X

LCD czy Plazma? zalety & wady

13 Mar 2006 11:47 SIsilver_x
  • #1 13 Mar 2006 11:47
    silver_x
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam, potrzebuje porady

chciałem kupic telwizor plazmowy około 40" ale wiem że ma sporo wiekszy pobór mocy od LCD. Z drugiej strony na LCD może smużyc no i ta delkkatna matryca.
    Co wy na to? Co wybrać? Na co zwracać uwagę? Może ktos stał przed podobnym dylematem :D
    w koncu to sporo kaski
  • #2 13 Mar 2006 13:29
    erni83
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Na moje oko to wybrał bym LCD dlatego, że mniej psuje wzrok. Najlepiej to idz do sklepu i zobacz na którym jest ci wygodniej oglądać, bo przecież ty będziesz urzytkownikiem :D
    pozdrowionka
  • #3 13 Mar 2006 16:38
    kasprzyk
    Specjalista elektryk
  • #4 24 Mar 2006 16:56
    pimel
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Firmy produkujące telewizory pracują narazie nad ulepszeniem LCD.
    W obecnej chwili polecam plazme (min.37 cali). Plazma ma lepsze parametry obrazu (kontrast, czerń). Pobór mocy może i większy ale liczy się także jakość obrazu.Oba rodzaje polecam przy odbiorze dobrych sygnałów naziemnych lub cyfrowych. Przy słabym sygnale z anten naziemnych - porażka!!!
  • #5 24 Mar 2006 17:24
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Przeniosłem z: TV
  • #6 24 Mar 2006 22:31
    prez8s
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Ja, tak jak kolega wyzej polecam plazmowe, zdecydowanie lepsza jakosc obrazu i o niebo lepsze kąty widzenia, bez niepożądanych efektów sciemniania, czy rozjasniania zaleznie od kąta patrzenia. Niestety plazmowe mają krótszą żywotność.
  • #7 25 Mar 2006 08:04
    wilde_hilde
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Producenci odchodzą już od tv plazmowych, a swoją produkcję nastawiają wyłącznie na tv LCD (np. Toshiba), w ktorych dązą m. in. do uzyskania większych przekatnych i poprawienia jakosci obrazu (na razie przy wiekszych tv plazma ma zauważalnie lepszą jakość obrazu).

Plazma to duzy pobór prądu, oddawanie duzych ilości ciepła, stosunkowo szybkie "wypalanie" się ...

Moim zdanie najlepszym rozwiązaniem jest na dzisiaj zakup mniejszego tv lcd lub odczekanie (lcd musza staniec).
  • #8 27 Mar 2006 13:37
    neoone
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    To zależy jak będziesz użytkował TV. Jeśli będziesz używał telewizor przez caly czas to plazma na dłuższą mete raczej tego nie wytrzymie (w przeciwieństwie do LCD) Jednak lcd ma gorsze parametry wyświetlanego obrazu (kontrast, jasność, czas odpowiedzi matrycy, kąt widzenia)
    Moim zdaniem wybór zależy między innymi od czasu pracy TV
  • #9 06 Jun 2006 14:23
    Pablo1964
    Moderator
    Helpful post? (0)
    Technologia plazmowa chyba zabrnęła w ślepy zaułek. Trudno liczyć na nową generację, więcej rozwija się LCD. Różnica w jakości jest widoczna gołym okiem, więc wystarczy spojrzeć żeby stwierdzić, który obraz bardziej nam się podoba. Warunek: żeby podłączony był taki sygnał, jakiego będziemy oglądać w domu (a nie np. HDTV, co często robią nieuczciwi sprzedawcy LCD). Krótka żywotność plazmy moim zdaniem nie dyskwalifikuje tego sprzętu. Za 5 lat jakość sygnału tv zmieni się na tyle, że i tak będziemy wymieniać kupiony dziś sprzęt. Zresztą dziś żaden sprzęt rtv nie reprezentuje takiej jakości i trwałości, żeby kupować go na 10 lat czy dłużej.
  • #10 03 Nov 2006 10:25
    starszy
    Level 9  
  • #11 04 Nov 2006 08:23
    malyy1992
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Osobiście polecam LCD bo mniej obciąża wzrok
  Search 4 million + Products
Browse Products