Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

silnik krokowy... co to jest i.....?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> silnik krokowy... co to jest i.....?
Autor
Wiadomość
jacek77
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 28 Lut 2006 00:16   

witam.
ma pytanie może błache ale jestem chłonny wiedzy. chciałbym wiedziec co to jest silnik krokowy, do czego służy, zasada jego działania i jakie są objawy jak jest z nim coś nie tak i jak go reanimować bo słyszałem że wystarczy pomoczenie go w spirytusie. za odpowiedzi slicznie dziękuję i pozdrawiam. jacek.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lut 2006 00:16   

Powrót do góry

piosiek
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: woj. Lubelskie

Post#2 28 Lut 2006 00:53pomocny post - solucja   

silnik krokowy reguluje obroty silnika na biegu jałowym, steruje przepustnicą jak jest cos z nim nie tak to np rano auto nie ma wyzszych obr. albo po nagrzaniu obroty nie spadają są różne rodzaje silników krok. jak chcesz go moczyć to w nafcie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lut 2006 00:53pomocny post - solucja   

Powrót do góry

gosp
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Lublin

Post#3 28 Lut 2006 01:06pomocny post - solucja   

Re: silnik krokowy... co to jest i.....?

Witam
http://www.wobit.pl/ - tu jest nieco teorii - na codzień mam doczynienia z kilkoma conajmniej, ale bardzo rzadko padają w nich inne części niż łożyska, czasem ktoś się postara i przegrzeje uzwojenia- dzieje się tak jesli go przeciążamy i łożyska sa zużyte(jedno z drugim idzie w parze)
gorzej jest jak mamy doczynienia z silnikiem komutatorowym pracujacym krokowo (z tarczą enkodera) - mylnie jest on także nazywany krokowym, choć nim nie jest i bardziej kapryśny jest jeśli chodzi o niezawodność.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lut 2006 01:06pomocny post - solucja   

Powrót do góry

mieszko89
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Mielec

Post#4 28 Lut 2006 10:55pomocny post - solucja   

silnik krokowy to taki silnik w którym odpowiednie uzwojenia w odpowiednim czasie dostają napięcie dzięki temu komputer wie w jakim położeniu znajduje sie ten silnik. taki silnik stosowany jest do dysków twardych, cd-rom-ów a w autach ma za zadanie podawanie odpowiedniej ilości powietrza na biegu jałowym. Ale poco jest wogule montowany przecież na gazniku sie ustawia 1 tys obrotów na biegu jałowym i jest git? a poto że nie musisz zaciągać ssania jesli samochód ma wtrysk jedno punktowy czy beż pośredni ma automatyczne ssanie wtedy sie nie matwisz czy zaciągnołeś ssanie czy nie samochód sam wie czy ma mieć ssanie czy nie. ale co najgorsze jak ci nie domaga ten silniczek to prowadzi do tego że niemasz wolnych obrotów ja właśnie tak mam. najczęstrzymi obiawami zepsucia silnika krokowego jest: na zimnym silniku falowanie obrotów czyli np.
1. od 6tys-15tys obroty maleją a następnie zwiękrzają sie
2.na zimnym silniku masz 15 tys a na ciepłym gaśnie po sciągnięciu nogi z gazu
3. na zimnym silniku gaśnie a na cieplym git

w rzypadkach 2i3 pomoże przemycie silniczka w nafcie albo bęzynie exstakcyjne

ja mam 1 obiaw i na zimnym chwile chodzi na zimnym a jak sie rozgrzeje to niema wolnych obroów załorzyłem na szczęscie gaz i na gazie ma wolne obroty bo jak bym chciał tak jeżdzić na bęzynie to bym juz wykitował a silniczek krokowy do tanich nie nalezy
Powrót do góry

pawelsiara74
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 28 Lut 2006 11:02pomocny post - solucja   

mieszko89 to jaki ty masz tam silnik rakietowy? 6 tys na wolnych obrotach to nawet silniki rakietowe nie mają...
a tak apropo to silniczek kroczkowy nie tylko jest używany do utzrymywania obrotów w samochodach ale również w wielu innych urzadzeniach... np licznikach itd...
Pozdrawiam
Powrót do góry

mieszko89
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Mielec

Post#6 28 Lut 2006 11:13   

sorka miałem na myśli od 0,6tys do 1,5tys
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lut 2006 11:13   

Powrót do góry

jacek77
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Warszawa

Post#7 Post autora tematu 20 Cze 2006 22:47   

dzieki za wyjaśnienia. pozdrawiam i zamykam temat.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> silnik krokowy... co to jest i.....?
Strona 1 z 1