestawił się zapłon i spytał się czy ktoś to ruszał??? Ja w życiu tego nie ruszałem. Ustawił zapłon. I silnik chodził ciut ciszej, ale nie tak jak wcześniej. Padła diagnoza. Pasek rozrządu musiał przeskoczyć. Wiec pokornie zakupiłem wszystko i po wymianie bez zmian!!!! Wiec tak sobie jeździłem, aż do momentu jak mi gazu brakło i musiałem przerzucić na benzynie po przełączeniu zaistniał efekt braku benzyny silnik na wolnych obrotach chodzi troszkę nierówno, bo obroty spadają do ok. 5000- 600 i po chwili podnosi do 0k 900 ruszając na benzynie rusza, ale gdy osiąga ok. 2000 przestaje ciągnąć. Jak ostatni było dość wilgotno to niechciał odpalić na benzynie?.Załapywał i gasł i tak kilka krotnie a gdy wkońcu załapał z wielkim trudem to puścił czarną chmurę z rury i było Oki. Ale podczas jazdy na gazie w początkowej fazie(na zimnym silniku) przerywał przy szybkim dodawaniu gazu. Po rozgrzaniu jest w miarę ok., bo nie przerywa. A i na benzynie gaz zaczyna skakać jak żabka. Czyli to tak wygląda, że silnik bez obciążenia chodzi a przy obciążeniu to słabiutko. A na gazie to jest lepiej, bo nawet jeździ, ale głośno i bez mocy, jaką posiadał przedtem. Mnie zastanawia ten zapłon jak sam się mógł przestawić o tak dużo. A i jeszcze jedno mechanik ten........... Uszkodził mi czujnik temperatury. (tą blaszkę, w którą się wtyka kabelek) zlutował tą blaszkę z końcówką, która została w czujniku. Temperaturę wskazuję. Nie wiem czy to ma jakiś związek.
    Stąd pytanie o kolejność kabli
    a i jeszcze jedno jakiś czas temu zaczepiłem miską o asfalt :):) nasze piękne drogi :):) ale mechanik oglądał to i stwierdził że jest oki

• #8 24 Lut 2006 10:40
    pawelsiara74
    Poziom 22  

Witam
    Ja bym się zajął zaworem recyrkulacji spalin.... a dokładniej to bym go zaslepił...
    Pozdrawiam

• #9 24 Lut 2006 10:44
    wojtekryba
    Poziom 32  

Z przykrością stwierdzam iż opisane przez ciebie objawy sa najprawdopodobniej powiązaniem kilku usterek (wprowadzonych przez MECHANIKA???? i Ciebie naprawdę niemożliwe jest wyprostowanie problemu na forum proponuję konkretnego fachowca.Pozdrawiam

• #10 24 Lut 2006 10:55
    nepek59
    Poziom 13  

Witam, jeśli zapłon trzeba było przestawić o kilka stopni to ja sprawdziłbym najpierw ustawienie kół rozrządu. W zimie gdy silnik jest zimny i są wielkie opory kręcemia a zwłaszcza przy zapalaniu na zaciąg pasek rozrządu może przeskoczyć.

• #11 24 Lut 2006 11:04
    nowy25
    Poziom 9  

nepek59 napisał:
    Witam, jeśli zapłon trzeba było przestawić o kilka stopni to ja sprawdziłbym najpierw ustawienie kół rozrządu. W zimie gdy silnik jest zimny i są wielkie opory kręcemia a zwłaszcza przy zapalaniu na zaciąg pasek rozrządu może przeskoczyć.

ustawienie kół ok
    tak jak powinno być
    zna ktos kolejność połączenia kabli wysokiego napięcia

• #12 24 Lut 2006 11:26
    pawelsiara74
    Poziom 22  

1-3-4-2 nr 1 to na kopułce jest przy takim ząbku... jest dwa ząbki na kopułce jeden jest wiekszy a drugi mniejszy przy tym mniejszym ma byc podpiety kabel z pierwszej swiecy (jezeli kopułka jest założona to jest to w dolnej części z przodu.....) a później to zgodnie z ruchem wałka rozżądu czyli w przeciwna strone do ruchu wskazówek zegara....
    pozdrawiam

• #14 24 Lut 2006 12:39
    nowy25
    Poziom 9  

pawelsiara74 napisał:
    1-3-4-2 nr 1 to na kopułce jest przy takim ząbku... jest dwa ząbki na kopułce jeden jest wiekszy a drugi mniejszy przy tym mniejszym ma byc podpiety kabel z pierwszej swiecy (jezeli kopułka jest założona to jest to w dolnej części z przodu.....) a później to zgodnie z ruchem wałka rozżądu czyli w przeciwna strone do ruchu wskazówek zegara....
    pozdrawiam

patrząc na ten rys to pierwszy gar jest od lewej ????

• #15 24 Lut 2006 13:05
    pawelsiara74
    Poziom 22  

Witam
    przepraszam ale pomyliłem się z pospiechu i podalem od tyłu... poprawiam moja poprzednia wypowiedź....
    Pierwszy cylinder to ten od lewej.
    na ponizszym rysunku który zapozyczyłem od kolegi wojtekryba rozpisałem jak to leci... na kopułce nie ma zaznaczonego 2 kabla ponieważ nie widac go zabardzo.. ale wiadomo chyba który to jest bo innego nie ma... tzn jest na samym środku ale to wiadomo dokąd idzie.... :)
    jeszcze raz przepraszam za pomyłkę
    pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty