Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna gitarowa 4xARZ6608 w pięć godzin ;)

CAMARENA 23 Lut 2006 18:12 6401 24
  • Pudło ma wymiary 56x52x25cm
    Umieszczone są cztery głośniki ARZ6608 zrobiona jest na 8Ω
    Gra całkiem nieźle trochę brakuje w niej dołu (w prawdzie testowałem ją na razie na wzmaku od wierzy DIORY ale myślę że na typowo gitarowym i z korektorem będzie lepiej;))
    pozrdawiam

Fajne!
  • #2 23 Lut 2006 20:15
    Usunięty
  • #3 23 Lut 2006 20:23
    tatapiotrka
    Poziom 11  

Witam, paczka wygląda bardzo porządnie - gratulacje. Zrobiłeś ją zamkniętą, czy z otwartym częściowo tyłem, i pod jaki wzmaczek docelowo będzie podpięta ?

• #4 23 Lut 2006 20:24
    dywan86
    Poziom 18  

no ladnie i ciekawie, gra tez napewno przyzwoicie, daj wiecej fotek i wiecej mocy jej daj:)

• #5 23 Lut 2006 20:40
    ozman
    Poziom 21  

Nie wiem czym tu sie podniecać. Głośniki szerokopasmowe do gitary? Miękkie zawieszenie?.

Podaj kolego wiecej informacji na temat zastosowanych materiałow.

• #6 23 Lut 2006 20:45
    CAMARENA
    Poziom 23  

obodowa jest zamknięta,jutro dodam kilka fotek
    docelowo ma chodzić z TDA7293(choć jak 7294 wystrzeliła to mam trochę wątpliwości,nie chciałbym by cztery membrany frywały po pokoju;)
    wymyśliłem se że zrobię taki patent:wykorzystuję korektor radmora,wyrzyciłem z niego wszystko prucz jednego kanału,który wykorzystam do korekcji,dołożyłem końcówę(ale jeszcze nie mam do niej zaufania;) i zabezpieczenie głośników by odłączały sie jak napięcie na wyjściu się pojawi a reszte potencjometrów wykorzystam do wbudowanych efektów(jakieś echo,phaser,fuzz)
    jak sieę wam pomysł podoba?

Dodano po 2 [minuty]:

ozman napisał:
    Nie wiem czym tu sie podniecać. Głośniki szerokopasmowe do gitary? Miękkie zawieszenie?.

Podaj kolego wiecej informacji na temat zastosowanych materiałow.

płyta,derma,wkręty nie ma się czym podniecać;)

• #7 23 Lut 2006 20:47
    karlos79
    Poziom 33  

Witam

Gratuluje fajną paczke poskładałeś :)
    Jak możesz to daj fotki akwarim :)

Pozdrawiam

• #8 23 Lut 2006 21:04
    bocian90
    Poziom 27  

Widzę że kolega Ozman pochwalił się wiedzą o sprzęcie gitarowym.Ja równierz sie na nim nieznam ale przecież te głosniki nie mają miękkiego zawieszenia tylko twarde typowo "estradowe" i świetnie się nadają do gitary.

• #9 23 Lut 2006 21:17
    tatapiotrka
    Poziom 11  

bocian90 - masz całkowitą słuszność, te głośniczki są na twardym zawieszeniu i ktoś już tutaj robił na nich paczkę gitarową. Do cleanu nadają się wyśmienicie, gorzej jest na przesterze - trochę dużo jest "siary", ale za tą cenę ...

• #10 23 Lut 2006 21:40
    ozman
    Poziom 21  

Nie rozumiem tego zachwytu. Może głośników nie znam super ale dlaczego standardem są eminence, celestion i fane. Kolega pisze że duzo siary, a co to oznacza - to oznacza że przenosza głośniki za dużo góry. Pasmo gitarowe to maksymalnie 5kHz.

Chodziło mi o szczególy typu czy to sklejka, czy płyta wórowa czy MDF czy inna i jak jej grubosc została zastosowana.

Widze że wiekszość kolegów to ocenia wizualnie.

• #11 23 Lut 2006 21:57
    tatapiotrka
    Poziom 11  

"ozman"- wymienione przez Ciebie głośniki są oczywiście standardem - w pewnej, raczej wysokiej strefie cenowej. Rozpoczynając zabawę z wiosłem bez odpowiedniej sumy pln trzeba radzić sobie w inny sposób, np. kupując arz-ty, aha, można tą "tubkę" w środku membrany potraktować żyletką, zniknie trochę góry. Popieram pytanie dotyczące materiałów użytych do budowy paczki.

• #12 24 Lut 2006 00:13
    Tremolo
    Poziom 43  

To sa małe głośniczki przez to może basu w nich brakować jesli chodzi o muzykę. generalnie glośniki calkiem przyjemnie grają z ... gitara basową na klangu i "technikach szuranych"

Jesli chodzi o samo wykonanie to jest niezłe. Ciekawi mnie gdzie dostałeś te 4-ry osłony to są osmiocalówki? I ciekawi mnie metoda montażu głośników. No i budowa wewnętrzna samej skrzyni.

• #13 24 Lut 2006 17:42
    CAMARENA
    Poziom 23  

wszystko kupiłem w http://www.prolech.com.pl/
    (mają naprawdę dużo wszystkiego i dobre ceny)z moim upustem głośniki z grilami wyszły jakieś 105 zł
    skrzynia jest skręcona z płyty wiórowej gr ok.15mm wkrętami regipsiwymi i sklejona
    potem koleś tapicer obciegnął ją dermą i obstrzelał pistoletem
    pierwszy głośnik przykreciłem 2wkrętami a następnie grilem lecz gdy zobaczyłem jak gril mocno dociska to następne trzyma tylko grill
    na razie nie miałem jej czym dobrze zasilić ale jakby mi zbyt wysoko grała,trochę brak jej dołu

• #14 24 Lut 2006 21:33
    CAMARENA
    Poziom 23  

Skrzynię zrobiłem podobnie jak budkę dla ptaków;) co tu się rozpisywać
    miałem kawałki płyty wiorowej 56x52cm więc w sam raz nadawały się na przód i tył,boki dałem25centymetrowe z tym,że cofnąłem 2cm przednią ściankę
    --
    wykonałem to z płyty o grubości ok15mm by zmniejszyć ciężar;)
    --
    potencjalnym ''budowniczym'' polecam najpierw całą konstrukcję skleić i skręcić a potem zająć się wykańczaniem dermą
    obciąganie dermą to takie dwuznaczne Wink wiec wykończcie dermą;)
    pozdrawiam i dziękuję za wszelkie opinię
    ps.mr.mnej boli serce jak wyfruną 4 głosniki za 100 niż jeden za 300:)

• #15 25 Lut 2006 15:19
    ROŚ
    Poziom 15  

6 wam. Paczka fajna - typowo gitarowa - duża skuteczność na estradzie :) to są 4 x 10"? szkoda że nie ma uchwytów .... jak to bedziesz dźwigał na koncerty :) POZDR

• #17 25 Lut 2006 23:39
    Tremolo
    Poziom 43  

4x8" dość głośne ale słyszałem już głosniejsze.

Ciekawi mnie skąd tyle pucharów.

po za tym nie ładnie pisac pod post postem przedzielając zalacznikami.

OZZman głośniki sa na twardym zawieszeniu celulozowym.

Do gitary moze nie za bardzo, chyba, ze na cyfrowych przesterach, lub bez "lejków" ale generalnie, stosunek CENA-JAKOŚĆ to jest po prostu masakra. To tak jakby się Eminency 12" kupowało po 99 zlotych.

• #18 26 Lut 2006 12:28
    CAMARENA
    Poziom 23  

pisałem post pod postem bo nie chciało mi wkleić kolejnej fotki więc wybrałem taką drogę
    puchary są mego syna za wyniki w żeglarstwie w klasie Cadet najlepsze miejsce to wszystkie wygrane regaty w polsce w sezonie 2005,12miejsce na mistrzostwach europy w Anglii i 6 na mistrzostwach swiata w Hiszpanii
    pozdrawiam

• #19 14 Sty 2007 19:24
    slavo666
    Poziom 17  

Bardzo fajna konstrukcja. Zamierzam zrobić taką samą ze względu na niskie koszty i dobre (jak na głośniki za 25zł) parametry. Mam pytanie dotyczące skrzyni. Czy obliczałeś jej wymiary? Nie lepiej byłoby zrobić jakieś otwory? Chodzi mi głównie o zwiększenie "dołu". Mam obecnie piecyk na jednym takim głośniczku i według mnie gra lepiej w częściowo otwartej obudowie.

• #20 14 Sty 2007 19:32
    Tremolo
    Poziom 43  

Zwiększenie dołu uzyskamy przez dodanie samych głosników. W przypadku konstrukcji 4-głośnikowych nie stosuje się otwartych tyłów - taka jakaś tradycja Co innego przy 2x 2x8" czyli dwóch trumienkach na 2x8" tych Teslach. Ale tak naprawdę lepiej dla większego basu trzeba zastosować głośnik o większej membranie na przykład GD30/50 czy jakieś z Regenta/Vermony. A jak chcesz rzeczywiście chcesz mieć dobre pasmo basowe polecam Celestion Vintage 30

• #21 15 Sty 2007 03:27
    _jjb
    Poziom 11  

Nie chce offtopowac, ale mam tylko jedno pytanie. Czy te glosniki nadadza sie do gitary basowej? Potrzebuje sklecic jakas mala kolumienke, wlasnie na 8" glosnikach i tylko Tesla jest w moim obecnym zasiegu finansowym. Moze sa jakies inne 8" Tesle, ktore nizej schodza, a kosztuja tyle samo?

• #22 15 Sty 2007 09:34
    demanufacture
    Poziom 17  

jakos by tam zagraly. napewno musialy by miec obudowe zamknieta. nie uzyskalbys dobrego basu z czegos takiego. ja bym juz sie skusil na 2x10" mniej wiecej taki sam koszt a cena nizsza. z tanich glosnikow mozesz sprobowac estradowy STX 27 czy Icoon 10" szerokopasmowy (tyle ze bedziesz musial wyciac lejki). oba glosniki maja dobre charakterystyki a Icoon bedzie cie kosztowac mniej wiecej tyle co te tesle. ostatecznie jezeli nie chodzi ci o dynamike mozesz zlozyc cos na 15"

• #23 17 Sty 2007 00:38
    _jjb
    Poziom 11  

Ech. Wiesz, ja mam juz dosc porzadny sprzet, w tym pake 2x12 i pake 1x15. Po prostu potrzebuje czegos malego i bardzo, ale to bardzo mobilnego, jednoczesnie niedrogim kosztem. Stad ta mysl o 8".

• #24 23 Sty 2007 16:22
    PanRafal
    Poziom 10  

Gdzie można kupić takie głośniki? i W ogóle to jakie będa najlepsze głośniki cena/jakość (do 50zł/szt) do budowy paczki?

• #25 23 Sty 2007 17:44
    opatahalamia
    Poziom 12  

Najprościej poszukać głośników na allegro. Albo poprostu w sklepie astronik. http://astronik.home.pl/
    Z tym że czasami sa różnice w cenie. Mianowicie na allegro są tańsze niż w sklepie. A to ta sama firma.
    Powracając do tematu: kolumienka bardzo fajna.
    Sam mam kolumne go gitarki na 6 ARZ + 2x10" icoon i powiem że zamiatia nieźle. Z tymi dwoma icoonami jest juz wystarczający basik. Tylko że krowa straszna, bo 8 głośników w paczce to troche waży. Ale przynajmniej nie musze się martwić na koncertach że mnie nie słychać :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME