Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Niskobudżetowa paczka gitarowa

michal145 04 Mar 2006 20:03 4713 12
  • Miałem ostatnio mały problem, ponieważ zostałem zaangażowany do przedstawienia w szkole i miałem tam zagrać na gitarze, a ponieważ mamy całkiem spora sale apelową więc musiałem zbudować paczkę gitarowa. Po dłuższych spekulacjach zdecydowałem się na paczkę 4x12". Więc wziąłem się do roboty. Nie miałem zbyt dużo czasu więc wziąłem wszystko co miałem pod ręką(a miałem całkiem sporo) i wziąłem się do roboty. Znalazłem kilka płyt wiórowych w domu i zmierzyłem ich wielkość i okazało się, że są za małe :/, ale to nie był problem bo później je połączyłem i były juz odpowiednie :] Więc powycinałem odpowiednie kształty i poskręcałem. Największym problemem była przednia ścianka, ponieważ jest nachylona więc musiałem ściąć jej boki pod odpowiednim kątem i połączyłem je kątownikiem. Kiedy już pudło było złożone wziąłem czarny spray i pomalowałem ja od środka i z przodu. Potem skoczyłem do sklepu (nawet kilku) w poszukiwaniu odpowiedniej dermy na obicie. Kiedy miałem juz wszystko (derma, materiał na maskownice, uchwyty, kółka, terminale i narożniki) wziąłem się za wykończenia. Efekt końcowy nawet mnie zaskoczył. Nie myślałem, ze takie małe pieniądze można zrobić cos takiego. Potem juz tylko głośniki (niestety Alpierd HWC8) i połączenia (zdecydowałem się na 2x4Ohm, bo przecież zawsze można potem je połączyć i mieć spowrotem 8Ohm). Tak więc efekt końcowy widzicie sami :]

A teraz ceny [ile mnie kosztowało(ile kosztuje w sklepie)]:
    Płyta wiórowa - 0zł (ok 100zł)
    Derma - ok 50zł (ok 50zł) [18 zl za metr (140cm szer.))
    Uchwyty - 2x30 zł (w internetowym 2x18zł)
    Kółka - 4x4zł (to zależy jakie)
    Maskownica - ok 8zł (prawdziwa 20 zł)
    Głośniki - 4x46zł (da sie kupić nawet za 4x65zł)
    Więc łącznie wyniosło mnie ponad 300zł za wszystko.

Wszystko napędzam Technicsem SU-VZ220

Wrażenia odsłuchowe? Całkiem niezłe. Jak za taką cenę. Nigdy nie słyszałem Celestionów ani Eminenców, ale jeżeli te głośniki są, aż takie złe jak wszyscy opisują to znaczy, że mam problem ze słuchem. Naturalnie moje Altony grają ładniej, ale na pewno nie głośniej.

Fajne!
  • #2 05 Mar 2006 01:49
    Raflles
    Poziom 13  

Po pierwsze: w gitarze nie chodzi o to żeby grała głośno bo i mój piecyk marshalla 40W starczy nawet na dużą salę.

Po drugie: To głośniki typu woofer nie nadają się do gitary bo teoretycznie miałyby ograniczone pasmo przenoszenia więc prędzej czy później powinien je szlag trafić jeżeli grasz dużo na wysokich dźwiękach.

Po trzecie: to do gitary najlepiej nadają się głośniki o szerokim paśmie przenoszenia takje jak właśnie Celestion czy eminens.

Pozdrawiam !!!!

• #3 05 Mar 2006 08:00
    michal145
    Poziom 10  

1: Ale mi chodzi oto żeby grała głośno. A jakość dzwięku jest zadowalająca,
    2: To jest głośnik szerokopasmowy (43 - 16000 Hz)
    3: Nie neguje tego, ze eminence jest lepszy, ale za cene jednego eminenca mam calą paczke

• #4 05 Mar 2006 08:02
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Albo ARZ6608 - to podstawa w niskobudżetowych konstrukcjach gitarowych moim zdaniem. 30W mocy, 20cm, kosztuje ok. 25zł

• #5 05 Mar 2006 12:44
    ROŚ
    Poziom 15  

Spoko. paczka nie jest zła. otwór mogłeś dać na dole ale teraz to chyba nie problem :) tylko nowe dziurki nawiercić. cena jak za taki zestaw w normie. - uchyty u mnie koszują 14-16 pln także przepłaciłeś ale "na szybko" to nawet nie patrzy sie gdzie jest taniej
    ocena 5/6 POZDR

• #7 05 Mar 2006 17:18
    michal145
    Poziom 10  

Zależało mi na 4x12" abyw przyszłości wymienić Alpierdy na Eminence. Myślałem wcześniej o Teslach ale zdecydowałem sie na Alphardy aby zobaczyc jak grają. Znalazłem wcześniej jakaś recenzje tego głośnika (HWC8) i był określany jako dobry za taką cene. Więc sie zdecydowałem. Niedługo dołoże prawdziwą maskownice a w dalszej przyszłości planuje zmiane na jakies lepsze głośniki.

• #8 06 Mar 2006 23:55
    adammc

Poziom 26  

O widze znajomą konstrukcje , tez kiedys zrobilem cos takiego tyle ze na gds30/30 4 szt kumplowi do gitary bylo to z 6 lat temu a on nadal na tym gra.
    Efekt bylby ładniejszy jakbys wstawil glosniki od zewnątrz no ale wtedy musialbys dac krate.
    Zastanawia mnie jeszcze jedno bo na fotkach nie widac , mianowicie czy dolna cześć ścianki przedniej schodzi pionowo w dól czy po skosie jak górna .
    U mnie byla w pionie zas gorna jak u Ciebie pod skosem fajnie to od boku wyglądało choc poki nie wykonczylem -pomalowalem tylko czarna farba.

• #9 07 Mar 2006 20:38
    michal145
    Poziom 10  

Górna część jest pod skosem, natomiast dolna jest pionowo.
    Co do ustawienia głośników, zależało mi, aby była maskownica, bo krata mi sie nie podoba, więc musiały byc od środka.

• #10 18 Mar 2006 15:30
    kalach666
    Poziom 17  

Witam

Konstrukcja mi sie bardzo podoba!, duży plus za chęci!,

Bardzo ładny wygląd, dobrze że zdecydowałes sie na oklejenie dermą

Nie bede juz krytkował tych głośników, jakie zastosowałeś, od biedy ujda,

najważniejsze jest chyba to, że jestes zadowolony ze swojego projektu i nie wstydzisz sie go innym pokazać

Jakiego uzywasz wzmacniacza??

Pozdrawiam!

• #11 18 Mar 2006 19:44
    Marcin_126
    Poziom 16  

Moim zdaniem nie trzebaby zaraz dawać eminece ale tonsilek na pewno dał by radę dużo lepiej niż te alpierdy.

• #12 19 Mar 2006 18:47
    kalach666
    Poziom 17  

WItam

do Marcin_126, no jasne ze Tonsil, zagrałby o wiele lepiej, ale ciezko jest dorwać sprawnego GDS 30/30 i to jeszcze 4 sztuki, mozna kupic GD 30/150 bądz 30/80, ale w tym układzie wolałbym poczekac, uzbierac kase i kupic eminence.

jak juz wczesniej pisałem moja ocena to 10/10 - za ładne wykonanie i za checi.

Pozdrawiam!

• #13 24 Mar 2006 17:59
    michal145
    Poziom 10  

Dzięki za komentarze. Wzmacniacz to Technics SU-VZ220. Ma 30W na kanał przy 8Ω, wiec na kolumne idzie jakies 120W bo jest zrobiona na 2 kanaly i kazdy jest na 4Ω

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME