Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.
REKLAMA
  • #1
    mlosse
    Poziom 13  
    Witam
    Problem polega na tym iż czasami komputer startuje szybko a czasami bardzo wolno , zatrzymuje się wtedy na około 2min na charakterystycznym okienku "WINDOWS XP".Wtedy nic się nie dzieje , klawiatura zimna , dysk nie pracuje. Następnie widać mignięcie LED na klawiaturze i komp uruchamia się dalej. Co może byc przyczyną takiego zachowania. Dodam jeszcze że to napewno nie wina wirusów itp..
    Sytem jest nowozainstalowany. Wogóle komp jest całkiem nowy.
    A oto parametry: Athlon 3500+ , 1GB RAM w dualu, płyta Gigabyte K8NF-9, HDD Maxtor SATA 200GB, DVDRW Benq 1655. WIN XP prof.
    Dziękuję za wszelkie porady.
  • REKLAMA
  • #2
    Szulek
    Poziom 11  
    u mnie tez sie tak czasami dzieje, ale tylko na systemie z zainstalowanym SP2 (dodam ze sprzet mam prawie identyczny) nie wiem czy to reguła (moze jakis blad w sp2?), ale u mnie pomogla reinstalacja systemu z SP1 :-)
  • REKLAMA
  • #3
    tronic1
    Spec od komputerów
    Sprawdź jakie usługi uruchomione i czy wszystkie potrzebne,programy grupy Autostart.Wyłącz w biosie nieużywane porty,w systemie wykrywanie drukarek sieciowych i.t.d.Temat rzeka.Poszukaj w sieci na temat optymalizacji systemu.N.p.takich:
    http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=40538
  • #4
    jokrasa
    Poziom 28  
    Co ciekawe, ja długo dochodziłem do sedna tego problemu a mam sprzęt bardzo zbliżony do Twojego i też nie lubię jak mi się nawet na chwile zatrzyma PC. Otóż mając b. dużo urządzeń w skrzynce, pożyczyłem na kilka dni nowiutki DVDrom Lg koledze, i zauważyłem niespodziewanie że system otwiera się w mgnieniu oka. Najwidoczniej napęd ten, który co prawda chodził na osobnej taśmie, ale na ATA66 spowalniał uruchamianie się systemu.
    Możliwe że twój przypadek jest zbliżony. Niekiedy karty TV na PCI potrafią przytrzymać start systemu (ładując w tym czasie jakieś sterowniki).
  • REKLAMA
  • #5
    mlosse
    Poziom 13  
    Tylko dlaczego dzieje się to losowo , raz system przeleci a raz wisi i wisi i nie wiadomo czy wogóle się odpali czy nie.
  • #6
    jokrasa
    Poziom 28  
    Myślę, że ładują się jakieś sterowniki- które nie do końca współpracują O.K. Bo np. u mnie czysty system bez zainstalowanych sterowników do płyty głównej itp - uruchamia się za każdym razem bez oporu. Wydaje mi się, że jakieś nieprawidłowości zachodzą w sterownikach od chipsetu lub kontrolera SATA na płycie głównej (u mnie Giga... K8NsPro s. 754).
    Druga zagadka (ale powiązana z w/w przykładem) to jak podłącze taśmę SATA do gniazda obsługiwanego przez kontroler innej firmy to problemu z uruchamianiem systemu nie ma.
    Na drugiej partycji zainstal. kolej. kopię systemu, pościągałem najnowsze drivery do wszystkiego co mam zintegrowane na płycie, aktualizowałem bios, i system uruchamia się bez zarzutu (wyjąłem tylko napęd DVD Lg).
  • REKLAMA
  • #7
    mlosse
    Poziom 13  
    Problem rozwiązałem ustawiając dysk twardy w tablicy RAID i teraz po ponownej instalce jest OK.
    Dzięki wszystkim
REKLAMA