Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh FT 7670 regulacja. Robi kopie złej jakości.

solenoid 30 Mar 2006 09:48 1181 12
  • #1 30 Mar 2006 09:48
    solenoid
    Poziom 10  

Mam taki problem mam na stanie maszynkę jak w temacie.
    robi złej jakości kopie.
    1. niema kontrastu przyciemnianie nic nie daje bo robi od razu ciemne tło.
    pojedyncze kopie da się robić ale jak puszczę serię to po kilku kopiach zaciemnia tło.itd
    Co zauważyłem.
    Po wymianie bębna nośnika i listwy na nowy. firmy ACM parametry kopiarki są dziwne.
    przy włączonym auto procesie nie da się nic zrobic napięcie lampy spada do 65 V co za tym idzie robi czarną całą kartkę.
    Po wyłączeniu auto procesu, najlepiej robi przy takich parametrach
    >>SP-3-1
    VD 100V
    VL 745
    VR 208
    Vm 100--0.49
    Vm 800--3.42
    >>SP-3-2
    Grid 1200V
    bias
    image 440V
    ID sensor 330V
    exp. lamp 65V
    >> SP-3-4
    VT 2,31
    VTP 2,43
    VREF 2,47
    VSGP 3,66
    VSP 0,43
    VSG 2.76

VP 630 V
    to wszystko przy SP-1-7
    Auto mode
    N
    7%
    Reset
    SP-1-8
    mam ustawione
    Grid Vol. 700V
    Devol. Bias 300V
    reszta na 0
    Jeśli szanowni Panowie mogli by cos na ten temat powiedzieć chętnie skorzystam z państwa pomocy.
    Dołączam zrzuty z ekranu kopiarki.

• #2 30 Mar 2006 16:05
    Velaa
    Specjalistka od kserokopiarek

Sprawdź masę bębna i łożysko bias.
    Pozdrawiam.

• #3 31 Mar 2006 20:49
    solenoid
    Poziom 10  

Bias i masa w porządku
    dodam, że maszynka ma przejechane 4 000 000 kopi i mam nadzieję że nie jest to jej koniec bo mam do niej spory sentyment.
    Ciekawi mnie fakt, że mam jeszcze kilka maszyn typ FT 7660 oraz FT 6665
    jadą na tych samych materiałach i jest wszystko ok.
    niewiem dlaczego tylko w tej 7670 VD jest tak niskie 100V
    w każdej innej w granicach 750V - 900V
    Podmienialem z 60-siątki moduł bębna i wywoływaczkę, bez zmian.

• #4 31 Mar 2006 22:04
    datatomek
    Poziom 26  

Patrząc na te dane widać że nie wszystko jest pokręcone.Jeśli chodzi o wyniki pomiarów z ImageControl,to są do przyjęcia.Ale wynik z pomiarów LatentImage jest pokręcony.Dzieją się cuda z potencjałem bębna.Być może wynik VD i VL nie jest aktualny bo przy tych wartościach kopiarka zatrzymuje ten proces,jednak bez wyświelania kodu uszkodzenia,ale zapisuje tylko do pamięci numer błędu.Więc należałoby skasować liczniki SC,i wykonać powtórnie proces control,i sprawdzić jakie i czy zapisały się jakieś kody w SC counter.Po pierwsze VL jest tak jakby zamieniony z VD,VR jest trochę zbyt wysoki jak na nowy bęben.Choć napięcia inicjujące czujnik potencjału są poprawne,dalsze pomiary wykonane przez niego są zupełnie rozwalone.Dlatego napięcie lampy ustawia się na 65V.Przyczyn może być kilka:
    1.Stara lampa expozycyjna,lub źle zamontowana.
    2.Stary i zniszczony pasek refleksyjny pod szybą.(wymienia się go czasem!)
    3.Uszkodzony czujnik potencjału bębna.
    4.Zafajdane wentylatory i filtry! Widzę że temperatura bębna jest 39stopni.To trochę za dużo.Gromadzący się i nie usunięty ozon z obszaru bębna fałszuje pomiary!
    Czyli reasumując.Wskazania zawartości toneru są ok.Natomiast wszystko co się tyczy pomiarów napięć rezydualnych na bębnie są złe.I jeśli optyka jest czysta,lampa ok,pasek ten pod szybą jest ok,czujnik potencjału jest ok,styki doprowadzające różne prądy do kosza z bębnem ok, i materiały ok,to należy wywalić filtry,sprawdzić wentylatory,i jeszcze raz wykonać testy.Jeśli będzie źle to,wyłączyć autokontrolę,i ustawić manualnie.

• #5 31 Mar 2006 22:24
    solenoid
    Poziom 10  

Datatomek. Jeśli chodzi o błędy jakie wywala to fakt nie napisalem ale są to seri sc-361 sc-354 sc-356
    i jeszcze kilka tej srii. Robilem tak jak piszesz. Nawet optykę czyściłem dzisiaj rano i też przejżałem dokładnie taśmę, lampa nie jest stara wymienialem gdzies w lipcu 2005. Ale do wentylatorów nie zagladałem, filtr ozonu też dawno czyścilem Jutro to sprawdze dzięki.

• #6 31 Mar 2006 22:28
    datatomek
    Poziom 26  

Upewnij się też z tymi paskami pod szybą czy są ok....

• #7 31 Mar 2006 22:30
    solenoid
    Poziom 10  

Dzisiaj sprawdzałem, to znaczy wizualnie są wporządku niema przetarć nie pozaginane.

• #8 31 Mar 2006 22:48
    datatomek
    Poziom 26  

Nie jestem pewien czy się rozumiemy co do tych pasków,czy mówimy o paskach próbnych z lewej strony z których maszyna robi pomiary? Zbiły mnie z tropu słowa "przetarte" i "pozaginane".Przecież one same nigdy się nie zagną czy przetrą,przecież niczego nie dotykają.....

• #9 31 Mar 2006 23:04
    solenoid
    Poziom 10  

Faktycznie nie zrozumialem, że chodzi panu o te paski, ich nie ruszalem. To fakt. A ja caly czas myslalem ze chodzi panu o tasmz doprowadzajce napiecie do lampy expozyczjnej. Sorki.

• #10 02 Kwi 2006 22:51
    clip7
    Poziom 23  

Witam.
    Zgadzam się, że Vd i Vl są jakby zamienione. Zbyt duży jest też Vr. Jeżeli chodzi o te paski próbne to nigdy ich nie myję płynem - zawsze na sucho. Raz umyłem na mokro i mialem właśnie problem z ustabilizowaniem napięcia na lampie. Ale wtedy ustawiało się za wysoko.
    Napięcie na lampie 65 V przy nowym (oryginalnym) bębnie jest dla mnie ok, przecież 80V to chyba max.
    Podstawiłbym czujnik potencjału.
    Patrząc na kody, które ci się pojawiały przyjrzałbym się też ładowaniu bębna (elektroda, siatka, płytka w zespole bębna).
    pozdrawiam

• #11 03 Kwi 2006 22:19
    solenoid
    Poziom 10  

Jeżeli napięcie się ustawi na 65 V to maszyna robi Całą Kartkę Czarną. Wiem ze powinno być inaczej bo mam jeszcze dwie maszyny tego typu tylko że FT 7660 I ustawienie ręcznie napięcia przy wyłączonym auto procesie nie robi tak znacznej różnicy. Dodam ze zrobiłem taki experyment. Kiedy obydwie maszyny Były nagrzaqne nagrzane, i zamieniłem Moduły z bębnami i co się okazalo ze moja tzw.popsuta FT7670 robi normalnie
    Oraz ft 7660 robi ok. z bębnem ACM
    Ale po ochłodzeniu włączam Rano FT 7660 i okazuje się ze po przejściu procesu wywala te same błędy co wcześniej FT 7670 i terz nienaturalne parametry.
    Pomyślałbym że to modul ale zamieniając same bębny bez modułu robi to samo czyli ewidentna wina Bębna. Teraz pytanie co zrobić zeby ten bęben robił jak trzeba. Jakie ustawienia zastosować żeby ten bęben zrobił chociaż 100k.dodam, że grid elektroda wymieniona na nową sprawdzona w inej maszynie jak równierz i Cały zespół bębna.

• #12 03 Kwi 2006 23:44
    clip7
    Poziom 23  

No to masz już odpowiedź. Niestety nie znam tych bębnów ACM.

• #13 04 Kwi 2006 14:24
    datatomek
    Poziom 26  

Czyli podsumowując,żeby wyeliminować inne,przełuż tylko sam bęben.Do tej co niby źle chodzi,z tej co niby dobrze,i zobacz wyniki.To samo w drugą stronę.Jeśli to bęben to dziwne było by że niby nowy a coś nie tak.Należy jeszcze sprawdzić czy aby blaszki w otworze bębna są ok.Najlepiej troche przegiąć je do zewnątrz,tak dla pewności,i zmierzyć opór pomiędzy blaszkami a skrawkiem podłoża bębna na brzegu.(ciężko znaleźć skrawek wolnego,ale może choć ciut blachy będzie prześwitywało).

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme