Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Odkurzacze bezworkowe. Jakie są wasze opinie?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Odkurzacze bezworkowe. Jakie są wasze opinie?
Autor
Wiadomość
waldekel
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: "-"

Post#1 Post autora tematu 04 Mar 2006 20:16   

Odkurzacze bezworkowe

Co sądzicie o odkurzaczach bezworkowych?

Moderowano przez skryn:
Z działu usterkowego AGD, przeniosłem tutaj.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Mar 2006 20:16   

Powrót do góry

buh
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Bytom

Post#2 04 Mar 2006 22:22   

Re: Odkurzacze bezworkowe

sa do d**y
kupilem kiedys taki i pod wplywem ciepla z silnika kola mu sie stopily :D
oddalem go i zwrucili mi pieniadze przynajmniej
ale teraz mam lg turbo gamma 1600 W i daje skurczybyk jeden jak nic innego :)
moze jest z workiem ale stalym tak ze nie trzeba kupowac papierowych ale mozna bo i ten i papierowe pasuja do niego
dalem chyba okolo 250-300 zl za niego ale jest super polecam go!
Powrót do góry

kjuik_87
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Polska

Post#3 05 Mar 2006 13:41   

ja mam odkurzacz z filtrem wodnym i wszystkie śmieci (podobno) wpadają w wode ale tak naprawde to wygląda troszke gorzej ponieważ jeśli jest więcej śmieci w jednym miejscu to kurzy się aż z wylotów powietrza!!

Dałem za niego 500 zł i żałuje!!

Same wady i 1 plus
1. trzeba zakazdym wlewać wode
2. po każdym odkurzaniu trzeba go umyć i wysuszyć bo się zaśmierdzi
3. w środku wszystkie śróbki zardzewiane nie da sie nawet silnika odkręcić
4. jest strasznie duży i ciężki

PLUS;
1. bardzo dobrze zbiera śmieci!!

Odradzam kupna !!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Mar 2006 13:41   

Powrót do góry

Usunięty

Post#4 05 Mar 2006 14:33   

Odkurzacze bezworkowe

Ja w warsztacie używam Karchera 2101.Albo zakładasz worek,albo nie.
Jeżeli nie stosujesz worka,a w zasadzie drogawego wkładu papierowego,to musisz tylko przedmuchać filtr.W sumie wolę jednak zastosować ten wklad,i co jakiś czas wytrzepać.
Raczej tradycyjnie rozwiązanie-worek....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Mar 2006 14:33   

Powrót do góry

Wawrzyniec
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: limanowskie

Post#5 05 Mar 2006 18:56   

Miałem kiedyś Rainbowa (nie wiem czy dobrze napisałem) za ok 8000 zł. Ponad 1000 patentów w nim. Urzywałem go 5 lat, później sprzedałem. Ciężki jak cholera. Problemy jak były już opisane: wylewanie wody, suszenie itd. Z turboszczotką dobrze odkurzał, bez totalna kicha. Zwykłe zelmery dużo lepiej ciągną. Nasze wodniki też.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Mar 2006 18:56   

Powrót do góry

arturo 101
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Stargard

Post#6 08 Sty 2007 16:59   

Bardzo fajnie koledzy, ale wydaje mi się że za bardzo spłycacie problem.
Czytając wasze wypowiedzi, można by odnieść wrażenie, że odkurzacze bezworkowe=odkurzacze z filtrem wodnym.Przecież to zupełnie co innego, co oczywiście nie wyklucza możliwości istnienia filtra wodnego w odkurzaczu bezworkowym. Ja osobiście noszę się właśnie z zamiarem zakupu odkurzacza-nie wiem jeszcze jakiej marki ale jedno wiem na pewno-będzie bezworkowy.Przy obecnej technice poziom filtracji i hałasu jest bardzo zbliżony do odkurzaczy z workiem, natomiast nikt nie zaprzeczy że odkurzacz bezworkowy jest o wiele bardziej ekonomiczny.A że trzeba opróżnić pojemnik na śmieci i go umyć-no cóż może kiedyś odkurzacze same się będą czyścić.
Co do odkurzaczy centralnych-fajna sprawa ale bardziej przy olbrzymim metrażu i trzeba o tym myśleć już na etapie budowy domu, bo póżniej za dużo kombinacji.
Powrót do góry

s_z_a_m_a_n
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 09 Sty 2007 21:22   

Mi podobają się te Hoovery i Electroluxy takie Amerykanskie że nie ma kilometrów tych piep rzonych rur i rureczek, silnika na kółkach, którego trzeba ciągnąć za sobą jak g ówno i kabla, na którym można się zabć, jest tylko jakby jedna rączka z silnikiem z kółkami i szczotką nie ma tam worka, i na dodatek są na 18V akumulatorki, które się ładuje w stacji dokującej - teoretycznie idealnie mi pasują, ale nie wiem jak jest z mocą i z trwałością tych akumulatorków - ma ktoś takie cudo i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami?

Jak znajdę fotkę, to wrzucę poglądowo o co mi chodzi.
Powrót do góry

koniac
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Siemiatycze

Post#8 15 Kwi 2010 23:57   

Ci co mówią że odkurzacze bezworkowe są do d...y, proponuję żeby kupili se odkurzacz marki DYSON a poczują co to znaczy w ogóle odkurzacz. Ostatnio takowy nabyłem i muszę powiedzieć, że jest świetny, żaden z dotychczasowych odkurzaczy nie odkurzał tak jak ten (nawet Zelmer Orion wymięka, nie wspominając o wymianie worków). W przeciwieństwie do tego co czytałem o innych odkurzaczach bezworkowych, że zapychają się filtry itp. w dysonie nic sie nie zapycha. Śmieci są tylko w pojemniku. Co ciekawe Dyson Dc 29 (taki posiadam) ma silnik o mocy 1400W a ciągnie o wiele lepiej niż Zelmer Orion 1500W z nowym workiem i bez filtra na wylocie. Jedyną jego wadą jest dość wysoka cena ale moim zdaniem jest jej wart.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Odkurzacze bezworkowe. Jakie są wasze opinie?
Strona 1 z 1