Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sterownik centralnego zamka Opel Astra F

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Pojazdów -> Sterownik centralnego zamka Opel Astra F
Autor
Wiadomość
velhecz
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: podkarpacie

Post#1 Post autora tematu 03 Mar 2006 08:48   

Zastanawiam się na zakupem sterownika centralnego zamka do mojej Astry F. Mam oryginalny centralny zamek na kluczyk, a teraz chciałbym dodać sterowanie zdalne czyli na pilota (na Allegro takie zestawy można kupić już od 50zł).
Jeżeli ktoś ma już jakieś doświadczenie proszę o podpowiedź jaki dobry sterownik lub sterownik z alarmem kupić za rozsądną cenę. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Powrót do góry

norbert.s.
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Gliwice

Post#2 03 Mar 2006 10:24   

ostatnio,sporo montuję sterowników exus cl-05,ma wbudowane przekazniki i wyjście na kierunki,jedyną wadą jest to,że odpięcie akumulatora kasuje pamięć pilotów i trzeba je ponownie kodować,ale za 50zł go nie kupisz.
Powrót do góry

velhecz
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 Post autora tematu 03 Mar 2006 10:37   

Re: Sterownik centralnego zamka Opel Astra F

Powiedzmy że mogę wydać ~120pln. W aucie mam imobilaizer i centralny zamek na kluczyk, najlepiej żeby je jakoś połączyć bo imobilaizer zaczyna mnie "denerwować", fajnie byłoby gdyby była funkcja powiadamiania kierunkowskazami. To mi wystarczy.
Powrót do góry

norbert.s.
Poziom 25
Poziom 25

Post#4 03 Mar 2006 10:57   

a jaki to rocznik?

Dodano po 5 [minuty]:

jeżeli chcesz wydać ok.120zł,to dokładając niewiele więcej kupisz już jakiś alarmik ze sterowaniem centralnym,blokadą zapłonu,syrenką i uderzeniówką,a montaż do astry jest prosty,jeżeli będziesz miał problem to napiszesz,a w "archiwum" też są rozpiski.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2006 10:57   

Powrót do góry

MARKY266
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Śląsk

Post#5 03 Mar 2006 11:07   

Zgadzam się z przedmówcą-za 125 zł można śmiało kupić np. Exus'a V5.
System jest dobrze wyposażony(za tę pieniądze)masz na wyposażeniu
syrenkę,czujnik uderzeniowy.Sprawuje się dosyć dobrze-montowałem
go u żony w Escorcie.Dodatkowo masz wyjście kanału dodatkowego
np.do sterowania klapą bagażnika.Zasięg pilotów spokojnie do 100m.

www.hadron.pl
Powrót do góry

norbert.s.
Poziom 25
Poziom 25

Post#6 03 Mar 2006 11:20   

osobiscie,jeżeli klient chce coś taniego montuję legendforda f-14,na około 150szt zamontowanych miałem naprawdę tylko jedną awarię i to prawdopodobnie z winy klienta[nie wnikałem za bardzo,dostawca wymienia sztukę za sztukę],wiem,że zestaw z syreną,wstrząsówką dwustrefową i przekażnikiem można kupić za 150zł.
Powrót do góry

kzaw
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wrocław

Post#7 03 Mar 2006 11:28   

Ja z kolei polecałbym alarm bastion. cena alarmu 90 zł . czujniki dodatkowe można dokupić i podłączyć w dowolnej konfiguracji. Posiada fukcję prealarmu, komfort i wiele innych. Sprawdzony. a 100m w przypadku exusa v5 to lekka przesada.
Powrót do góry

MARKY266
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 03 Mar 2006 11:49   

KZAW nie zamierzam z tobą polemizować.

Sprawdzałem pod marketem przez wywołanie funkcji panic.100 metrów było na pewno,a skoro alarm zawył-to chyba jest tak jak napisałem.
Powrót do góry

xwit
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Białobrzegi

Post#9 03 Mar 2006 12:18   

No to piękny alarm.A ile już go masz?Bo sporo ludzi na to narzeka.
Powrót do góry

MARKY266
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 03 Mar 2006 12:39   

krótko-3 miesiące.
Powrót do góry

xwit
Poziom 22
Poziom 22

Post#11 03 Mar 2006 17:02   

Jak minie rok i przeżyje wszystkie pory roku to pogadamy:D:D
Powrót do góry

velhecz
Poziom 13
Poziom 13

Post#12 Post autora tematu 03 Mar 2006 18:54   

Witam ponownie.
Poczytałem o alarmach i wybrałbym Bastion albo Exus V5.
Z opisów wynika że bez problemów będzie pasował do centralnego zamka w mojej Astrze F 91r. Nie jestem elektrykiem samochodowym ale powinienem sobie poradzić z montażem alarmu. Proszę jeszcze o podpowiedzi osób które montują alarmy który z ww. alarmów wybrać i najlepiej w którym miejscu umieścić centralkę w mojej Astrze i czy sam montaż jest skomplikowany technicznie.
Powrót do góry

norti
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 03 Mar 2006 19:21   

Aha, upewnij sie, ze masz w drzwiach kierowcy sterownik master a nie tylko przelacznik-switch, nie wiem jak to w astrach bylo, a w niektorych daewoo tak robia
Powrót do góry

xwit
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 03 Mar 2006 19:30   

Wybrałeś alarmy raczej z dolnej półki tak prawdę mówiąc.Ile jeszcze będziesz jeździł tym autkiem?Jak parę lat to bym się raczej zastanowił nad tym by dołożyc kilka złotych i kupić coś lepszego.Czyli sprawdzonego,atestowanego i markowego.Jak chcesz wybór należy do ciebie.Jeśli chodzi o to co napisałeś to raczej bym wybrał Bastiona.Ale też z mieszanymi uczuciami.Z tego co co wiem to Exus jest Made in China.Więc...no właśnie.Mój dostawce nie bardzo o nim mówi.Napisz który to rok tej bestii to podeślę ci schemat.A propo masz tam el.szyby?Jak masz to przydał by się alarm z komfortem i ryglem.A montaż do astry jest łatwy nawet jak na początkującego.Prawie wszystkie podłączenia są w jednym miejscu.A ile planujesz na to wydać kasy,może dobierzemy coś innego bo to naprawdę już najniżej co mogło być.

Dodano po 2 [minuty]:

W astrach switch????:?:Nie widziałem takiej.We wszystkich jest siłownik.A co do daewoo.No to żółci mają różne pomysły:D:D:D
Powrót do góry

velhecz
Poziom 13
Poziom 13

Post#15 Post autora tematu 03 Mar 2006 19:39   

xwit napisał:
Wybrałeś alarmy raczej z dolnej półki tak prawdę mówiąc.Ile jeszcze będziesz jeździł tym autkiem?Jak parę lat to bym się raczej zastanowił nad tym by dołożyc kilka złotych i kupić coś lepszego.Czyli sprawdzonego,atestowanego i markowego.

Rozumiem, za 120pln nie można mieć dobrego alarmu. Astrą pojerzdze jeszcze pare lat, auto nie pierwszej młodości ale w bardzo dobrym stanie

xwit napisał:
A propo masz tam el.szyby?
Nie mam elektrycznych szyb.

xwit napisał:
A ile planujesz na to wydać kasy,może dobierzemy coś innego bo to naprawdę już najniżej co mogło być.
Tak jak napisałem wyżej ~120pln ale moze i masz rację, lepiej dołozyć pare groszy i kupić coś lepszego.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2006 19:39   

Powrót do góry

xwit
Poziom 22
Poziom 22

Post#16 03 Mar 2006 19:46   

Który rok????
Powrót do góry

velhecz
Poziom 13
Poziom 13

Post#17 Post autora tematu 03 Mar 2006 22:09   

Samochodu 91 a alarmu to nie wiem... jak to odczytać??

Dodano po 2 [godziny] 18 [minuty]:

Znalazłem na allegro alarm FREEWAY: http://s204.allegro.pl/item87604474_auto_alarm_freeway_z_czujnikami_starmach.html
Ciekawa propozycja :?:
Powrót do góry

kzaw
Poziom 20
Poziom 20

Post#18 04 Mar 2006 00:23   

Kolega xwit chyba nie miał zbyt dużej styczności z exusem v5. Mimo dość intensywnej promocji firmy exus nie jest ten alarm dla mnie żadną rewelacją W przypadku rozażanej astry nie polecałbym go. Centralka duża gabarytowo, duża wiązka kabli, wyprowadzenie 6-cio przewodowe styków przekaźników do sterowania centralnym(zbędne w tym przypadku), wbudowany czujnik wstrząsowy powoduje że centralkę trzeba naprawdę dobrze umiejscowić.A co do atestów to w przypadku niektórych alarmów wcale mnie nie przekonują.
Powrót do góry

velhecz
Poziom 13
Poziom 13

Post#19 Post autora tematu 04 Mar 2006 00:26   

Ok kzaw, więc co byś polecał za rozsądną cenę??
Powrót do góry

xwit
Poziom 22
Poziom 22

Post#20 04 Mar 2006 00:46   

To jest to samo co magicar a to jest badziewie.To wszystko chińszczyzna.Nie kupuj takich wynalazków bo będziesz się tylko wkur... bo nie chodzi to albo to.Funkcji to on ma morze...tylko nie które są opisane kilka razy innymi słowami i wychodzi na to,że nie ma ich tak wiele.Na prawdę nie chcesz dołożyć kilka zeta na coś lepszego:?:No nie wiem rób jak chcesz ja tylko wyrażam swoje zdanie.Może lepsze będzie już TX-320T.Funkcji to on nie ma dużo ale ty i tak w tym sprzęcie ich nie wykorzystasz.A to ma atest i nie jest takie złe.Nie kupuj alarmów chińskich które mają 1001 funkcji tylko żółtki o czymś zapomnieli...o jakości.Jak chcesz coś taniego to poszukaj tam www.amt.pl a jak chcesz TX'a to znajdziesz go na www.conda.pl Pozdrawiam.

Dodano po 15 [minuty]:

Co do Exus'a to ich nie montowałem i zaznaczyłem,że nie jestem pewien kto to robi.Ale nie mają o tym dobrego zdania.Ja staram się montować coś co już jest sprawdzone i ma jakąś tam jakość.Zadam proste pytanie:jak się alarm sypnie to gdzie klijent idzie?Do producenta?Ano nie,idzie tam gdzie to było montowane.Markę sobie zepsuć to chwila moment.Drugi raz już klijent do ciebie nie przyjdzie.Bo zamontowałeś mu grata.Ja tak by najmniej do tego podchodzę.Co innego jak klijent sam go przyniesie.Wtedy to proszę bardzo:nasz klijent nasz pan:D:D:D.Właśnie co ty polecasz w tych pieniądzach.Za tą kasę trudno znaleź coś dobrego.:D
Powrót do góry

kzaw
Poziom 20
Poziom 20

Post#21 04 Mar 2006 18:23   

Ja w tej cenie polecam jak wcześniej pisałem Bastiona,możesz poczytać o nim na stronie amt, jest tam też do ściągnięcia instrukcja obsługi i schemat montażowy. Możesz sobie zobaczyc dokładnie co to jest. Polecam z pilotem fox. W cenie 120 zł masz centralkę, syrene oraz czujnik wstrząsowy dwustrefowy(daje ci możliwość wykorzystania prealarmu).Polska sprawdzona produkcja.
Powrót do góry

velhecz
Poziom 13
Poziom 13

Post#22 Post autora tematu 16 Kwi 2006 15:05   

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi :!:
Doszedłem jednak do wniosku że nie potrzebuję alarmu, wystarczy mi sterownik centralnego zamka. Zdecydowałem się na zakup sterownika centralnego zamka CL-05 firmy Exus. Zamówiłem już taki sterownik koszt 89pln. Proszę o podpowiedź gdzie i jak prawidłowo zamontować go w mojej Astrze. Schemat można znaleźć tutaj. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Powrót do góry

norbert.s.
Poziom 25
Poziom 25

Post#23 18 Kwi 2006 13:29   

wszystko łaczysz w okolicach boczku-progu kierowcy,zamek centralny dwie masy brązowo-czerwony zamknij,brązowo-biały otwórz,kierunki czarno biały i czarno-zielony też w progu,krańcówki drzwiowe szary przewód do podłapania po odkręceniu oryginalnej krańcówki,masę masz tam w progu na czystych brązowych przewodach,plus na czerwonym.

Dodano po 45 [minuty]:

w exusie łaczysz żółty i żółto-czarny do masy,na białym masz wtedy zamykanie masą na biało-czarnym otwieranie,przewody pomarańczowe,czrno-biały[trzeci od lewej] i niebiesko-biały pomijasz,brązowy łączysz do kierunków,niebieski do szarego krańcówki,czarny to masa,czerwony plus,zanim podepniesz zasilanie wyjmij zworkę po lewej stronie sterownika skracając czas impulsu zamka,a po podpięciu zasilania wkoduj piloty.
Powrót do góry

velhecz
Poziom 13
Poziom 13

Post#24 Post autora tematu 18 Kwi 2006 19:37   

Na schemacie sterownika na kabelkach od kierunkowskazów są bezpieczniki. Czy warto je montować, a jeżeli tak to jakie zamontować i gdzie?
Mam rozumiec że kable wychodzą z drzwi? Czy potrzeba coś więcej rozbierać oprócz plastikowej boku?
Możesz to jakoś prościej napisać "...krańcówki drzwiowe szary przewód do podłapania po odkręceniu oryginalnej krańcówki..":|
Powrót do góry

norbert.s.
Poziom 25
Poziom 25

Post#25 19 Kwi 2006 09:09   

są na kablach i tak je zostaw,zabezpieczają centralkę przed ewentualnym zwarciem na przewodach kierunkowskazów,a krańcówkę drzwiową odkręcasz,jest na bocznym słupku z zawiasami drzwi i będą tam wpięte dwa konektory,ty podlutowujesz się pod przewód szary wyłapujący sygnał masy otwarcia wszystkich drzwi oprócz bagaznika,jeżeli nie chcesz łaczyć sie pod krańcówki to przewód niebieski centralki łączysz na stałe do czarnego[masa],ale tracisz wtedy dozbrajanie w przypadku otwarcia zamka przy braku otwarcia drzwi.
Powrót do góry

twardowskia
Poziom 10
Poziom 10

Post#26 19 Kwi 2006 10:15   

Mam kilka wątpliwości: czy exus to napewno chińszczyzna i czy są aż tak "kiepskie" (skąd o tym wiesz skoro ich nie montujesz), i czy napewno www.amt.pl do dobry link - AMT Technologies zajmują się raczej techniką pomiarową.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Kwi 2006 10:15   

Powrót do góry

norbert.s.
Poziom 25
Poziom 25

Post#27 19 Kwi 2006 11:04   

twardowskia napisał:
Mam kilka wątpliwości: czy exus to napewno chińszczyzna i czy są aż tak "kiepskie" (skąd o tym wiesz skoro ich nie montujesz), i czy napewno www.amt.pl do dobry link - AMT Technologies zajmują się raczej techniką pomiarową.
-rozumiem,że to pytanie skierowane jest do Xwita,prawdopodobnie jednak jest to chińszcyzna,ale myśle,ze nie to ma znaczenie bo wiekszość produktów jest robionych na dalekim wschodze,Xwit napisał,ze słyszał o problemach z tymi alarmami[exus],ja też o tym słyszałem od innych zaprzyjaznionych montażystów i wcale nie trzeba montować exusa,żeby o tym wiedzieć,a to jest prawidłowy link: http://www.amt-alarmy.pl/sklep/index.php
Powrót do góry

velhecz
Poziom 13
Poziom 13

Post#28 Post autora tematu 19 Kwi 2006 23:21   

norbert.s. napisał:
są na kablach i tak je zostaw,zabezpieczają centralkę przed ewentualnym zwarciem na przewodach kierunkowskazów,a krańcówkę drzwiową odkręcasz,jest na bocznym słupku z zawiasami drzwi i będą tam wpięte dwa konektory,ty podlutowujesz się pod przewód szary wyłapujący sygnał masy otwarcia wszystkich drzwi oprócz bagaznika,jeżeli nie chcesz łaczyć sie pod krańcówki to przewód niebieski centralki łączysz na stałe do czarnego[masa],ale tracisz wtedy dozbrajanie w przypadku otwarcia zamka przy braku otwarcia drzwi.

Ok, rozumiem, napisałem tak ponieważ myłlałem że bezpieczniki nie są w zestawie.
Mozna byłoby wykorzystać trzeci przycisk czyli podaczyć do kanału dodatkowego bagarnik tak zeby trzecim przyciskiem otwierac tylko drzwi bagarznika.
Czy po podlaczeniu ktore propnujesz to zdalnym otwarciu drzwi odblokuja sie rowniez drzwi bagarznika i drzwiczki od wlawu paliwa? Teraz po przekreceniu kluczyka w drzwiach otwiera sie wszystko.
Powrót do góry

norbert.s.
Poziom 25
Poziom 25

Post#29 20 Kwi 2006 08:16   

będzie działać tak jak kluczyk tylko zdalny,odblokuje wszystko.
Powrót do góry

velhecz
Poziom 13
Poziom 13

Post#30 Post autora tematu 22 Kwi 2006 15:06   

Dostałem kurierem sterownik i za chwile zabieram się do montażu, dzięki za wszystkie posty. Jak coś mi przystawi to będę pisał :)
PS. Sterownik wygląda na solidnie wykonany, podobnie piloty. Jest instrukcja, gwarancja, zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Zabezpieczenia Pojazdów -> Sterownik centralnego zamka Opel Astra F
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny