Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec do gitary 2x ARZ 6608 + eltron 60

marniu 01 Mar 2006 21:35 13746 20
  • Witam jak w temacie , piecyk powstał jakis czas temu na zamówienie kolego grającego troszke na gitarce , tylko teraz zamieściłem zdjęcie bo znalazłem troszke więcej czasu !

przedstawie krótki życiorys >>>
    piecyk posiada przedwzmacniacz którego autorem jest kolega Janek11389 podłączony do koncówki mocy z eltrona 60 z oryginalnym trafem jak i resztą przez co troche waży ? ale to szczegół docelowo i tak ma stac w pokoju bez transportu na zewnątrz.
    głośniki to bardzo popularne Tesle ARZ 6608 połączone równolegle co daje 4 Ω więc w sam raz do eltrona ,
    koszty to głośniki , wykładzina , narozniki , rączka , włącznik , gniazdo , klej , wkręty oraz częsci użyte do budowy przedwzmacniacza razem około
    149 pln , aha jeszcze krata robiona na zamówienie , nie licze płyt , eltrona i reszte drobnych gadżetów bo to akurat miałem

brzmienie hmmm zdziwiłem sie bo po pierwszym włączeniu zagrał tak jak spodziewał się kolega a nadmieniam że gra na znacznie lepszym sprzęcie niż ta konstrukcja ( w zespole gra na jakimś Peaveyu 15 watowym )
    foto poniżej niestety nie ja je robiłem dlatego są takie sobie ?

spodziewam się krytki oczywiście ale robione to było dawno więc teraz zapewne zrobił bym troche inaczej

pozdrawiam marniu

Fajne!
  • #2 01 Mar 2006 21:46
    77215
    Usunięty  
  • #3 01 Mar 2006 22:02
    marniu
    Poziom 25  

Walory brzmieniowe ocenił właściciel , był i jest zadowolony do dzis ! plyta czołowa miał być równiez zrobiona na zamówienie z dziurkami dla lepszej wentylacji bo płytka końca mocy i przedwzmaka jest zamknięta w komorze ale było mało czasu niestety na to już i zostało jak widać , najwięcej czasu zajeło mi wkręcanie wkrętów bo wiertarka padał hehe , zapomniałem napisac że obudowa jest skręcana i klejona użyta ilość wkrętów to około 70 no i bez szpachli sie nie obyło

co do kraty to została zrobiona w firmie której pracuje , mamy tu maszyne do wycinania róznych otworów , ale niestety nie da sie tego zrobic oficjalnie hehehe bo maszyna jest przystosowana do wycinania na produkcje wielkoseryjną a pojedyńczych sztuk się nie da dlatego trzeba była zakombinowac ?

pozdrawiam marniu

• #4 02 Mar 2006 23:12
    filip.s
    Poziom 23  

Witam kolege z mojego miasta :) Powiem Ci ze sie postarałes :) ocena konstrukcji 10/10 :) tylko by sie płyte przednią przydało trysnąć jakaś farbą w sprayu, albo zrobić z nierdzewki polerowanej, wtedy by sie świeciło jak psu... obroża :) Konstrukcja bardzo fajna :) Pozdrawiam Sochaczew :)

Filip

• #5 02 Mar 2006 23:18
    marniu
    Poziom 25  

płyta miał byc z otworami w celu lepszego chłodzenia ale zabrakło czasu , miała zostać również wypolerowana ale stwierdziłem i tak za jakis czas by została porysowana i zostało tak jak jest , ogólnie zadowala mnie wyglądem ale napisy miały byc inne a wyszło to co widać

pozdr marniu

• #6 17 Mar 2006 22:57
    Evening
    Poziom 10  

Właśnie oglądam tą konstrukcję, i przyznam szczerze że ładna, zgrabna i wygodna najgorsze jest to, że człowiek jak to ogląda to chciałby wszystko mieć, sprawdzić i posłuchać- ciekawe jak "gada", przypadkiem trafiłem na temat postanowiłem też wsadzić ARZ 6604 *2 do kolumny "niskobudżetowej" na 1 kanał, na 2 kanale idzie celestion g12-80, kolumna zamknięta z BR i fajnie chodzi, mimo że ARZ mają skłonności do skrzeczenia w dublecie fajnie grają. Pozdrawiam Evening.

• #7 18 Mar 2006 15:35
    kalach666
    Poziom 17  

Witam

duży plus za chęci!

musze przyznać ze konstrukcja wykonana na bardzo wysokim poziomie, pomaluj tylko panel od wzmacniacza i bedzie gut!

Czy te ARZ przenosza całe pasmo w twojej konstrukcji, czy je jakos ograniczyłes, jak oceniasz te głosniki - nie miałem okazji nigdy ich słyszeć.

Pozdrawiam!

• #8 18 Mar 2006 16:01
    Rocky Horror
    Poziom 30  

Jedno mnie zraziło - przezabawna kompilacja polskich i angielskich napisów na panelu. Czemu nie wszystko w jednym języku :-) ?

Generalnie jednak jakość wykonania jest zdumiewająca! Parę drobnych dopieszczeń i urządzenie można by bez wstydu postawić obok fabrycznych, rasowych produktów.

• #9 18 Mar 2006 23:42
    marniu
    Poziom 25  

Rocky Horror tą kombinacje polsko angielską zażyczył sobie zleceniodawca więc jak chciał tak ma można na to przymnkąc oko hehehe !
    to jakie te szczegóły bys dopiescił ? może w następnej konstrukcji wezme to pod uwage.

Kalach666 głosniki ida pełnym pasmem , przed wsadzeniem ich w tą bude wsadziłem najpierw w obudowe chyba 23 l i musze powiedziec że jak na głosnik szerokopasmowy to całkiem niezle radził sobie z niższym
    cześtotliwościami , tylko odnosze wrażenie że tak jak by była przewaga średnich tonów ale pewnie to zasługa przedwzmacniacza
    hehe
    pozdrawiam marniu

• #10 19 Mar 2006 08:37
    Rocky Horror
    Poziom 30  

marniu napisał:
    Rocky Horror tą kombinacje polsko angielską zażyczył sobie zleceniodawca więc jak chciał tak ma można na to przymnkąc oko hehehe !

Jeśli to było zmówienie, to zmienia postać rzeczy... No cóż, różne ludzie miewają zboczenia :roll: .

Cytat:
    to jakie te szczegóły bys dopiescił ? może w następnej konstrukcji wezme to pod uwage.

Dostrzegam że całość układu, poza radiatorami, jest zamknięta w szczelnej skrzyni. Wskzane były byjakieś otwory wentylacyjne, zasilacz w końcu też się grzeje. A ciepło może niekorzystnie wpływać na parametry i trwałość niektórych elementów.
    Same radiatory lepiej by było umieścic pionowo, jak w oryginale i zakryć jakoś przykręcone do nich tranzystory (w celu zapobiegnięci przed ewentualnym zwrciem). Albo po zrobieniu otworów, wsadzić radiatory do skrzynki z reszt elektroniki...
    No i może wymalować/okleić jakoś wnętrze - gołe drewno wyglda trochę hardcore'owo ;-) .

• #11 19 Mar 2006 11:04
    Tomasz Anikin
    Poziom 11  

Piecyk wykonany wzorowo. Ja bym tylko zrobił czarny panel z pokrętłami.

• #12 19 Mar 2006 11:32
    marniu
    Poziom 25  

Rocky Horror więc sprawa wyglada tak ze trafo , mostek i kondensatory są przykrecone do dolnej cześci obudowy tuz obok głosników nie mam zdjęcia tego ale postaram się załatwić ! radiatory być może i mogły by być pionowo ale wtedy o tym nie myślałem bo czasu było mało a zleceniodawca bardzo się nie cierpliwił , płyty te z tyłu od komory zamknietej i od głośników są przykręcone po bokach wkrętami typu karton-gips także w kazdej chwili można dobrac się do bebechów !

a co do napisów to ja chciałem zrobic w ojczystm języku ale dostałem na kartce wytyczne i jest jak jest heheheheheh

jeszcze małe krytyka z mojej strony brakuje gałek chciałem założyć ale włąściciel nie chciał kolejne hehehheheh
    pozdrawiam marniu

• #13 19 Mar 2006 18:27
    Rocky Horror
    Poziom 30  

Dobrze że nie po angielskiemu ;-). Monstrualny plus dla towrzysza!
    Zwracam na to zawsze szczególną uwagę, gdyż większość ludzi z niewiadomych powodów (prawdopodobnie szeroko zakrojonej propagandy) wybiera angielski lub ostatecznie taką kuriozalną mieszankę...

Czyli zasadniczo ograniczenia wynikały z gorliwości przyszłego właściciela... Zmienia to postać rzeczy diametralnie! Tymbrdziej można mówić o dobrym efekcie, jeśli praca przebiegała w pośpiechu. Mam nadzieję że właściciel docenił efekt ;-) .

• #14 30 Paź 2006 20:07
    marniu
    Poziom 25  

po prawie pół roku pracy właściciel sprzedał piecyk za całe 450 pln bez żadnego targowania , teraz mam zlecenie od tego samego goscia zlecenia na zbudowanie pieca do basu na jakimś przetworniku Celestion ale modelu nie mam jeszcze ...
    jak ruszy jakaś produkcja to również zamieszcze fotki na forum

pozdrawiam marniu

• #15 21 Sty 2008 12:43
    paBls16
    Poziom 11  

Fajne może powiesz jak przerobiłes ten wzmacniacz??

• #16 22 Sty 2008 08:58
    marniu
    Poziom 25  

czytaj ze zrozumieniem , na górze masz napisane że końcówka pochodzi z eltrona 60 + przedwzmacniacz zamieszczony tu na elektrodzie

• #17 23 Sty 2008 16:53
    Dudel
    Poziom 1  

Hello.

At first, sorry, but I don't speak polish.
    I'm about to build a guitar combo with 2x ARO 6608 (older type of ARZ 6608) in opened enclosure like this one. Could anyone please tell me how many litres does the part where drivers are placed have?

Many thanks...

• #18 28 Sty 2008 22:10
    Red_Hc
    Poziom 10  

A osprzęcik jak naroża skąd zakupiłeś?;]

• #20 30 Kwi 2009 21:24
    emilb00
    Poziom 2  

Mógłbym prosić o wymiary obudowy ?

• #21 05 Maj 2009 16:22
    marniu
    Poziom 25