Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SUBWOOFER

karol1010 25 Lut 2006 11:41 7280 37
  • Witam wszystkich. Calkiem ni dawno zakonczylem prace nad nowym subwooferem. Klocek ten wyposazony jest w 300mm glosnik ALPHARD WS1209A o mocy 250W RMS. Przednia scianka obudowy jest wykonana calkowicie ze szkla. na poczatku mial to byc BAND-PASS ale cos mnie skusilo na zrobienie tak dziwnej konstrukcji. Subwoofer pracuje super nie ma zadnych problemow gral na kilku DUZYCH imprezach na ktorych zostal doooobrze przetestowany na wytrzymalosc.jak wam sie podoba moje "malenstwo" oto jego wymiary: 40x40x100cm

Fajne!
  • #3 25 Lut 2006 11:46
    Pixelmen
    Poziom 23  

przenieś do DIY i zlikwiduj punkty na zdjecie, bo nikomu nie bedzie sie chciało marnowac punktow, zeby zobaczyc co zrobiłes....

• #6 25 Lut 2006 11:52
    Pixelmen
    Poziom 23  

Po raz kolejny Ci mówie! :
    - przenies do DIY
    - zlikwiduj pobieranie punktów
    - załącz zdjecie tak aby otwierały sie od razu
    - załacz je w jednym poscie, a nie w kilku, nabijasz sobie punkty!

• #7 25 Lut 2006 11:57
    karol1010
    Poziom 21  

tak naprawde to nie zabardzo wiem jak to zrobic:(

• #8 25 Lut 2006 11:58
    wojtek60
    Poziom 22  

napisz lepiej co jest tak odkrywczego w tej konstrukcji ze oczekujesz za jej obejzenie prowizji?
    zmiejsz rozmiar pliku zdjecia...i po problemie !

• #9 25 Lut 2006 12:40
    teleele
    Poziom 16  

troche szalona konstrukcja musze przyznać

• #10 25 Lut 2006 14:05
    ALTON
    Poziom 38  

Co to za typ obudowy ? ;) bo jak BP to wygląda conajmniej dziwnie :)

• #11 25 Lut 2006 14:13
    karol1010
    Poziom 21  

to nie jest BP a mial byc...

Dodano po 2 [minuty]:

a to jest obudowa satelity do tego jest jescze podstawka noi trzeba kupic glosniki..

• #12 25 Lut 2006 15:46
    ROŚ
    Poziom 15  

faktycznie dziwna konstrukcja ale mnie sie nawet podoba :) co do przedniej ścianki to jest szkło czy plexi ? Te kątowniki mocujące półke dla głośnika psują troche wygląd.
    pozdrowienia

• #13 25 Lut 2006 15:57
    melon 16
    Poziom 14  

Piekna choinka...
    Konstrukcja mi sie nie podoba, ale za to wykonanie bardzo ;)
    Na twoim miejscu bałbym sie wziąść to na impreze... ktoś mógłby Ci zalać tego Alpharda przez przypadek ;)
    Pozdro.

• #14 25 Lut 2006 16:01
    md
    Poziom 39  

Zalać, to mały problem. Nie osłonięty otwór powoduje, że w każdej chwili może wpaść coś na głośnik. Jeżeli wpadnie coś lekkiego, to będzie niezła muzyka, jak zaczne podskakiwać na membranie, jak ktoś wrzuci butelkę piwa, to drgać nie będzie.... grać też.

• #15 25 Lut 2006 18:23
    bincar
    Poziom 12  

Całkiem niezła konstrukcja tylko troche dziwna.Mam jedno pytanie jakim wzmakiem napędzasz tego alpharda.

• #16 25 Lut 2006 19:08
    oleczek1988
    Poziom 21  

mi sie bardzo podobaja okragle niebieskie neony. Obudowa wprost dziwna :D ale jak dorze gra to dobrze.

Podziwiam twoj wklad pracy w ta konstrukcje. Interesuje mnie czym napedzasz tego bydlaka. Mysle ze teraz tylko podlacz to pod dobry wzmacniacz o odpowiedniej mocy i daj popalic na imprezach :D

• #17 25 Lut 2006 19:52
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Obudowa przekombinowana i jak dla mnie bezsensowna:/ To zwykly br z niepotrzebna dodatkowa komora. Br jest za maly. Daj tam ze 2 wydechy 8-10cm bedzie lepiej gralo i ciekawiej wygladalo. Porownaj jak to zagra gdy zatkasz ten duzy otwor(juz po wymianie br)

• #18 26 Lut 2006 03:37
    karol1010
    Poziom 21  

bardzo sie ciesze ze niektorym sie podoba. napedzam to stk4048II jest to glosnik 4ohm wiec na wzmacniaczu mam do dyspozycji cale 190W mocy. otwor na dole i odpowiedznia wysokosc nozek to swego rodzaju bass reflex po zatkaniu gra dziwnie ale jakis bas jest.dzieki zarade na 2 br. wiem ze te kabelki od neonow sa zamontowanie nie profesjonalnie ale to jedyna fuszera w tym klocku. a tak musialo byc poniewaz jest to podswietlenie wysokim napiecie i jak przewody byly obok siebie to byly male przebicia. bardzo wam polecam zbudowanie czegos takiego bo ladnie gra. a to dla tego ze jest calkiem mocny glosnik. teraz zasatnawiam sie czy nie wstawic drugiego na dol i dodatkowe bass-refl. w dolnej komorze.
    PS. gdy go budowalem (1.5roku) to zamiarem byla dzizwna konstrukcja.

• #19 26 Lut 2006 09:48
    Exodos
    Poziom 19  

Niemasz przypadkiem za dużej tej skrzyni na ten głośnik ?? 160 L to nawet na drugi starczy spokojnie, do tego przydałby się większy BR no i dłuższy.

• #20 26 Lut 2006 13:55
    karol1010
    Poziom 21  

masz calkowita racje EXODOS mialem juz dawno wydluzyc br ale jakos nie ma czasu. msle ze obudowa nie jest za duza pozatym glosnik ten ma spore "pompniecie"a to za sprwa niezlego wychylu membrany pozatym mysle ze wieksza obudowe latwiej dostroic..

• #21 26 Lut 2006 16:45
    Rademal
    Poziom 19  

jaka bzdura:/ co to wogole jest dolna komora? ehhehe pojechałes i te cienkie płyty a wiem ze głosnik jest naprawde mocny jak na alfarda :P

• #22 26 Lut 2006 22:52
    Trenton
    Poziom 17  

karol1010 napisał:
    ... Subwoofer pracuje super nie ma zadnych problemow gral na kilku DUZYCH imprezach na ktorych zostal doooobrze przetestowany na wytrzymalosc.jak wam sie podoba moje "malenstwo" oto jego wymiary: 40x40x100cm

Co to dla Ciebie znaczy duża impreza :?: Konstrukcja dziwna.Osobiście sam takiego czegoś nie chciał mieć w domu bo mam inne instalacje elektryczne do oświetlania pokoju :D Lecz wykonanie całości to trzeba przyznać dobra robota.Pozdrawiam

• #23 27 Lut 2006 11:13
    Tomasz Anikin
    Poziom 11  

Konstrukcja ciekawa wizualnie. Ale czy gra tak jak wyglada to bym nie sadził.

• #24 27 Lut 2006 14:36
    melon 16
    Poziom 14  

Ładnie wygląda... Pamietaj, ze w za dużej obudowie spada wytrzymałośc mocowa głośnika
    Napisz może jakiś kosztorys... Jaką grubośc ma ta szyba? nie drga Ci to?
    Gdzies znalazłem parametry togo głośnika... Nie wiem czy wiarygodne bo piszą o 86dB SPL...

• #25 27 Lut 2006 15:14
    ROŚ
    Poziom 15  

Melon....mam katalog alpharda ver 9 i troche danych jest. SPL ma 88 troche więcej niż ty podałeś ale i tak mało ale w końcu to nie estradówka. Nawet niektóre kolumny JBL'a mają po 87 dB. Acha i moc ma 280/560 W

• #27 28 Lut 2006 14:57
    karol1010
    Poziom 21  

witam. szyba jest standardowa poza tym ze "podobno" bardziej miekka. ma grubosci ok 4mm. nic jej sie nie dzieje , nie wydaje zadnych niepowolanych dzwiekow ale drga to trzeba przyznac. osadzenie szyby sprawilo najwiecej problemow. chodzilo o to ze gdy sub nie pracuje to na szybe nie dzialaja zadne naprezenie oprucz rownomiernego docisku do obudowy. a dociskana jest do golego drewna nie ma zadnych gum.

widze ze te neony irytuja niektorych. glosnik bardzo mi sie podoba i chcialem go w prosty sposob wyeksponowac. uwierzcie mi ta konstrukcja naprawde dobrze gra. to chyba tzw FUKS. jesli hodzi o duza impeze to pomieszczenie ok. 15x15x9m

cennik:
    glosnik - 345zl.
    obudowa (bez szyby) - 200zl.
    szyba , alu , wytlumienie , 120zl
    neony (oryginal) - 80zl.
    inne - 60zl.
    razem ok 800zl

jak dobrze pojdzie $$ :D to jeszcze w tym tyg kupuje PW1503.:D

PS. polecam osadzanie gl. poziomo jak cie sasiad pod spodem denerwuje i przed 22 zapodac na full jakiegos bass testa. hi hi.

• #28 17 Kwi 2006 01:22
    Krzysiek89
    Poziom 11  

oj karol żeś tyle pieniedzy wydał na subika z jednym glosnikiem, bez przemyślenia. Po pierwsze głośnik jest do kitu. Obudowa też do kitu, zrobiłeś WIELKI NIEWYPAŁ

• #29 17 Kwi 2006 09:13
    lepski
    Poziom 9  

moze sie zbytnio nie znam ale z tego co mi sie wydaje to obudowa jest o Wielkie troszke zaduza ta BR wolalbym dac na boczna sciane bo jak juz wczesniej inni pisali ktos ci cos wrzuci i po glosniku! zreszta sadzac po QTS to wydaje mi sie ze chyba lepiej by zagral w budzie zamknietej ! zreszta Vas tego glosnika to 25,5 l w porownaniu do twojego 160 to juz chyba lekkie przegiecie :/ no ale jestem poczatkujacy no i moge sie mylic!a czy tak jest to zostawiam to Bardziej znajacym sie ;) ale ogolnie + za pomysl i wykonanie POZDRAWIAM

• #30 17 Kwi 2006 10:08
    neo_dc
    Poziom 32  

800 zł ? szczerze - nie dałbym hehe :) ale konstrukcja ciekawa, a jak gra fajnie to Twoj sukces... ciekawy pomysl z tą szybą :) jak dla mnie troche za bardzo przypomina przerobioną szafke z polka w srodku ;) ale + za pomyslowosc :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME