Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

szybkość łącza internetowego

ciupaj 14 Mar 2006 13:08
  • #1 14 Mar 2006 13:08
    ciupaj
    Poziom 10  

Niedawno założyłem sobie internet z kablówki o szybkości 128Kb/s. TV kablowa oferuje prędkości: 128, 256, 512, 1024. Kiedy Panowie mi podłączali modem to w kompie otwierali okno dosowe i wpisywali tam jakies numerki.
    Pytanie mam następujące: Czy te numerki nie ograniczają przypadkiem szybkości połączenia? Czy można by to jakoś obejść i mieć szybszy net? Prosze o odpowiedzi i rady

• Pomocny post
    #2 14 Mar 2006 13:38
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

ciupaj napisał:
    Niedawno założyłem sobie internet z kablówki o szybkości 128Kb/s. TV kablowa oferuje prędkości: 128, 256, 512, 1024. Kiedy Panowie mi podłączali modem to w kompie otwierali okno dosowe i wpisywali tam jakies numerki.
    Pytanie mam następujące: Czy te numerki nie ograniczają przypadkiem szybkości połączenia? Czy można by to jakoś obejść i mieć szybszy net? Prosze o odpowiedzi i rady

Nie - pewne sprawdzali IP i komunikację (polecenie ping).
    Nie ma to wpływu na szybkość działania - ograniczenie jest u operatora.

• Pomocny post
    #3 14 Mar 2006 13:47
    Killer.PL
    Poziom 16  

mbo napisał:
    Nie ma to wpływu na szybkość działania - ograniczenie jest u operatora.

Dokładniej na modemie :D

• #4 14 Mar 2006 14:50
    ciupaj
    Poziom 10  

zastanawiam sie jak w modemie jest ograniczona predkosc, bo znajomi co maja szybszy net i maja takie same modemy.

• Pomocny post
    #5 14 Mar 2006 17:00
    Killer.PL
    Poziom 16  

ciupaj napisał:
    zastanawiam sie jak w modemie jest ograniczona predkosc, bo znajomi co maja szybszy net i maja takie same modemy.

Podczas uruchamiania się modemu z serwera operatora jest pobierany plik konfiguracyjny w którym zawarte są informacje o szybkości połączenia

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty