Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Opel Vectra 1.6 Gaśnie na wolnych obrotach

Pawełpaweł 26 Mar 2006 15:37
  • #1 26 Mar 2006 15:37
    Pawełpaweł
    Poziom 2  

Posiadam Opla Vectre 1.6 z roku 90.
    Podczas jazdy po wyrzuceniu jakiegokolwiek biegu i hamowaniu (włącza się serwo) obroty silnika spadają do ok.500 obr./min., silnik dusi się, poczym wskazówka wstaje do odpowiedniego poziomu, lub też samochód gaśnie. Na wolnych obrotach nic mu się nie dzieje, tylno podczas jazdy . Podobno może być uszkodzony czujnik ssania bezwzgldnego (Mag Sensor), lub przepustnica?
    Jeżeli ktoś wie jak poradzić sobie z tym problemem, proszę o pomoc.
    (GG 7431963)

• #2 26 Mar 2006 16:03
    Botox
    Poziom 8  

Prawdopodobnie do wymiany czujnik obrotów silnika.

• #3 26 Mar 2006 16:22
    Pawełpaweł
    Poziom 2  

No ale na postoju, po odpaleniu wszystko jest OK. Gaśnie tylko przy włączeniu serwo, tj. przy większym poborze prądu. Przy włączeniu podgrzewania tylniej szyby, mam podobny efekt, tylko że nie gaśnie, a dusi się przez chwilę.

• #4 26 Mar 2006 17:04
    tomekb
    Poziom 25  

prawdopodobnie zdechł TPS ale i tak potrzebny jest tech
    do zdiagnozowania usterki

• #5 26 Mar 2006 17:37
    Pawełpaweł
    Poziom 2  

TPS? Jak możesz przybliż mi co to jest i do czego służy?
    Wiesz może jak czytać błędy, bo jeszcze do tego nie doszedłem?

Dodano po 10 [minuty]:

Podpowiedź:
    Kiedyś miałem ten sam problem. Elektronik podłączył komputer i stwierdził, że to wina tego czujnika ssania bezwzględnego i wziął za to 50 zł. Odłączyłem akumulator, odpiąłem czujnik i podłaczyłem nowy. Nowy czujnik był od innego samochodu, więc jak łatwo się domyślić, nic to nie pomogło. Po 5 minutach wróciłem do starego czujnika, aby dojechać do nastęonego mechanika i......problem nagle zniknął. Przez pół roku nie miałem żadnych problemów z silnikiem aż do tej pory. Problem wrócił, tylko, że stare metody nie skutkują.

• #6 27 Mar 2006 00:36
    Mario.M
    Poziom 19  

TPS - Czujnik położenia przepustnicy mierzy kąt wału przepustnicy przy użyciu potencjometru. Czujnik zwraca sygnał proporcjonalny do kąta wału przepustnicy w zakresie od 0 - 5 V. W Twoim przypadku najpierw wyczyściłbym silnik krokowy i posprawdzał czy gdzieś nie zasysa lewego powietrza.

• #7 21 Wrz 2009 09:53
    dawid3911
    Poziom 2  

ja chciałbym się dowiedzieć gdzie jest czujnik ssania w vectrze B 1,8 16V kombi?

• #8 21 Wrz 2009 10:12
    emeryt2
    Poziom 42  

Ja też szukam i nie mogę znalezć czujnika ssania. Jak się dowiesz daj znać.

• #9 21 Wrz 2009 10:22
    AUTO-MAR
    Poziom 20  

Czujnik ssania a co to jest może bardziej czujnik ciśnienia ja bym na kolegi miejscu zaczął od sprawdzenia szczelności kolektora ssącego i wszystkich przewodów które mają z nim coś wspólnego

• #10 27 Lis 2009 19:13
    Polders
    Poziom 10  

Witam serdecznie, mam problem taki jak w temacie, Opel 1.6 rocznik 93 jednopunktowy wtrysk, diagnostyka tylko i wyłącznie przez kody błyskowe z ECU wychdzi że błędów nie ma.

Usterka polega na tym, iż gaśnie na postoju na wolnych obrotach, na wysokich obrotach bardzo ładnie pracuje.

To co zostało sprawdzone i wymienione: wymiana świec, wymiana kabli wysokiego napięcia, wymiana cewki zapłonowej, wymieniany aparat zapłonowy, sprawdzenie okablowania samochodu, podmieniane czujniki, podmieniany inny komputer, podmieniany wtrysk, sprawdzenie ciśnienia paliwa jest w porządku, sprawdzone luzy na wałku rozrządu i na wale, planowana głowica i szlifowane zawory.

A silnik nadal źle pracuje i gaśnie na wolnych obrotach. Co może byś przyczyną?

• #11 27 Lis 2009 19:27
    emeryt2
    Poziom 42  

Narobiłeś się jak chłop forwalczny i d...
    Co odpowiada w tym samochodzie za wolne obroty?

• #12 27 Lis 2009 20:24
    Polders
    Poziom 10  

Wiem co odpowiada, silniczek krokowy, ten również był wymieniany. W piewrszej kolejności.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty