X

szybkość łącza internetowego

14 Mar 2006 13:08 CIciupaj
  • #1 14 Mar 2006 13:08
    ciupaj
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Niedawno założyłem sobie internet z kablówki o szybkości 128Kb/s. TV kablowa oferuje prędkości: 128, 256, 512, 1024. Kiedy Panowie mi podłączali modem to w kompie otwierali okno dosowe i wpisywali tam jakies numerki.
    Pytanie mam następujące: Czy te numerki nie ograniczają przypadkiem szybkości połączenia? Czy można by to jakoś obejść i mieć szybszy net? Prosze o odpowiedzi i rady
  • Helpful post
    #2 14 Mar 2006 13:38
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    ciupaj wrote:
    Niedawno założyłem sobie internet z kablówki o szybkości 128Kb/s. TV kablowa oferuje prędkości: 128, 256, 512, 1024. Kiedy Panowie mi podłączali modem to w kompie otwierali okno dosowe i wpisywali tam jakies numerki.
    Pytanie mam następujące: Czy te numerki nie ograniczają przypadkiem szybkości połączenia? Czy można by to jakoś obejść i mieć szybszy net? Prosze o odpowiedzi i rady

Nie - pewne sprawdzali IP i komunikację (polecenie ping).
    Nie ma to wpływu na szybkość działania - ograniczenie jest u operatora.
  • Helpful post
    #3 14 Mar 2006 13:47
    Killer.PL
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    mbo wrote:
    Nie ma to wpływu na szybkość działania - ograniczenie jest u operatora.

Dokładniej na modemie :D
  • #4 14 Mar 2006 14:50
    ciupaj
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    zastanawiam sie jak w modemie jest ograniczona predkosc, bo znajomi co maja szybszy net i maja takie same modemy.
  • Helpful post
    #5 14 Mar 2006 17:00
    Killer.PL
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    ciupaj wrote:
    zastanawiam sie jak w modemie jest ograniczona predkosc, bo znajomi co maja szybszy net i maja takie same modemy.

Podczas uruchamiania się modemu z serwera operatora jest pobierany plik konfiguracyjny w którym zawarte są informacje o szybkości połączenia
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products