Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

dziennik elektroniczny....hmm...jak to zrobić?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Programowanie Ogólne -> dziennik elektroniczny....hmm...jak to zrobić?
Autor
Wiadomość
brzozetti
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Piła

Post#1 Post autora tematu 08 Mar 2006 19:34   

dziennik elektroniczny....hmm...jak to zrobić?

Witam

Mam do zrobienia prace dyplomową...krótko mówiąc mam zrobić dziennik elektroniczny (taki normalny dziennik jaki nauczyciele używają tylko w postaci elektronicznej, czyli oceny, tematy lekcji, klasy itd.)

Założeniea są takie:
-no oczywiście ładny interfejs dziennika
-logowanie przez www (różne poziomy dostępu do danych np nauczyciele mają inny dostęp niż rodzice, któzy mogą np sprawdzić oceny tylko swojego dziecka i nic nie mogą zmienić itp)
-dziennik będzie umieszczony na serwerze w szkole i dostep rodzice mają miec online

Narazie tyle wymysliłem założeń...chodzi mi o określenie od czego mam zacząć, w jaki temat wjechać aby zacząć coś tworzyć...temat jest ogolny czyli można robić co sie chce aby osiągnąć cel

Za wszelkie pomoce dzięki z góry....jak ktoś ma pytania to niech pyta...oczywiście nei chodzi mi o to aby ktoś mi to zrobił ja chce tylko aby ktoś mi pokazał drzwi w które mam wejść....

Pozdrowienia
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2006 19:34   

Powrót do góry

MirekCz
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gdańsk/Poznań

Post#2 08 Mar 2006 19:50   

dziennik elektroniczny...hmm...jak to zrobić?

html+php+mysql
Powrót do góry

bialy
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Łódź

Post#3 08 Mar 2006 21:47   

Re: dziennik elektroniczny....hmm...jak to zrobić?

jboss + java osobno bedzie warstwa prezentacji i osobno kod ladnie i milo sie bedzie uleprzalo poprawialo. Mozna to wszystko oprzec o jakis darmowy portal javowy
Powrót do góry

kordan11
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 08 Mar 2006 22:26   

ja proponuje jako podstawe PHP+HTML (ew. XHTML) oparte na SMART'ach. Dane przechowywane w bazie danych do której łaćżymy sięprzez ADODB.
Na stronie głownej robisz logowanie. Robisz liste wyboru klasy i przedmiotu. Po wybraniu masz opcje przegladaj lub edytuj. Przeglądać moze każdy zalogowany, a edytować nauczyciel z odpowienimi uprawnieniami (każdy nauczyciel moze mieć uprawniania tylko do swojego przedmiotu)

Drugim rozwiazaniem jest aplikacja napisana pod BCB. Łaczysz się z bazą i szczytujesz do StringGrid'a dane i jeżeli zalogowany jest nauczyciel to ustawiasz opcje edytowania na TRUE a jeżeli ktos inny na FALSE
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2006 22:26   

Powrót do góry

elektryk
Poziom 26
Poziom 26

Post#5 08 Mar 2006 23:38   

Re: dziennik elektroniczny...hmm...jak to zrobić?

bialy napisał:
jboss + java osobno bedzie warstwa prezentacji i osobno kod ladnie i milo sie bedzie uleprzalo poprawialo. Mozna to wszystko oprzec o jakis darmowy portal javowy
Widziałem pare projektów, to jest bardzo przyszłościowa technologia i w aspekcie edukacyjnym to jest argument. Niestety jest z tym problem że wymaga odpowiednio wydajnej platformy, a tu wiadomo że chodzi o kase :(.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2006 23:38   

Powrót do góry

bialy
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Łódź

Post#6 09 Mar 2006 09:52   

elektryk napisal:
Cytat:

Widziałem pare projektów, to jest bardzo przyszłościowa technologia i w aspekcie edukacyjnym to jest argument. Niestety jest z tym problem że wymaga odpowiednio wydajnej platformy, a tu wiadomo że chodzi o kase Sad.

Zgadzam sie w zupelnosci.
Ale jesli to ma byc do szkoly gdzie napewno nie bedzie zbyt duzego ruchu w sieci to mozna napisac ta aplikacje bez zadnego systemu portalowego i napewno bedzie dzialac wmiare szybko i sprawnie.
Powrót do góry

brzozetti
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 Post autora tematu 09 Mar 2006 10:38   

Witam i dziękuje za odpowiedzi

Ja zdecyduje się na html+php+mysql bo znam troche te języki i tak będzie mi chyba łatwiej i szybciej.

to zaczynam coś tworzyć i jeżeli nie będe mógł sobie poradzić to napiszę tu i będę udostępniał moje wyniki pracy.

Pozdrowienia
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Mar 2006 10:38   

Powrót do góry

brzozetti
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 Post autora tematu 14 Mar 2006 15:43   

Witam

Piewszym krokiem jaki będę robił to zaprojektowanie bazy danych (zrobienie relacji i tabel dziennika).

Dobrze myśle aby od tego zacząć??

Pozdrowienia
Powrót do góry

kordan11
Poziom 15
Poziom 15

Post#9 14 Mar 2006 16:29   

najlepiej bo potem masz już sie na czym oprzeć a baza będzie potrzeba od samego poczatku do testowania działania
Powrót do góry

velhecz
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: podkarpacie

Post#10 14 Mar 2006 20:10   

Zajrzyj na stronę: http://www.infoszkola.pl/
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Programowanie Ogólne -> dziennik elektroniczny....hmm...jak to zrobić?
Strona 1 z 1