Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Opel Corsa C - schemat bezpieczników

HeadCutter 18 Mar 2006 12:53
  • #1 18 Mar 2006 12:53
    HeadCutter
    Poziom 2  

Witam. Poszukuję schematu elektrycznego do tego modelu Opla, niestety takowego przez szukajkę na tym forum nie mogłem znaleźć. Czy ktoś jest w posiadaniu takiego schematu ?
    Ewentualnie urządzała by mnie lista bezpieczników z numearmi gniazd i od czego dany bezpiecznik jest.
    Z góry wielkie podziękowania :)

• #3 18 Lip 2006 12:48
    arekm
    Poziom 16  

Hmm, a gdzie jest przekaźnik od klaksonu? Nie mogę zlokalizować łobuza. W ogóle w Corsie C jest druga, mała skrzynka z bodaj 5 przekaźnikami. Do niej opis byłby równie przydatny.

• #4 18 Lip 2006 17:29
    woooojtek
    Poziom 18  

W tej drugiej skrzynce na podszybiu mieści się tzw. odół sterujący nadwozia BCM i przekaźniki tam umieszczone są to przekaźniki bodaj że od własnie sygnału, kierunkowskazów, świateł drogowych + centralny zamek. W zasadzie opisy dostępne są raczej dla serwisów.

• #5 12 Lut 2009 21:07
    wisniak222
    Poziom 1  

Poszukuję schematu elektrycznego do opla corsy D 2007r. poj. 1.3 CDTI diesel.
    Długo szukałem i nie mogłem znależć.
    Ewentualnie urządzała by mnie lista bezpieczników z numearmi gniazd i od czego dany bezpiecznik jest. Jesli ktos posiada taki schemat z opisami bezpieczników to prosze o wysłanie mi tego schematu na e-mail wisniak222(malpa)wp.pl
    Bede bardzo wdzieczny !!!
    a wiec czekam i pozdrawiam

• #6 08 Lip 2009 20:49
    marcel1973
    Poziom 9  

A gdzie jest opis bezpiecznika 25?

• #7 01 Wrz 2009 13:54
    marcel1973
    Poziom 9  

Bezpiecznik 25 odpowiada za włącznik sprzęgła (przy dźwigni pedału sprzęgła) i czujnik hamulca.

• #8 11 Lis 2009 14:49
    marian_44
    Poziom 9  

Witam mam problem z centralnym zamkiem a mianowicie przestał mi z dnia na dzień działać. Posiadam Opla Corse C, który z tych bezpieczników odpowiedzialny jest za centralny zamek. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

• #9 04 Kwi 2010 22:05
    749680
    Usunięty  
  • #11 12 Gru 2011 11:03
    kristo01
    Poziom 2  

Witam wszystkich
    W Corsie C żony nie działa wyświetlacz pokazujący stan licznika.
    Czy może mi ktoś pomóc w namierzeniu problemu?
    Z góry dziękuję i pozdrawiam,
    Krzysztof

• #12 24 Wrz 2013 10:11
    daroviper
    Poziom 2  

"W Corsie C żony nie działa wyświetlacz pokazujący stan licznika.
    Czy może mi ktoś pomóc w namierzeniu problemu? "

Spaliła ci się żarówka pod licznikiem. Wystarczy wymienić.

Jeśli nie działałby również prędkościomierz wówczas najprawdopodobniej byłby to czujnik w kole

• #13 27 Paź 2013 20:28
    rafal k71
    Poziom 9  

chciałbym się dowiedzieć który z bezpieczników jest od świec w opu corsie c 1,7 di .
    Na tablicy nie wyświetla się wskaźnik ich działania czy auto jest zimne czy ciepłe .
    dzięki za odpowiedz .

• #14 14 Sty 2014 08:35
    Ticon
    Poziom 1  

Witam,
    Wczoraj wymieniałem oświetlenie w panelu ogrzewania i dmuchawy w CORSA C 1.7 Y17DTL. Wyjąłem, żarówki i wcisnąłem ledy. Niestety nadal nie świeci - na pewno nie jest to kwestia wsadzenia żarówek - sprawdzałem czy są biegunowe wkładając naprzemiennie.

Dodatkowo okazało się że padło podświetlenie zegarów (kontrolki i licznik działają).

1. Co sprawdzić żeby zlokalizować przyczynę nieświecenia żarówek w panelu podgrzewania i dmuchawy?
    2. Czemu nie działają zegary? Czy moje grzebanie przy wspomnianych żarówkach mogło mieć na to wpływ?
    3. Czy mógł polecieć jakiś bezpiecznik? Jak tak, to który?
    Sprawdzałem 16 i 25 - są ok.
    Czy sprawdzić bezpieczniki 11 i 17 odpowiedzialne za BCM?
    Według schematu żarówki od ogrzewania połączone są z BMC ale nie zauważyłem żeby były połączone z podświetleniem zegarów.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty