Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

co się stanie jak uruchomię kompa bez dysku twardego?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> co się stanie jak uruchomię kompa bez dysku twardego?
Autor
Wiadomość
hjkl3
Poziom 15
Poziom 15

Post#1 Post autora tematu 03 Mar 2006 12:28   

co się stanie jak uruchomię kompa bez dysku twardego?

1. Jak odłączę dysk twardy przy wyłączonym komputerze od zasilacza i płyty głównej i za jakąś godzinę znów go podłączę to wszystko zostanie to co było na tym dysku czy ulegnie automatycznemu skasowaniu?
2. Co się stanie jak uruchomię komputer bez dysku twardego ?
Powrót do góry

speed82
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: gdzieś na Śląsku

Post#2 03 Mar 2006 12:39   

Re: co się stanie jak uruchomię kompa bez dysku twardego?

witam
1. oczywiście, że wszystko zostanie na dysku pod warunkiem, iż system operacyjny został poprawnie zamknięty :D
2. przy załączaniu komputera z odpiętym dyskiem twardym wyświetli się komunikat chyba o wymianie dysku lub coś w tym stylu
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2006 12:39   

Powrót do góry

kubus_s
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Lublin

Post#3 03 Mar 2006 12:40   

1. Nic, dane beda nadal :)
2. Tez nic komputer uruchomi sie normalnie, jesli odlaczysz dysk z systemem to 'PLEASE INSERT BOOT DISK ...' lub cos podobnego sie pojawi :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2006 12:40   

Powrót do góry

hjkl3
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 Post autora tematu 03 Mar 2006 12:52   

Właśnie przyszedł dysk twardy do mnie: WD 800 JD (to dysk SATA) jak mam podłączyć ten cieniutki kabelek SATA do dysku I PRZEDE WSZYSTKIM GDZIE POTEM TEN KABEL PODŁĄCZYĆ DO PŁYTY GŁÓWNEJ Asus A7V600-X - myślałem, że będzie do tego dysku dołączony jakiś rysunek jak podłączyć a tu nic - nie dysponuję również instrukcją do tej płyty głównej także nie wiem jak podłączyć - dajcie jakiś rysunek !!!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2006 12:52   

Powrót do góry

polonus
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Rzeszów

Post#5 03 Mar 2006 13:33   

Pobierz instrukcję, powinno w niej być o podpinaniu SATA.

http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/mb/socka/kt600/a7v600-x/e1873_a7v600-x.pdf
Powrót do góry

hjkl3
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 Post autora tematu 03 Mar 2006 14:05   

1. dzięki za tego linka - już wiem jak podłączyć a jak coś tam jeszcze czytałem to pisało coś o podłączeniu master/slave co to jest - to ejst związane z dyskiem twardym - musze o czymś wiedzieć?
2. czyli po włożeniu dysku i uruchomieniu kompa wkładam cd z windowsem, w trakcie instalacji windows mi powie żebym umieścił dyskietkę ze sterownikami od dysku sata (którą dostałem razem z płytą główną), potem jak mi się zainstaluje windows to mam wkładać płyty cd ze sterownikami od płyty głównej, karty graficznej itd. tak dobrze wszystko ? czy coś jeszcze mam wiedzieć?
Powrót do góry

polonus
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Rzeszów

Post#7 03 Mar 2006 14:22   

Ad. 1. Master/Slave tyczy się jedynie dysków ATA (PATA). Przy SATA nie ma to znaczenia, gdyż na jeden kabel przypada jeden dysk.

Ad. 2. Tuż po uruchomieniu instalatora (o ile w BIOSIE CD-ROM jest ustawiony jako pierwszy w kolejności bootowania) na dole powinien pojawić się komunikat - wciśnij F6, by zainstalować inne sterowniki SATA. Masz tylko kilka sekund na wciśnięcie. Dodatkową rzeczą, która spotka Cię przy instalacji będzie formatowanie dysku. Jeśli na dysku nie były tworzone partycje to przy zapytaniu utwórz dysk ok. 20GB (domyślnie C:, resztę można zrobić już w systemie Windows). Masz jeszcze do wyboru FAT32 lub NTFS. FAT32 jest szybszy ale nie można tworzyć partycji większych niż 32GB. NTFS natomiast jest bezpieczniejszy, lecz nie będzie widziany pod systemem Win98. Ale tu wybór już należy do Ciebie ;)
Powrót do góry

hjkl3
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 Post autora tematu 03 Mar 2006 14:40   

mam windowsa xp na cd i nie wiem o co chodzi z jakims fat32, ntfs i w ogóle także doradź mi od razu co wybrać oraz powiedz czy dopiero po zainstalowaniu windowsa mam instalować sterowniki od płyty głównej, karty graicznej itd. ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Mar 2006 14:40   

Powrót do góry

Exodos
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Bielsko-Biała

Post#9 03 Mar 2006 14:43   

co się stanie jak uruchomię komputera bez dysku twardego?

Fat 32 i NTSC to są formaty partycji:
Fat32 - Windows 98
NTSC - Windows XP
Tak więc sformatuj w instalatorze partycje NTFS'em, a co do tych sterowników to oczywiste jest że wszelkie sterowniki instalujemy po instalacji Windowsa.
Powrót do góry

hjkl3
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 Post autora tematu 03 Mar 2006 15:56   

przystępuję do dzieła - mam nadzieję, że mi się uda
Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#11 03 Mar 2006 16:04   

co się stanie jak uruchomię komputera bez dysku twardego?

Poza sterownikami SATA, które trzeba zainstalować na samym początku pracy instalatora.

Moje artykuły: (Dodaj)
15 Czerwiec 2014 Windows 7 - za duże napisy w programach korzystających z fontów rastrowych
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> co się stanie jak uruchomię kompa bez dysku twardego?
Strona 1 z 1