Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL P780 chassis D99C. Nie włącza się dioda. Nic nie sygnalizuje.

lolek16 06 Mar 2006 23:28 1971 14
  • #1 06 Mar 2006 23:28
    lolek16
    Poziom 13  

Witam Mam do naprawy monitor DELL p780 = SONY E200E chassis D99C.
    Uszkodzenie objawia się tym ze wogóle się niezałącza ani dioda nic niesygnalizuje. Słychać tak jakby się przetwornica załacza napięć na wyjściu niema układ scalony przetwornic TEA1504 dobry sprawdziłem w innym monitorze elka też więc podmieniłem tyrystor D613 BT 149. I w trafiłem na tyle że napięcia te mam 180V, 80V, +/-15V, 5Vstanby również.
    Już jakieś przekazniki klapią i nic pozatym.
    Brak jest napięc 12V i 5V ze stablizatorów IC605 IC608. IC 605 na wejście dostaje 15V ale nie jest otwierany z procesora głownego IC901 REMOTE ON/OFF no i jeszcze ma iść sterowanie na Q603 też z procka HEATER.
    Czy to wskazuje na uszkodzenie głównego porocesora?? bo narazie tyrystor był uszkodzony?? A może poją lokalizacje uszkodzenia ma skupić się na innym obszarze??

• #2 07 Mar 2006 08:18
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Sprawdź czy Masz zasilanie na procku oraz czy jest sinus na rezonatorze.
    Z objawów wynika, że nie pracuje procek - może nie jest uszkoczony.
    Zwłaszcza, że sony posiada możliwość autodiagnozy - czyli dioda coś powinna pokazywać.
    Pozdrawiam.

• #3 07 Mar 2006 09:42
    lolek16
    Poziom 13  

Na procesorze napięcie mam 5V które jest napięciem 5V Stanby tak oznaczone na schemacie. Dioda nic niesygnalizuje poprostu wogóle nieświeci. A jak tego sinusa sprawdzić na rezonatorze moze oscyloskopem ??

• #4 07 Mar 2006 10:17
    Kalik
    Poziom 24  

Przebiegi zmienne najlepiej sprawdza sie oscyloskopem więc Twoje zapytanie na tym forum troszke nie na miejscu. Dodatkowo sprawdź czy miedzy zasilaniem a resetem proca nie stoi kostka system reset może to być PST574 - niedawno naprawiałem jakiegoś IBMa na chassis Sony i tam umarł własnie ten klocek.
    Pozdro.

• #5 07 Mar 2006 22:02
    lolek16
    Poziom 13  

Dokonałem pomiarów oscyloskopem niema sinusa na rezonatorze X901 24MHz. Układ scalony reset jest IC904 PST9143NL sprawdzałem na nim napiecie zasilania 5V-stanby jest i na wyjściu niego pin4 jest 4,6V jak na schemacie. Tam mysle że teraz pierwszą rzeczą to bym musiał mieć kwarc 24MHz a potem pomyslec o procesorze?
    Pokusiłem się i podpiołem dodatkowe napięcie 5V na ADJ stablizator IC605 i zaraz sie odetkał i pojawiło sie 12V i 5V pojawiło się wysokie napięcie ale zwiadomych przyczyn procesor martwy to i żazenia niebyło dida LED też niezaświeciła. Ale cos więcej sprawdzilem że wysokie napiecie jest dobre.
    I co mam lokalizować dalej?? bo jak rezonator niebedzie działał to procesor niebedzie taktował a może pamięc psuc sprawe??

• #6 08 Mar 2006 08:05
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Czyli z tego wniosek, że coś dzieje się przy procku.
    Wymień rezonator i sprawdź dokładnie wszystkie zasilania (dochodzi w kilku miejscach).
    Sinus na rezonatorze ma być - bez tego nie wstanie procek. Pamięć bym zostawił w spokoju.
    Pozdrawiam.

• #7 09 Mar 2006 22:35
    lolek16
    Poziom 13  

Włożyłem rezonator kwarcowy przebieg sinus jest ale nadal procesor niewysyła poleceń. Co dalej??Prosze pomuszcie

• #8 09 Mar 2006 23:37
    Pegelmesser
    Poziom 23  

podmien procek..

• #9 10 Mar 2006 09:47
    lolek16
    Poziom 13  

Chyba nic mi niepozostało jak podmienić procesor. Mam już 2 płyty dell załtwione jak przesle targam procek

• #10 16 Mar 2006 22:53
    lolek16
    Poziom 13  

Dostałem chassisy ale niestety może mi tylko służyć jako dawca bo strasznie połamane. Procesor główny podmieniłem i nadal tak samo.
    Więc postanowiłem zacząc robote od pamięci odczytałem wyciagniętą i zapisałem ją ponownie sciągniętym wsadem do tego monitora ponieważ zauważyłem że zapis danych się rózni. I naprawa ruszyła się odrobine w dobrym kierunku ponieważ procesor samodzielnie monitor juz włącza wysokie dioda zapala się przez moment na zielone i wysokie wygasa a dioda przechodzi na żołto i sobie mruga czyli przechodzi wstan zabespieczenia. Czyli monitor coś blokuje i słychać cichutki dzwiek pulsacyjny.
    Odczego zacząć lokalizacje kolejnego uszkodzenia

• #11 17 Mar 2006 08:37
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Poczytaj serwisówkę - funkcja autodiagnozy - w zależności od częstotliwości i sposobu migania diody można określić w którym bloku jest uszkodzenie.
    Pozdrawiam.

• #12 17 Mar 2006 22:05
    lolek16
    Poziom 13  

Według serwisówki autodiagnozy umnie się tak to robi 1,5s nieświeci 0,5s świeci i tak wkółko wskazuje to na uszkodzenie ABL. Prosze o wyjasnie co to jest ABL jeszcze się z tym niespotkałem??
    I jakie bloki mam lokalizować

• #13 29 Lip 2006 17:30
    Ravenq
    Poziom 10  

mam pytanko czytajac forum gdzie moge zdobyc serwisowke z opisem autodiagnozy czyli aby odczytac prawidlowo mrugania diodki ?
    Pozdrawiam

• #14 02 Sie 2006 11:38
    lolek16
    Poziom 13  

Ten schemat czyli cała serwisówke można ściagnąc sobie z elektrody chyba ja nawet umieściłem ten dell jest to samo co SONY E200 bo chassis maja ten sam. Tam pisze na tym schemacie co kazde mrugniecie oznacza

• #15 02 Sie 2006 23:52
    Ravenq
    Poziom 10  

Dzieki wielkie za pomoc wlasnie sciagnalem sobie schemat i jest to czego oczekiwalem duze THX i pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme