Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer'ek

adam.vw 05 Mar 2006 10:59 3152 5
  • Witam wszystkich!
    Chcę przedstawić mój wyrób który zacząłem konstruować ponad rok temu i zeszło mi się z nim tak około 4-5 miesięcy!
    Oczywiście miałem też przy okazji troszkę problemów z detalami, ale jakoś się uporałem z nimi i wszystko działa poprawnie.
    Jestem początkującym amatorem i proszę się nie śmiać zbyt głośno z tego co chcę przedstawić!:D
    Jeszcze mała wzmianka co do tego że hobby "DIY" to jednak kosztowne hobby,
    przekonałem się o tym podczas walki z tym subikiem.
    A podzespoły i materiały wykorzystane do tego urządzenia są naprawdę z tanie!!
    Subwoofer działa poprawnie, efekty akustyczne uzyskane z tego sprzętu są zadowalające w pokoju o powierzchni 10 metrów kwadratowych.
    A oto kilka fotek z okresu kiedy go składałem, oraz gotowego wyrobu.:D
    Pozdrawiam wszystkich majsterkowiczów!

Zmniejszyłem na 800x600px
    j.

Fajne!
  • #2 16 Mar 2006 16:08
    Popak
    Moderator DIY

Witam

Jak koledzy napisali więcej fotek ;)

A co do napędu i głosnika to widze tu jako napęd TDA7294 a głośniczek alpharda ;) pewnie jeszcze LW800??

Pozdrawiam

• #3 19 Mar 2006 01:11
    ROŚ
    Poziom 15  

wiem skąd on to zasila ! przewody zasilające idą prosto z wazonu na kaloryferze. energia zgromadzona w rozgrzanej wodzie pozwala na spokojne zasilanie wzmacniacza 200 W lol :) taki joke
    albo mi sie wydaje albo zasilanie ma podłączone pod filtr aktywny ? otwór chyba też jest za duży i głośnik przelatuje przez niego. ciekawe czy to jest konstrukcja BR czy może 2 drożna ? może autor sie odezwie a jak nie to poczekamy kolejne 4-5 miesięcy. pozdr
    PS acha. za mały radiator !

• #4 26 Mar 2006 00:56
    luke666
    Poziom 33  

Hmm.. gdzie te zdjęcie, ja widze tylko jedno...
    Z tym podpięciem filtru aktywnego jest wszystko ok, pod warunkiem, że filtr chodzi na takie samo napięcie symetryczne jak tadek. Jeśli tak to napięcie symetryczne podpinamy pod kostke we wzmaku i od razu idzie na filtr.
    Przetwornik to chyba alpierd 20cm... Dlaczego obudowa BR oraz taka duża obudowa?

• #5 26 Mar 2006 12:34
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Potraktowalem kawalerke tutaj bardzo lagodnie - pousuwalem niektore wybitne komentarze. Prage zauwazyc, ze od tego momenty wszystko o turbinach i chomikach, jakiekowliek "potwierdzam wiecej zdjec" nagradzane beda sowicie ostrzezeniami. Uczymy sie pisac na temat i sensownie - nie "spamerowac" lub "trollowac"!

• #6 26 Mar 2006 16:32
    Eliminator
    Poziom 24  

Nie podoba mi sie ze urzyty został alphard ale co do podzespołów sie nie bede wypowiadac bo sie na tym kompletnie nie znam. A to jest bassreflex czy co wkoncu ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME