X

Jak przegrać film z kasety VHS na komputer??

Pablo17 25 Feb 2006 20:20
  • #1 25 Feb 2006 20:20
    Pablo17
    Level 12  
    Helpful post? (+1)
    Jak przegrać film z kasety VHS na komputer-posiadam otwarzacz z którego mam wyjścia:
    -czincze
    -euro
    -zwykłe wyjście telewizyjne.
    Za pośrednictem jakiego użądzenia moge przegrać ten film na kompa??
    Z góry dzięki
    Pozdrawiam
  • #2 25 Feb 2006 20:27
    glizda1125
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Musisz miec karte lelewizyjna w ktorej jest wejscie video, podlaczasz video do niej a audio do wejscia w karcie muzycznej i jakims programem dolaczonym do karty tv normalnie nagrywasz.

pozdrawiam
    glizda1125
  • #3 25 Feb 2006 20:31
    PH0ENIX
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Najlepiej jest podlaczyc przez czincze lub euro z tym ze euro i tak musi sie konczyc czinczami, wtedy beda najmniejsze straty na jakosci.
    W komputerze potrzebujesz karty graficznej z wejsciem video (np. Ati VIVO) lub przez zwykly tuner TV. Co do dzwieku to musisz nabyc lub zrobic przejsciowke z czincza na jacka i podpiac to do wejscia liniowego karty dzwiekowej. Pozniej pozostaje jeszcze kwestia oprogramowania, ja to robilem programem IUVCR.
  • #4 25 Feb 2006 20:37
    Pablo17
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    OK.dzięki.
    A wiesz do czego służy karta DVR??
    I czy przy przegrywaniu za pomocą karty telewizyjnej będe miał rozdzielczość 1024-tzn. taka aby był obraz na całym monitorze??
  • #5 25 Feb 2006 20:46
    PH0ENIX
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Zapewne do zrzucania video.

Rozdzielczosc tak samo jak kompresje sobie wybierasz ale 1024 to za duzo, bo:

1) Ile widziales w życiu filmow divx w takiej rozdzielczosci ? :)
    2) Obraz na VHS ma cos okolo 512/384
    3) Zawsze sobie mozna obraz powiekszyc do pelnego ekranu bez wiekszych strat na jakosci (tak jak zwykly film)

Podczas zgrywania najlepiej jest zrzucic obraz bez kompresji, lub z delikatna kompresja np MJPEG, a kompresje np do divx zastosowac dopiero pozniej, unikniesz w ten sposob straty klatek jezeli komputer sie nie wyrobi
  • #6 25 Feb 2006 20:48
    tzok
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Rozdzielczość będzie taka jaka jest na TV, czyli PAL 768*574 a dla VHS zalecam połowę tego bo więcej i tak nie ma sensu, na cały ekran przy odtwarzaniu można oczywiście rozciągnąć.
  • #7 25 Feb 2006 21:39
    Wojtek 24 lata
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Witam. Ja zgrywam materiał w ten sposób:
    1. Przechwytuje obraz w rozdzielczości 352x576x25fps. Używam wyłącznie kodeka bezstratnego Huffyuv (metoda kompresji jak w WinRar, plik wynikowy o 50% mniejszy), bo MJPEG jest kompresorem stratnym i na mojej konfiguracji akurat płynności nagrania nie miałem. Dźwięk niekompresowany.
    2. Wklejam do Ulead Video Studio 9.0 (program montażowy), przycinam marginesy, usuwam reklamy.
    3. Kompresuję programem TMPGEnc 2.5 lub 3.0 Xpress. Bardzo długo kompresuje....bardzo....ale ma filtry wygładzania, usuwanie szumów, ostrość,
    redukcja duchów, itp.
    Nagranie mam wtedy naprawdę na bardzo dobrym poziomie. Nie uznaję metod 3 w 1.
    Najgorszej jakości jest DirectBurn. Bezpośrednie wypalanie na płycie. Na 28-32 cale tv piksele rozpraszające uwagę. Kompresja w locie lub później słabiutkim programem do kompresji mpeg-2 nie przyniesie bardzo zadowalających efektów. Sprawa wygląda po prostu tak, że każdy proces wymaga osobnego programu, by każdy etap przebiegał możliwie najlepiej odwzorowując najwięcej jakości z pierwotnego nagrania.
    Pozdrawiam.
  • #8 25 Feb 2006 22:36
    Pablo17
    Level 12  
    Jak uważacie może być taka karta telewizyjna:
    http://allegro.pl/item86847696_tuner_tv_fm_stereo_philips_juz_1000_poszlo_.html
  • #9 25 Feb 2006 23:19
    oczak
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Pewnie że taki tuner może być. Według mnie to niezła okazja.
  • #10 23 Aug 2006 17:43
    Pablo17
    Level 12  
    Dałem tą kasete do fotografa żeby mi przegrał na płyte, doszedłem do wniosku że lepiej zrobić to w ten sposób aniżeli za pośrednictwem karty telewizyjnej ponieważ strace jakość.
    Pozdro
  Search 4 million + Products
Browse Products