Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na 25 cm

Bakru12 09 Mar 2006 19:48 3762 22
  • Witam
    Pomysł na subwoofer narodził się we mnie gdy zakupiłem kolumny alton 110 i stwierdziłem ze przydał by się jakis sub .
    Tak oto stworzyłem (całkowicie sam) sub'a który mi sie bardzo podoba nawet mimo tego ze jest w nim głośnik :
    Firma DIBEJSI

SubWoofer 200W , 60 - 6000Hz, 89 dB, 8 oM
    Moc RMS 100 W
    Zawieszenie pianka
    Waga 1,8 kg
    ŚREDNICA KOŁNIERZA 25,5 cm
    Otwory tworzą kwadrat o boku 17,5 cm
    wymiary magnesu 30 x 110 mm

obudowa :
    obudowa jest ze starej "pufki" ktra była obita skórą i nadal jest jednak górną częsc pomalowałem i nawet nieźle się komponuje z całością ..
    pojemnośc obudows to około 25litrów.

koszt:
    -głośnik + bassreflex 54zł
    -farba - 15zł
    -4 wkręty 0,20zł
    -"pufka" - 0 miałem starą pufke
    - płyta pod głośnik 0zł mialem ze starych mebli
    - kable 0zł
    -terminal (sam zrobilem) 0zł
    razem :69,20zł

prosze o komętarze.

p.s co do głośnika wiem ze ta firma jest do d... ale gra naprawde ładnie ..

Fajne!
  • #2 09 Mar 2006 20:31
    sylwek888
    Poziom 13  

Witam nie podoba mi się ten sub.

Po pierwsze głośnik jest kijowy ma parametry z kosmosu pasmo przenoszenia 60-6000Hz to sie nadaje na średniotonówkę a nie na suba to samo mogę powiedzieć o mocy.

Co do obudowy to też nic szczególnego otwór to chyba żeś po pijaku rżnąl tępym brzeszczotem no i trochę mało wkrętów,co do BR to trochę za mały pewnie masz niezłe szumy powietrza.

Przyłącze z tyłu woła o pomstę do nieba.

Przy następnej konstrókcji zasięgnij rady fachowców....

pozdro

• #3 09 Mar 2006 20:32
    crazy_88
    Poziom 42  

pomysl jest ciekawy najwazniejsze ze tobie sie podoba ze ladnie gra:D

• #4 09 Mar 2006 20:45
    Bakru12
    Poziom 13  

mi sie podoba a utwór to ja nie ciołem tylko stolaz :d a co do tego głośnika to powiedziałem ze jest nawet niezły. br jest dobry . tak mi sie wydaje .

• #5 09 Mar 2006 20:48
    elmer2
    Poziom 28  

No hmm proponuje troche wyrozumiałości.
    Nie kazdy zaczyna od dobrych i/lub markowych głośników. Sztuka ta polega aby samemu sie przekonac jak co gra wtedy wyrabia nam sie gust.

Do autora
    Nastepnym razem proponuje Ci abys poprzegladal fora nt temat jak np. to forum elektrody i www.diyaudio.pl

Tam znajdziez sporo wiedzy nt temat budowy subow i nie tylko :)

• #6 09 Mar 2006 20:53
    crazy_88
    Poziom 42  

spodobaly mi sie slowa kolegi powyzej madrze powiedziane
    "Nie kazdy zaczyna od dobrych i/lub markowych głośników. Sztuka ta polega aby samemu sie przekonac jak co gra wtedy wyrabia nam sie gust. "piekne slowa:D

• #7 09 Mar 2006 21:12
    Bakru12
    Poziom 13  

no wiecie jest młody jest to moja 1 konstrukcja
    dzięki za słowa wyrozumiałości

• #8 09 Mar 2006 23:11
    Raflles
    Poziom 13  

Hmm...Widzę, że zaczyna się tutaj robić jak na znajomym mi forum modelarskim, czyli : JAK SIĘ NIE ZNASZ TO SIĘ NIE ODZYWAJ. czyli jak robisz coś na czuja, albo robisz coś dla własnej satysfakcji, która jest motorem życia co niektórych, to daj sobie spokój.

Tak szczerze Co Tutaj Za ludzie się wypowiadają. Jak mają zamiar zgnoić czyjś pomysł, a nie doradzić mu jak ma zrobić żeby było lepiej to przecież są fora dla wybitnych geniuszy, któży jak rozszczepią atom by stworzyć tranzystor zostają przekierowani bo rozszczepili zaduży atom. Powodzenia wszystkim w dalszych pracach. A dla coniektórych to powodzenia życzę w dalszym rozwijaniu umiejętności.

• #9 09 Mar 2006 23:14
    Rafaell
    Poziom 16  

czy te altony nie zagluszaja troche tego suba?

• #10 09 Mar 2006 23:28
    ROŚ
    Poziom 15  

sub nie jest zły. zawsze mozna go troche przerobic :) co do terminala to jak nie chcesz wydac 5 pln to mozesz dac kawalek blachy o bokach 5x5, zaokraglic rogi , wywiercic otwór i wsadzic tam gniazdo duży Jack. ale raczej terminal wskazany :)

• #11 10 Mar 2006 12:30
    mizgu
    Poziom 19  

Mnie się jak zawsze podoba, ale mam jedno "ale". Pokombinuj z rurą bass reflex, tzn. spróbuj zapchać otwór, przedłużyć lub skrócić tak, aby uzyskać lepszy efekt basu.

• #12 10 Mar 2006 13:36
    bincar
    Poziom 12  

Witam!!!
    No pomysł całkiem niezły.Mi sie podoba bo jest wykonane w miare estetycznie.Sam zaczynałem od sprzEtów na głośnikach wątpliwej jakości.
    Pozdrawiam i mam nadzieje ze niedłógo zamieścisz coś ciekawego.

• #13 10 Mar 2006 13:55
    Gawela
    Poziom 2  

Witam, dzięki za porady na pewno skrócę tego br.
    No wiecie, to jest sub za niecałe 70zł...

• #14 10 Mar 2006 15:12
    dymek
    Poziom 27  

jak na pierwszą konstrukcje to dobrze moim zdaniem widziałem tu juz suba zbudowanego na głośniku jakimśtam a obudową była pufa więc moge pochwalic bo mi sie nawet podoba glosnik lipa no ale od czegos trzeba zaczac moze nastepny bedzie stx co?? warto pomyslec

• #15 10 Mar 2006 16:12
    Armosus
    Poziom 26  

Sub nie jest zły ale i nie jest super.
    Ode mnie rada taka zeby wkrety dawac co jakies 5-7cm i 2 mm glebiej wkrecic potem zaszpachlowac, wyszlifowac i dopiero malowac. Nastepna kostrukcja napewno bedzie lepsza, powodznia :)

• #16 10 Mar 2006 18:24
    bratek58
    Poziom 23  

Jak na pierwszą własną konstrukcję to nawet nieźle, ale stanowczo wkręć więcej wkrętów. Ścianki powinny być również sklejane. Na głośnik możesz przykręcić maskujący pierścień, aby zasłonić nierównomierny otwór wokół niego.

• #17 11 Mar 2006 11:11
    tatapiotrka
    Poziom 11  

Witam, żeby zasłonić nierówności cięcia otworu możesz założyć kratkę jak na estradówki, wkręty jak koledzy radzą gęściej, a litraż obudowy i br możesz wylicz z WinISD. Popieram, zdanie mówiące o początkach przygody z DIY. Pozdrawiam

• #18 11 Mar 2006 23:00
    sliz
    Poziom 11  

Ja bym to jeszcze uszczelnil czyms i wkrety gesciej. Otwor na glosnik wyciety niezbyt estetycznie, moze jakas maskownica?

• #19 12 Mar 2006 13:09
    Bakru12
    Poziom 13  

Hehe Dzięki za pomysły, pokombinuję trochę ;P
    Piszcie jeszcze jakie wady w nim są ;P

• #20 12 Kwi 2006 13:19
    bogdan3010
    Poziom 15  

subik nawet nawet, mi tam się podoba.mam do ciebie pytanie jaka jest średnica otworu bass reflex???

• #21 12 Kwi 2006 13:37
    Powerbass
    Poziom 15  

Witam.
    Mi sie wydaje że ten otwór bass refleks jest za mały.A ten głośnik to chyba z tym pasmem nadaje sie jako szerokopasmowy. Dobry subwoofer ma 22Hz-450Hz:D

• #22 13 Kwi 2006 13:01
    Bakru12
    Poziom 13  

bass reflex jest 5cm

• #23 15 Maj 2006 22:22
    michał vip
    Poziom 10  

Ogólnie ten sub jak na twoja pierwsza konstrukcję nie jest zły. Wiem coś o tym, bo moje pierwsze suby identycznie wyglądały.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME