Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

jak polaczyc stary laptop z komputerem?

Janek__ 20 Mar 2006 14:00
  • #1 20 Mar 2006 14:00
    Janek__
    Poziom 2  

w starym laptopie IBM padla mi stacja dyskietek. jest na nim moja magisterka, nie mam jak jej przegrac. co zrobic, zeby polaczyc sie z tym laptopem? jakim kablem? zrobilem kabel null modem(9 pin) wedlug "przepisu" z tej strony, ale sam nie jestem pewien, czy to jest poprawny przeplot. moze ktos da mi namiar na pewne objasnienie sposobu wykonania tego kabla?
    czy sa inne mozliwosci polaczenia sie z tym kompem?

• #2 20 Mar 2006 14:15
    adjar
    Poziom 24  

Najlepszym sposobem byloby poprzez sieciowke. Sa jakies przeciwwskazania?

• #3 20 Mar 2006 14:19
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

Napisz jakie wyjścia posiada ten laptop? Lan, USB, może modem?
    W ostateczności można rozebrać i dysk przez przejściówkę podpiąc do zwykłego PC.

• #4 20 Mar 2006 18:58
    Janek__
    Poziom 2  

co do sieciowki przeciwskazanie jest takie, ze nie ma kabelka do karty Xircom Credit Card Ethernet 10/100-Ready. mam modem ktory dziala, lacze sie przez niego z internetem.probowalem wyslac plik przez poczte, ale na zadnej poczcie, czy to wp.pl. onet.pl, o2.pl i innych, nie moglem zaladowac zalacznika. laptop chodzi na starym windowsie 95, przegladarka jest pewnie stara i nie dostosowana do nowych stron. jest tez strona www.yousendit.com , probowalem wyslac ten plik za jej posrednictwem, ale nie daje rady.
    tak wiec oprocz karty ethernet bez kabelka jest jeszcze z tylu gniazdo 9 -pinowe i 25 pinowe. trzeba jakos to wykorzystac.
    moge i pewnie rozkrecic sprzet, i sprobowac w ten sposob, ale prosze o instrukcje jak to zrobic.

• #5 21 Mar 2006 06:57
    shivo
    Poziom 20  

kabelek, do karty sieciowej, o ktorej mowa, to zwykla skretka?
    tyle ze jesli laczysz komp-> komp to niezbedna jest skretka typu cross, koszt = ~5zl
    spinasz razem z kompem,
    ustawiasz IP, brame,
    udostepniasz na stacjonarnym jakis katalog,
    laczysz sie do niego z laptopa, i wrzucasz pliki..

chyba tyle ?

pozdrawiam;

• #6 21 Mar 2006 08:26
    forestx

Cytat:
    nie moglem zaladowac zalacznika
    - jak duży jest twój plik?
    Moze ma więcej miż 10M czego skrzynki nie lubią. Jeśli tak to podziel.
    (z głupich pomysłów sprubuj go wkleic tu - na elektrodę. Ściągniesz za chwile na drugim kompie i plik skasujesz)
    Kabelek (kros) do twojej karty sieviowej to perę zł. Tylko jak się konfiguruje siec w 95 :D - pamieta ktoś jeszcze?

• #7 21 Mar 2006 08:42
    mbo

forestx napisał:

Kabelek (kros) do twojej karty sieviowej to perę zł.

Chodziło raczej o kabelek przejściówkę ze złącza karty na gniazdo RJ45.

Cytat:

Tylko jak się konfiguruje siec w 95 :D - pamieta ktoś jeszcze?

Tak samo jak w Win 98.

• #8 21 Mar 2006 08:59
    felix30
    Poziom 9  

połączenie przez port LPT, najprostsze i najskuteczniejsze przy tego typu awariach, nie potrzeba windowsa, styknie DOS i NC.
    Na obu kompach uruchamiasz norton commandera i linkujesz przez LPT.
    Schemat kabla http://www.myzlab.pl/elektronika/bpk/
    W razie pytań GG 98124

Pozdrówko

• #9 29 Mar 2006 13:13
    joseph-auto
    Poziom 18  

Ja połączyłem dwa laptopy (pentium3 i 486dx). Użyłem do tego programu Norton Comander ( ważne aby na obu komputerach była taka sama wersja Commandera ). Połączyłem je kablem modemowym RS poprzez COM1. Obydwa kompy ustawione na komunikację COM1, z tym że, jesden ustawiony w master a drugi slave.
    Jeśli ktoś ma z tym problem, to właśne to robiłem, i zadziałało.

• #10 29 Mar 2006 13:54
    D_Mrozu
    Poziom 19  

Jeżeli w starym i nowym masz IRDę - to można przez IRDę.
    Jeżeli w starym masz Windowsa to można przez szeregowy lub równoległy kabel tzw. NullModem z wykorzystaniem Hyperterminala
    Można przez modem - ale z tym jest trochę kombinacji (zasilanie winmodemu z linii telefonicznej i symulowanie dzwonienia)
    Jeżeli masz sieciówki - to kabel typu Crossover i to rozwiązanie jest najszybsze.
    Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty