X

dziennik elektroniczny....hmm...jak to zrobić?

08 Mar 2006 19:34 BRbrzozetti
  • #1 08 Mar 2006 19:34
    brzozetti
    Level 11  
    Helpful post? (+1)
    Witam

Mam do zrobienia prace dyplomową...krótko mówiąc mam zrobić dziennik elektroniczny (taki normalny dziennik jaki nauczyciele używają tylko w postaci elektronicznej, czyli oceny, tematy lekcji, klasy itd.)

Założeniea są takie:
    -no oczywiście ładny interfejs dziennika
    -logowanie przez www (różne poziomy dostępu do danych np nauczyciele mają inny dostęp niż rodzice, któzy mogą np sprawdzić oceny tylko swojego dziecka i nic nie mogą zmienić itp)
    -dziennik będzie umieszczony na serwerze w szkole i dostep rodzice mają miec online

Narazie tyle wymysliłem założeń...chodzi mi o określenie od czego mam zacząć, w jaki temat wjechać aby zacząć coś tworzyć...temat jest ogolny czyli można robić co sie chce aby osiągnąć cel

Za wszelkie pomoce dzięki z góry....jak ktoś ma pytania to niech pyta...oczywiście nei chodzi mi o to aby ktoś mi to zrobił ja chce tylko aby ktoś mi pokazał drzwi w które mam wejść....

Pozdrowienia
  • #2 08 Mar 2006 19:50
    MirekCz
    Level 35  
    Helpful post? (+2)
    html+php+mysql
  • #3 08 Mar 2006 21:47
    bialy
    Level 14  
    Helpful post? (+1)
    jboss + java osobno bedzie warstwa prezentacji i osobno kod ladnie i milo sie bedzie uleprzalo poprawialo. Mozna to wszystko oprzec o jakis darmowy portal javowy
  • #4 08 Mar 2006 22:26
    kordan11
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    ja proponuje jako podstawe PHP+HTML (ew. XHTML) oparte na SMART'ach. Dane przechowywane w bazie danych do której łaćżymy sięprzez ADODB.
    Na stronie głownej robisz logowanie. Robisz liste wyboru klasy i przedmiotu. Po wybraniu masz opcje przegladaj lub edytuj. Przeglądać moze każdy zalogowany, a edytować nauczyciel z odpowienimi uprawnieniami (każdy nauczyciel moze mieć uprawniania tylko do swojego przedmiotu)

Drugim rozwiazaniem jest aplikacja napisana pod BCB. Łaczysz się z bazą i szczytujesz do StringGrid'a dane i jeżeli zalogowany jest nauczyciel to ustawiasz opcje edytowania na TRUE a jeżeli ktos inny na FALSE
  • #5 08 Mar 2006 23:38
    elektryk
    Level 42  
    Helpful post? (-1)
    bialy wrote:
    jboss + java osobno bedzie warstwa prezentacji i osobno kod ladnie i milo sie bedzie uleprzalo poprawialo. Mozna to wszystko oprzec o jakis darmowy portal javowy
    Widziałem pare projektów, to jest bardzo przyszłościowa technologia i w aspekcie edukacyjnym to jest argument. Niestety jest z tym problem że wymaga odpowiednio wydajnej platformy, a tu wiadomo że chodzi o kase :(.
  • #6 09 Mar 2006 09:52
    bialy
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    elektryk napisal:
    Quote:

Widziałem pare projektów, to jest bardzo przyszłościowa technologia i w aspekcie edukacyjnym to jest argument. Niestety jest z tym problem że wymaga odpowiednio wydajnej platformy, a tu wiadomo że chodzi o kase Sad.

Zgadzam sie w zupelnosci.
    Ale jesli to ma byc do szkoly gdzie napewno nie bedzie zbyt duzego ruchu w sieci to mozna napisac ta aplikacje bez zadnego systemu portalowego i napewno bedzie dzialac wmiare szybko i sprawnie.
  • #7 09 Mar 2006 10:38
    brzozetti
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam i dziękuje za odpowiedzi

Ja zdecyduje się na html+php+mysql bo znam troche te języki i tak będzie mi chyba łatwiej i szybciej.

to zaczynam coś tworzyć i jeżeli nie będe mógł sobie poradzić to napiszę tu i będę udostępniał moje wyniki pracy.

Pozdrowienia
  • #8 14 Mar 2006 15:43
    brzozetti
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam

Piewszym krokiem jaki będę robił to zaprojektowanie bazy danych (zrobienie relacji i tabel dziennika).

Dobrze myśle aby od tego zacząć??

Pozdrowienia
  • #9 14 Mar 2006 16:29
    kordan11
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    najlepiej bo potem masz już sie na czym oprzeć a baza będzie potrzeba od samego poczatku do testowania działania
  • #10 14 Mar 2006 20:10
    velhecz
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Zajrzyj na stronę: http://www.infoszkola.pl/
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products