Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 16 Mar 2006 16:21
    1ceman
    Poziom 12  

Witam
    Nie wiem czy dobre forum, więc w razie czego proszę moderatora o przeniesienie.
    Mam wyświetlacz LCD którego wyprowadzenia są w postaci taśmy jak na rysunku z załącznika.
    W jaki sposób najlepiej podłączyć ten wyświetlacz do mikrokontrolera? Czy można kupić jakąś wtyczkę do której wkłada się taką taśmę bo jej lutowanie chyba odpada :) Chciałbym żeby wyświetlacz nie był połączony na stałe, a właśnie poprzez jakieś gniazdo tak żeby bez problemu mógł być odłączany od układu, z którym współpracuje.

Dziękuję za pomoc.

• Pomocny post
    #2 16 Mar 2006 16:35
    McRancor
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeśli tak, to najlepiej zrobisz kupując gniazdo na taką taśme, chociaż nie wiem gdzie takie dostaniesz, możesz takich gniazd poszukać w starych CD-ROMach itp. Ja wymontowałem takie z płyty Playstation2 :)

• #3 16 Mar 2006 17:05
    1ceman
    Poziom 12  

Znalazłem złącza, które powinny się do tego nadawać na stronie sklepu

Maritex

. Po wpisaniu do wyszukiwarki na tej stronie nazw "zif" oraz "nzif" można zobaczyć rodzaje tych złącz.
    Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak w takim złączu taśma jest zabezpieczona przed wysunięciem się?

• Pomocny post
    #4 16 Mar 2006 17:53
    McRancor
    VIP Zasłużony dla elektroda

W złączach "non-zif" nie ma takiego zabezpieczenia, taśma jest trzymana na stykach i tak samo ciężko ją wyciągnąć jak i wsadzić. Natomiast w złączach "zif" (Zero Insertion Force) jest klapka, lub szufladka, którą się odsuwa/podnosi w celu włożenia tasiemki. Po włożeniu i zamknięciu jest odpowiednio dociśnięta i nie wyskoczy

• Pomocny post
    #5 16 Mar 2006 18:04
    hunterhouse
    Poziom 26  

ja do tego wyświetlacza dolutowałem inna tasme, taką jak do hdd i na koncu dąłem złącze na goldpiny. złacze na wyświetlaczu jest troche węższe jak taśma ale jak się ma troche wprawy to spokojnie idze to polutowac.

• #6 16 Mar 2006 19:03
    1ceman
    Poziom 12  

hunterhouse napisał:
    ja do tego wyświetlacza dolutowałem inna tasme, taką jak do hdd i na koncu dąłem złącze na goldpiny. złacze na wyświetlaczu jest troche węższe jak taśma ale jak się ma troche wprawy to spokojnie idze to polutowac.

Czym Ty to lutujesz? :)
    Wyprowadzenia w tym LCD są tak gęsto rozłożone, ze nawet jakby co drugiego nie było to miałbym problem z podłączeniem się do nich.
    McRancor napisał:
    Jeśli tak, to najlepiej zrobisz kupując gniazdo na taką taśme, chociaż nie wiem gdzie takie dostaniesz, możesz takich gniazd poszukać w starych CD-ROMach itp. Ja wymontowałem takie z płyty Playstation2

Czy złącza o których pisałem naprawdę są tak trudne do zdobycia?

• Pomocny post
    #7 16 Mar 2006 19:14
    hunterhouse
    Poziom 26  

no transformatorówką to moze i ciężko by było ale ja mam stacje taką zwykła, nie zadne cudo , grot dość gruby
    nóżki są tam co około 1 mm tak że niejest za tak ciasno. lutowało się już gęsciej hehe

tak to umnie wygląda. lutowanie zaklejone klejem co by sienie powyrywało. sorry za jakość :d

• Pomocny post
    #8 16 Mar 2006 21:51
    psooya
    Poziom 35  

Witam ja też przylutowałem przewody do taśmy zwykłą transformatorówką 75W :D tu się zgodze że to kwestia wprawy

• Pomocny post
    #9 16 Mar 2006 23:54
    _eM_
    Poziom 11  

Na stronie www.edw.com.pl jest w dziale artykułów do ściągnięcia "Wszystko o lutowaniu", niestety nie można go pobrać.
    Czy macie może jakieś strony internetowe z których mógłbym się dowiedzieć jak lutować? Samo lutowanie nie jest trudne, ale od podstaw do prawidłowego wykonywania tego procesu dosyć daleka droga. Układy elektroniczne są zwykle bardzo małe (jak np. omawiany tutaj wyświetlacz) dlatego myśle ze umiejetnosc prawidlowego lutowania jest bardzo wazna.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty